Označiti: Imola

Crvena uzbuna: Evakuacija poplavljene trkaće staze u Imoli

Vlasti u San Marinu zatražile su od svog osoblja Formule 1 koje je prisutno na stazi Enzo i Dino Ferrari u Imoli da odmah napusti stazu zbog jake kiše i sve većeg rizika od poplava. Vremenski uvjeti na području Emilije Romagne odnijeli su u prošlosti dva života pa su osoblje F1 i organizatori utrka evakuirani s trkaće staze u Imoli nakon što su meteorolozi upalili crveni alarm zbog mogućnosti poplava i odrona. F1 se nada da će najgori uvjeti proći do četvrtka, ali vrlo je vjerojatno da nas čeka kišni trkaći vikend. https://twitter.com/geeksobreruedas/status/1658477626124820482 https://twitter.com/Willyeforever/status/1658466846771740672 https://twitter.com/MercedesAMGTR/status/1658472874762698755 https://twitter.com/AlbertF abrega/st
F1 će tijekom kvalifikacija u Imoli isprobati novost

Kvalifikacije Formule 1 za Veliku nagradu Emilia Romagne u Imoli doživjet će malu promjenu. Trkači će morati koristiti određenu smjesu guma u svakom dijelu kvalifikacija. U prvom dijelu kvalifikacija svi će se natjecatelji natjecati na najtvrđoj smjesi guma, u drugom dijelu na srednje tvrdoj, au zadnjem dijelu na najmekšoj smjesi. Pirelli će tako timovima isporučiti jedanaest setova guma za suhu stazu za svakog vozača, odnosno dva manje nego dosad. Trkači će cijeli trkaći vikend imati tri seta tvrdih guma, te četiri seta srednje tvrdih i mekih guma. U slučaju kiše natjecatelji će se natjecati i s novim kišnim gumama koje nije potrebno grijati električnim grijačima. Do sada su se gume za jaku kišu grijale na 40°C dva sata u boksu, a nova smjesa guma za kišu omogućuje vožnju bez predgrijavanja
Imola mora platiti jer je Red Bull bio preglasan

Red Bull Racing tim je sredinom listopada prošle godine zakupio trkaću stazu Enzo i Dino Ferrari u Imoli, gdje su snimali promotivni materijal s aktualnim dvostrukim svjetskim prvakom Maxom Verstappenom. No voditelj staze morat će platiti dio zarade lokalnim vlastima, budući da je Verstappen vozio Red Bullov bolid RB09 iz 2013., koji je sa svojim vrištećim osmocilindričnim motorom premašio dozvoljene razine buke. Vlasti su trkalištu poslale zahtjev za plaćanje kazne od 500 eura, a dan snimanja bio je, unatoč brojnim utrkama, jedini u cijeloj godini kada su izmjerene vrijednosti buke bile veće od dopuštenih. https://www.youtube.com/shorts/RiWYGKUlCOk
F1: Red Bull dvostruka pobjeda u Imoli, vrijedna greška Leclerca

Max Verstapen slavio je pobjedu na mokroj stazi u Imoli u utrci za VN Emilia Romagna, a Sergio Perez pomogao je momčadi Red Bulla do prve ovogodišnje dvostruke pobjede, koja je ujedno i prva momčadi Milton Keynesa od 2016. Treće bio je Lando Norris , No Charles Leclerc je pogriješio deset krugova prije kraja utrke, zavrtio se i lagano oštetio bolid te je utrku završio na šestom mjestu. Nizozemac je pobjedom i bodom za najbrži krug ubacio 26 poena i tako uvelike smanjio zaostatak u bodovanju Svjetskog prvenstva. Tu sada zaostaje 27 bodova za vodećim Leclercom. https://twitter.com/F1/status/1518237203461246976 Utrka je krenula po mokroj stazi, tek na nekoliko mjesta padala je slaba kiša. Nakon starta s prvog mjesta poveo je Max Verstappen, a probio se Sergio Perez
Sainz vjeruje u pobjedu nakon uspješne sprinterske utrke

Carlos Sainz vjeruje da čak može doći do pobjede sutra. Španjolac je nakon pogreške u drugom dijelu kvalifikacija u današnju sprintersku utrku krenuo s desetog mjesta i na kraju se probio na četvrto, što mu je ujedno i polazna točka za sutra. "Jučer je bio vrlo zahtjevan dan za mene. Ali tako je to u ovom sportu. I ja sam naučio marskiaj na svojim greškama." "Danas je najvažnije bilo osvojiti što više mjesta. To sam i napravio i ponovno se uključio u borbu za vrh. Sutra nas čeka izazovna utrka u kojoj se može dogoditi mnogo toga." Još uvijek imam priliku pobijediti ili biti na postolju.Ako uspijem napustit ću trkaće staze izuzetno raspoložen.Najvažnije je učiti na vlastitim greškama.
Razočarani Hamilton već je odustao od naslova

Nakon sprinterske utrke u Imoli koju je završio na četrnaestom mjestu, Lewis Hamilton već je odustao od mogućnosti da se ove godine može uključiti u borbu za naslov svjetskog prvaka. Mercedes je u Italiju došao kao druga momčad koja je zabila konstruktore. U petak je uslijedio hladan tuš, nakon što se ni Russell ni Hamilton nisu uspjeli plasirati u zadnji dio kvalifikacija. I danas su u sprinterskoj utrci ostali izvan prvih deset. Russell je završio na jedanaestom mjestu, 36 sekundi iza pobjednika, nakon samo sedamnaest krugova utrke (zbog sigurnosnog automobila). Lewis Hamilton je, međutim, bio tri mjesta iza momčadskog rivala. S obzirom na lošu početnu točku uoči sutrašnje glavne utrke, Hamilton je uvjeren da su šanse da se uključi u borbu za naslov ove godine praktički nikakve. „U timu tr
Prve izjave najbolje trojke iz sprint utrke

Max Verstappen pobjednik je prve ovogodišnje sprinterske utrke u Imoli. Nizozemac je na startu izgubio prvo mjesto, ali je na kraju uspio prestići Charlesa Leclerca koji je imao puno veće istrošenost guma. Treće mjesto pripalo je Sergiu Perezu. Prve izjave trojice najboljih bile su: 1. mjesto Max Verstappen: "Jako sam zadovoljan što smo uspjeli u jako dobroj sprinterskoj utrci. Unatoč lošem startu, na kraju sam uspio prestići Charlesa, koji je, čini se, imao više problema s gume. Sutra će inače, bit će drugih mikseva u igri." 2. mjesto Charles Leclerc: "Na kraju smo imali problema s gumama, što treba pažljivo analizirati. Sutra ćemo sigurno biti još bolji." 3. mjesto Sergio Perez: "Danas je bilo važno nadoknaditi ono što smo izgubili u jučerašnjim kvalifikacijama. Im
Verstappen je pobijedio u sprinterskoj utrci u Imoli

Max Verstappen pobijedio je u sprinterskoj utrci kako bi osigurao najbolju startnu poziciju prije sutrašnje glavne utrke. Drugo i treće mjesto osvojili su Charles Leclerc i Sergio Perez. https://twitter.com/F1/status/1517881997124853767 Carlos Sainz bio je četvrti ispred Norrisa, Ricciarda i Bottasa. Kevim Magnussen završio je posljednji s osmim mjestom. Fernando Alonso i Mick Schumacher završili su među prvih deset. Najbolje je krenuo Charles Leclerc koji je poveo u prvom zavoju. Pierre Gasly i Zhou Guanyu sudarili su se u pozadini. Kinez je dao ostavku, a Francuz se nakon promjene guma i prednjeg krila poskliznuo na stražnjem dijelu. Na kraju je Verstappen iskoristio manje trošenje guma na svom Red Bullu i prestigao Charlesa Leclerca. https://twitter.com/F1/status/1517875372922228
Russellov drugi trening u Imoli

George Russell osvojio je drugi slobodni trening u Imoli s vremenom 1:19.457. Na drugom mjestu najbliže mu je došao Sergio Perez. Charles Leclerc je zauzeo treće mjesto ispred Lewisa Hamiltona, Fernanda Alonsa i Carlosa Sainza. Najbrži iz jučerašnjih kvalifikacija Max Verstappen ovaj je put bio sedmi. U prvih deset završili su Yuki Tsunoda, Pierre Gasly i Zhou Guanyu. U uvodu je najbrže vrijeme postavio Sergio Perez. Nakon poluvremena George Russell je poveo s vremenom 1:19.457. Problema s bolidom imali su Lando Norris, Daniel Ricciardo i Valtteri Bottas. Finac i Australac uopće nisu vozili na stazi. https://twitter.com/F1/status/1517829475332935681
Sainz: Ne znam što se dogodilo

Carlos Sainz nije najbolje započeo trkaći vikend u Imoli. Ferrari je u četvrtak službeno objavio da će Španjolac ostati dio momčadi barem do kraja sezone 2024. To bi trebao biti dodatni motiv za dobar rezultat na Ferrarijevom terenu u Imoli. No kvalifikacije mu nisu išle po želji. U prvom dijelu postavio je treće vrijeme. U drugom dijelu, kada se kiša približavala stazi, pogriješio je, zabio se u zaštitnu ogradu i završio prerano. Ovo mu je druga uzastopna pogreška koja bi mu otežala tijek trkaćeg vikenda. "Jako sam razočaran. Cilj je bio da se dobro provedemo, jer smo znali da pada kiša. Bio sam prvi ili drugi, a nisam ni vozio punom brzinom. Auto me u tom zavoju potpuno iznenadio." “Možda je već počela padati kiša ili su bili pn