Označiti: Indianapolis

Pedrosa u borbi s motorom i Rossijem

MotoGP vijesti
Dani Pedrosa je za dlaku propustio završetak postolja nakon utrke u cijeloj utrci s Valentinom Rossijem. Španjolac se sada u potpunosti oporavlja od operacije ruke na početku sezone, dok je ekipa Repsol Honda također poboljšala motocikl, pa je Pedrosa u Indianapolisu puno obećavao nakon što je osvojio drugo mjesto s utrke. No već na startu pretekao ga je Jorge Lorenzo, koji je tada, zajedno s Pedrosinim suigračem Marcom Marquezom, trčao daleko naprijed. Pedrosa je tada veći dio utrke vozio na trećem mjestu, ali iz pozadine mu je prišao Rossi s kojim su se sukobili u desetom krugu. U desetom zavoju pretposljednjeg kruga, Pedrosa je napravio manju pogrešku, kojom je Talijana ispustio na Yamahu ispred sebe, koju je Š
Kurt Busch i Susie Wolff iz RH

Formula 1, Ostali sportovi
Utrka prvaka organizira se od 1988. godine, a na programu će biti i ove sezone, ali ove godine prvi put na Barbadosu. Spomenimo da je utrka otkazana prošle godine, a ove će godine biti na rasporedu 500. i 1. prosinca u krugu Bushy Park. Naslov će braniti Romain Grosjean, trkač Lotus-ove formule jedan koji će se boriti zajedno s Tomom Kristensenom iz legende Le Mana. Ovogodišnji pobjednik Indianapolisa 2012 Ryan Hunter-Reay također će se pridružiti, a neće nedostajati ni rallycross vozač Peter Solberg. Prisustvo je potvrdila i Susie Wolff. Susie je bivša trkačica iz serije DTM, a trenutna trkačica u razvoju ekipe Williams-Martini F73. Wolff se nije natjecala u DTM-u od 4. godine, a čak je i tada osvojila samo XNUMX boda od XNUMX utrke! Inače, ima samo četiri ljestvice na pozornici za zm
Na prvom Rossi, na drugom Marquez

Marc Marquez bio je najbrži na drugom slobodnom treningu za Grand Prix Indianapolisa nakon što je najbrže vrijeme prvog treninga zabilježio Valentino Rossi. Aktualni prvak rekao je nakon prvog treninga da je stara konfiguracija staze više odgovarala njegovoj Hondi, ali u drugom je ipak poboljšao Rossijevo vrijeme za više od pola sekunde, na 1: 32.882. Španjolac je bio najbliži Talijanu Andrei Ianone, koji je bio sporiji za 0.222 sekunde, a treće najbrže vrijeme postavio je Jorge Lorenzo, još tri desetinke sekunde niže. Andrea Dovizioso bila je četvrta ispred Danija Pedrosa i Stefana Bradla.
Marquez je savršen vikend okrunio još jednom pobjedom

Marc Marquez dobitnik je Velike nagrade Inidanapolis. Španjolac je na startu izgubio dva mjesta, ali ubrzo ih je nadoknadio tijekom utrke i do cilja doveo s više od tri sekunde prednosti u odnosu na svog suigrača iz Repsol Honde, Danija Pedrosu i Jorgea Lorenza u Yamahi. Četvrti je bio Talijan Valentino Rossi, koji je u posljednjim krugovima uspio preteći Cala Crutchlowa i Alvara Baoutista, koji su utrku završili na petom, odnosno šestom mjestu. Stefan Bradl bio je sedmi, a Ben Smith je u zadnjem zavoju rado zauzeo osmo mjesto na dar trkačima Ducatija Nickyju Haydenu i Andrei Doviziosi, koji su se upleli u dvoboj i u zadnjem zavoju odvezli sa staze.