Označiti: Interlagos

Hamilton odustao: U nedjelju sigurno nećemo pobijediti

Formula 1
Lewis Hamilton se nadao čak i pobjedi na svojoj usvojenoj domaćoj utrci prije početka trkaćeg vikenda u Brazilu, ali nakon subotnje sprinterske utrke, Britanac se spustio na zemlju i priznao da ga je promjena u ponašanju W14 iznenadila i da su jasno je odabrao pogrešne postavke zbog kojih su mu se gume brzo ispraznile u sprinterskoj utrci. Vozač Mercedesa započeo je sprint test od 24 kruga vrlo obećavajuće, ali je onda počeo gubiti mjesta i na kraju završio na sedmom mjestu, čak i iza Yukija Tsunode u Alpha Tauri. Britanac je nakon utrke bio vidno razočaran jer je očekivao više od svog nastupa u Interlagosu nakon što su prethodne utrke u Austinu i Meksiku pokazale da je Mercedes uspio unaprijediti W14 trkaći automobil. “Nakon posljednjih nekoliko utrka bili smo
Verstappen je slavio rutinsku pobjedu u sprint utrci na Interlagosu

Formula 1
Max Verstappen je bez problema odgovorio na napad Landa Norrisa na početku utrke kako bi preuzeo vodstvo kočeći u prvom zavoju, a zatim je kontrolirao utrku iz vodstva i ostvario još jednu pobjedu u sprintu. Norris, koji je startao s najbolje startne pozicije, završio je drugi, no Sergio Perez, koji je izgubio nekoliko mjesta na početku utrke, probio se do trećeg mjesta i tako završio na istom mjestu na kojem ju je i započeo. https://twitter.com/F1/status/1720879725726601553 Četvrto mjesto zauzeo je George Russell, koji je na početku utrke vozio čak i drugoplasirani, a peti je bio Charles Leclerc. Yuki Tsunoda je zadržao svoju šestu startnu poziciju i osvojio važne bodove za momčad Alpha Tauri, završivši utrku ispred Lewisa Hamiltona. Carlos Sainz je bio osmi, deveti odličan
Verstappen je prebrodio kišu u Brazilu i osvojio pole position

Formula 1
Max Verstappen osvojio je 1. pole position u F31 kvalifikacijama za Veliku nagradu Brazila, koje su ometale jak vjetar i kiša šest minuta prije kraja. Charles Leclerc počet će nedjeljnu utrku iz prvog reda uz aktualnog prvaka. Dva vozača Aston Martina bila su u drugom startnom redu, Lance Stroll je bio treći, Fernando Alonso četvrti. Treći startni red osvojili su Mercedesovi vozači Lewis Hamilton i George Russell, dok su među deset najboljih kvalifikacije završili i Lando Norris, Carlos Sainz, Sergio Perez i Oscar Piastri. https://twitter.com/F1/status/1720519557482164284
Sainz i Leclerc na vrhu jedinog F1 treninga u Sao Paulu, Verstappen tek na 16. mjestu

Formula 1
Carlos Sainz postavio je najbrže vrijeme jedinog besplatnog F1 treninga u Brazilu. Momčadski kolega Charles Leclerc bio je dobru desetinku iza svog vremena. Oba Ferrarijeva trkača postavila su vremena na mekoj podlozi. Treće vrijeme postavio je Mercedesov vozač George Russell na srednje tvrdim gumama. Četvrto vrijeme ostvario je Nico Hulkenberg, a među prvih pet puta bio je i Alex Albon. Mjesta od šestog do desetog podijelili su Lance Stroll, Pierre Gasly, Guanyu Zhou, Logan Sargeant i Kevin Magnussen. Aktualni svjetski prvak Max Verstappen postavio je tek šesnaesto vrijeme na najtvrđim gumama, dok je njegov momčadski kolega u Red Bullu Sergio Perez bio osamnaesti. Lewis Hamilton bio je dvanaesti.
Čak iu Brazilu postoji strah od istrošenih trkaćih dasaka

Formula 1
Neki vozači F1 upozorili su da bi se na utrci ovog vikenda u Brazilu mogli ponoviti problemi s podvozjem zbog kojih su Lewis Hamilton i Charles Leclerc diskvalificirani s VN SAD-a. U Interlagosu će se održati posljednja ovogodišnja sprint utrka, a očekuje se da će format sprint vikenda pridonijeti pretjeranom trošenju dasaka na trkaćim vozilima Mercedesa i Ferrarija zbog malog vremena za namještanje automobila. Brazilska staza poznata je i po neravninama, a trkaći vikend mogla bi začiniti kiša koja se predviđa za petak. "Bit će to veliki izazov", rekao je George Russell. "U Austinu, nakon slobodnih treninga, provjerili smo trkaći automobil i nismo vidjeli istrošenost daske, pa smo mislili da nećemo imati problema. Onda smo u nedjelju prvi put otišli do trkaćeg automobila
Russell je donio Mercedesu prvu ovogodišnju pobjedu u Brazilu

Formula 1
Britanac George Russell pobjednik je F1 utrke za Veliku nagradu Brazila. Bila je to prva pobjeda za Russella u Formuli 1, te prva pobjeda godine za momčad Mercedesa, a timski uspjeh upotpunio je drugim mjestom Lewis Hamilton, koji je u drugoj rundi utrke sudjelovao u sudaru s Maxom Verstappenom. utrka. Russell je već pobijedio u subotnjoj sprint utrci, osiguravši najbolju startnu poziciju za nedjeljnu Veliku nagradu Brazila. https://twitter.com/F1/status/1591879278953725953 Treći je bio Španjolac Carlos Sainz ispred momčadskog kolege Charlesa Leclerca. Fernando Alonso bio je peti, a Max Verstappen i Sergio Perez šesti i sedmi.
Kevin Magnussen do prvog mjesta u kišnim kvalifikacijama u Interlagosu

Formula 1
Kevin Magnussen osvojio je svoju prvu najbolju startnu poziciju u F1 s timom Haas na Interlagosu. Danac će tako subotnju sprintersku utrku započeti s prvog mjesta, a uz njega će u prvom startnom redu stajati svjetski prvak Max Verstappen. Treće vrijeme ostvario je George Russell, koji je izletom sa staze na sve mokrijoj stazi uzrokovao prekid kvalifikacija pod crvenom zastavom, zapečativši rezultate postavljene na pretežno suhoj stazi. Lando Norris i Carlos Sainz također su završili kvalifikacije u prvih pet. Esteban Ocon i Fernando Alonso startat će subotnju utrku dugu 100 kilometara sa šestog i sedmog mjesta, ispred osmoplasiranih Lewisa Hamiltona, Sergia Pereza i Charlesa Leclerca, čije su inženjeri Ferrarija poslali na suhu stazu s gumama za laganu kišu, dok je Monaco t
Mercedes traži preispitivanje Verstappnove obrane protiv Hamiltona

Formula 1
Mercedes je podnio zahtjev za preispitivanje incidenta u kojem je Max Verstappen izletio sa staze dok je branio Lewisa Hamiltona u 48. krugu F1 utrke u Sao Paulu, a ujedno je istisnuo Hamiltona sa nje. Povjerenici nisu kaznili Nizozemca, niti su istražili incident koji je, prema riječima šefa Mercedesove momčadi Tota Wolffa, bio smiješan. Nakon utrke pokazalo se da povjerenici nisu imali na raspolaganju sve kutove pri donošenju odluke, poput snimke s trkaćeg automobila Verstappn, a direktor utrke Michael Masi kasnije je rekao da bi te snimke mogle biti dokaz za razmatranje drugačija odluka. https://twitter.com/MercedesAMGF1/status/1460633787876978697 FIA je kasnije zatražila sve snimke od vlasnika komercijalnih prava, uključujući 360 stopa
Bottas pole position u kvalifikacijama za sprint prije Verstappna

Formula 1
Valtteri Bottas pobjednik je sprinterske utrke u Interlagosu, gdje je osvojio najbolju startnu poziciju za sutrašnju utrku za Veliku nagradu Sao Paula. Drugi je bio Max Verstappen, a treći Carlos Sainz. Bottas je postigao tri boda za pobjedu, Verstappen dva, a Sainz jedan. https://twitter.com/F1/status/1459612713664098306 Nakon diskvalifikacije i starta s posljednjeg mjesta, Lewis Hamilton stigao je do petog mjesta. Britanac će u sutrašnjoj utrci zbog promjene motora izgubiti pet startnih mjesta, pa će je startati s desetog mjesta. Drugi Red Bullov trkač, Sergio Perez, bio je četvrti u utrci, a slijedi ga Lando Norris nakon Hamiltona. Charles Leclerc, Pierre Gasly, Esteban Ocon i Sebastian Vettel također su završili utrku u prvih deset.
Hamiltonu prijeti izbacivanje zbog ilegalnog krila, a u problemima je i Verstappen

Formula 1
Nakon petkovih kvalifikacija, oba kandidata za ovogodišnji naslov svjetskog prvaka našla su se u problemima zbog prekršaja. Lewis Hamilton, koji se kvalificirao za subotnju sprintersku utrku na brazilskom Interlagosu, moći će biti isključen s poretka jer su tehnički delegati iz FIA-e utvrdili nepravilnosti u DRS sustavu na njegovom trkaćem automobilu. Hamilton je bio najbrži i u posljednjem dijelu kvalifikacijskog treninga, gdje je za gotovo pola sekunde pretekao suparnika Maxa Verstappna, a nakon tehničkog pregleda delegat Joe Bauer izvijestio je o otkrivenim nepravilnostima na pokretnom dijelu stražnjeg krila. To može biti udaljeno samo 85 mm od fiksnog dijela krila kada je DRS aktiviran, a na trkaćem automobilu Hamilton krila se pomiču dalje. Po kvalifikacijama povjerenici su se odavno raspustili