Označiti: Jorge Lorenzo

Pedrosa potvrđuje formu na prvom slobodnom treningu u Francuskoj

MotoGP vijesti
  Na današnjem prvom slobodnom treningu u sunčanom Le Mansu, tvornički Hondin trkač Dani Pedrosa vozio je najbolje, njegov sunarodnjak i suigrač Marc Marquez nije se najbolje snašao i završio je na sedmom mjestu. Odmah iza Pedrose bio je dvojac tvorničke Yamahe, Jorge Lorenzo i Valentino Rossi. Na četvrtom i petom mjestu iznenadili su tvornički trkači Ducatija Nicky Hayden i Andrea Dovizioso. Yamahin polufabrički trkač Cal Crutchlow, međutim, završio je šesti ispred Marqueza. Alvaro Bautista i Stefan Bradl stajali su iza novopridošlog Marqueza. Nakon Bradla, Hector Barbera, koji je bio najbrži od CRT motociklista, završio je na desetom mjestu. VN Francuske Le Mans 1. Slobodni trening Racer Team Kružno vrijeme 1. Dani Pedrosa Repsol Hon
Marquez se ispričao Lorenzu

Marc Marquez ispričao se sunarodnjaku Jorgeu Lorenzu zbog rizičnog pretjecanja u borbi za drugo mjesto na utrci u Jerezu u kojoj su dvojica vozača udarila motociklima. Trkač Repsol Honda vozio je veći dio utrke odmah iza Lorenza na Yamahi, ali u posljednjem krugu 20-godišnji novak hrabro je u trinaestom zavoju prošao pored aktualnog prvaka i odgurnuo ga s idealne linije. Već na farmi parkova, Marquez se pokušao ispričati Lorenzu, koji ga nije želio slušati. "Želio bih se ispričati Jorgeu, jer je to bio trkački incident. Bio je to napad u posljednjem krugu, poput onoga što se događa kad vozite potpuno na granici", rekao je Marquez. "Najvažnije je da oboje dođemo do cilja. Nadam se da je tu stvar završena."
Pedrosa je pobijedio, Marquez je ogolio zube

Dani Pedrosa pobjednik je Velike nagrade Španjolske u Jerezu, gdje je održao besprijekornu vožnju. Drugi je bio Marc Marquez, koji je rizičnim manevrom gurnuo Jorgea Lorenza na treće mjesto. Pedrosa je na startu uspio prestići Lorenza koji je utrku započeo s najbolje startne pozicije, ali Yamahin trkač ponovno je stigao do vodstva pretječući iznutra do kraja prvog kruga. Aktualni prvak, međutim, nije mogao dugo ostati ispred Pedrose, koji je 22 kruga prije kraja kasnim kočenjem pretekao Lorenza i odmah počeo bježati od njega. Marc Marquez povećao je svoje vodstvo u ukupnom poretku prvenstva s drugim mjestom. On i Lorenzo organizirali su ogorčenu borbu, gdje se već činilo da mu je Honda trkač potpuno uništio gume pokušavajući pretjecati, što nije uspjelo. Ali Marquez j
Lorenzova prva startna pozicija u Jerezu

Današnje uzbudljive kvalifikacije u sunčanom Jerezu stvorile su pravi show s mnogo padova. U Jerezu je Yamahin tvornički trkač Jorge Lorenzo najbolje prošao u kvalifikacijama. Druga i treća startna pozicija pripala su obojici tvorničkih Hondinih trkača Dani Pedrosi i Marcu Marquezu, koji su vozili još brži krug odmah nakon manjeg pada. Cal Crutchlow srušio je svoj prvi motocikl padom i morao je nastaviti kvalifikacije na drugom motociklu, završivši na četvrtom mjestu. Valentino Rossi je također pred kraj kvalifikacija doživio pad pri većim brzinama i razbio svoju Yamahu. Deveterostruki svjetski prvak nakon pada otišao je neozlijeđen i morao se zadovoljiti petim mjestom. Sutrašnja utrka obećava veliki spektakl za gledatelje kao što je staza u Jeru
Treći besplatni trening za Crutchlow

Cal Crutchlow bio je najbrži na stazi u jutrošnjem trećem slobodnom treningu. S polufabričkom Yamahom bio je brži od Danija Pedrose, Jorgea Lorenza, Valentina Rossija i Andree Doviziosa na petom mjestu. Novopridošli Marc Marquez završio je na šestom mjestu unatoč problemima s upravljanjem motociklom pri kočenju. Iznenadio je Hectora Barberu, koji je završio sedmi s CRT motociklom i izuzetno brzim krugom ispred Nickyja Haydna, Andree Iannonea i Alvara Bautiste, koji čine prvih deset. VN Španjolske 3. Slobodni trening Racer Team Kružno vrijeme 1. Cal Crutchlow Monster Tech3 Yamaha 1: 38: 975 2. Pedrosa Repsol Honda Dani 1: 38: 994 3. Jorge Lorenzo Yamaha Factory 1: 39: 078 4. Valentino Rossi Yamaha Factory 1: 39: 105 5. Andr
Lorenzo je pobijedio konkurenciju i na drugom slobodnom treningu

Drugi slobodni trening u sunčanom Jerezu započeo je s malim zakašnjenjem. Trkalište je ostalo bez električne energije malo prije početka drugog slobodnog treninga. Nakon prvog slobodnog treninga ujutro, Jorge Lorenzo ostao je prvi na drugom slobodnom treningu s poboljšanim vremenom kruga od 1: 39: 562. Cal Crutchlow također je popravio svoje vrijeme i završio drugi, Dani Pedrosa treći, Valentino Rossi četvrti i Marc Marquez peti. Hector Barbera i Aleix Espargaro također su bili među prvih deset s CRT motociklima. VN Španjolske - Jerez 2. Slobodno vježbanje Racer Team Kružno vrijeme 1. Jorge Lorenzo Yamaha Factory 1: 39: 562 2. Cal Crutchlow Monster Tech3 Yamaha 1: 39: 733 3. Dani Pedrosa Repsol Honda 1: 39: 757 4. Valentino Rossi Tvornica Yamaha
Lorenzo najbrži na prvom slobodnom treningu u Jerezu

U Španjolskoj na trkalištu Jerez, Jorge Lorenzo je na prvom slobodnom treningu bio brži za 0.003 sekunde od Danija Pedrose koji je završio na drugom mjestu. Treći je bio Valentino Rossi iza njega Cal Crutchlow, a novak Marc Marquez peti. Ponovno je bio vrlo brz s CRT motociklom Aleix Espargaro na devetom mjestu ispred Andree Doviziosa, koji je bio deseti. VN Španjolske - Jerez 1. Slobodno vježbanje Racer Team Prolazno vrijeme 1. Jorge Lorenzo Yamaha Factory 1: 39: 701 2. Pedrosa Repsol Honda Dani 1: 39: 704 3. Valentino Rossi Yamaha Factory 1: 40: 067 4. Cal Crutchlow Tech3 Yamaha 1: 40: 113 5. Marc Marquez Repsol Honda 1: 40: 485 6. Nicky Hayden Ducati Team 1: 40: 722 7. Stefan Bradl LCR Honda 1: 40: 799 8. Alvaro Bautista Go &
Lorenzo na postolju po stoti put

Aktualni svjetski prvak Jorge Lorenzo po stoti je put u trkačkoj karijeri stupio na postolje. Ipak, utrku je završio treći jer su Honde bile prejake. "Pobjeda je pobjeda, treće mjesto je treće mjesto", rekao je Jorge Lorenzo, svjetski prvak u motoGP-u, dodajući da je to za njega bio veliki uspjeh, jer nikada nije vjerovao da će uspjeti. Godine brzo prolaze, prve pobjede kojih se sjećam, kao što je bilo jučer, bilo je to u Brazilu 2003. godine, prije deset godina, a danas sam na broju 100. ”Španjolac je posljednje dvije godine imao izvrsne rezultate, jer je treće mjesto na posljednjoj utrci bilo najgori poredak Španjolski trkač u Indianapolisu, 2011. kada je završio četvrti.