Označiti: KTM

Bodovanje u prvenstvu MotoGP 2022 u Indoneziji: KTM preuzima vodstvo među timovima

MotoGP vijesti
Enea Bastianini uspio je zadržati vodstvo u bodovanju MotoGP Svjetskog prvenstva 2022. s jedanaestim mjestom na utrci u Indoneziji, gdje ima samo dva boda prednosti ispred Brada Bindera. Treći je aktualni svjetski prvak Fabio Quartararo s dosadašnjim drugim mjestom, bod iza Bindera, pobjednika utrke u Indoneziji, a Miguel oliveira zamahnuo je na 25. mjesto s 24 bodova. Johan Zarco na petom mjestu ove je godine u obje utrke osvojio XNUMX boda. Zahvaljujući pobjedi na Mandaliki, KTM je preuzeo vodstvo kako među proizvođačima, gdje ima četiri boda prednosti u odnosu na Ducati, tako i među momčadima, gdje tvornički tim austrijskog proizvođača ima dvanaest bodova prednosti u odnosu na tvornicu Yamaha tim. Cijeli popis bodova u prvenstvu možete pogledati klikom na ovaj link

Oliveira je suvereni pobjednik kišne utrke u Mandaliki

Miguel Oliveira pobjednik je druge utrke sezone u Mandaliki. Na podiju su mu se pridružili Fabio Quartararo i Johann Zarco. Na četvrtom mjestu bio je Jack Miller ispred Suzuki racera, Rins ispred Mira. Franco Morbidelli završio je na sedmom mjestu ispred Brada Bindera, Aleixa Espargara i Darryna Bindera, koji je završio među prvih deset i osvojio prve bodove u elitnoj klasi. Jedanaesti je ovoga puta bio pobjednik nastupne utrke Enea Bastianini ispred Paula Espargara, Alexa Marqueza i Luca Marinija. Posljednji bod osvojio je Francesco Bagnaia. https://twitter.com/MotoGP/status/1505466707141447682 Utrku koja je zbog jake kiše startala s više od sat vremena zakašnjenja najbolje je startao Fabio Quartararo koji je zadržao prvo mjesto na startu utrke. Slab

Brad Binder dao je KTM-u najviši rang na trkaćoj stazi Lusail

Južnoafrikanac Brad Binder popeo je na prvo postolje u momčadi Kusa na otvaranju sezone 2022. u Kataru na trkaćoj stazi Lusail, a zasluge idu i poboljšanoj upravljivosti ovogodišnjeg motocikla RC16. Binder je utrku krenuo sa sedmog mjesta i stigao do trećeg mjesta prije izlaska iz prvog zavoja, iza tvorničke Honde Paula Espargara i Marca Marqueza. "Početak utrke je bio nevjerojatan! Malo sam propustio start, ali kada sam počeo ubrzavati brzo sam uhvatio dečke ispred sebe. Činjenica da sam odmah došao do trećeg mjesta bila mi je od velike koristi, jer sam mogao je voziti mirnije i paziti na gume, jer smo znali da će se do kraja utrke dosta istrošiti, posebno zadnje." https://twitter.com/MotoGP/status/1500487213599150083 "Pratio sam vodeće neko vrijeme, a onda p

Brad Binder je odradio svoj prvi trening u MotoGP sezoni 2022. u Kataru

Južnoafrikanac Brad Binder bio je najbrži na prvom ovosezonskom slobodnom MotoGP treningu u Kataru. KTM trkač prošao je krug staze Losail u Dohi za 1 minutu 54.851 i za nekoliko stotinki prestigao Japanca Takaakija Nakagamija (LCR Honda). Nakagami je bio jedan od tri Hondina trkača u prvih pet, a Španjolci Pol Espargaro i Marc Marquez (Repsol Honda) na četvrtom, odnosno petom mjestu. Treće vrijeme treninga pripalo je Suzuki trkaču, Alexu Rinsu. https://twitter.com/MotoGP/status/1499709016339066881

Novac Fernandez poražen nakon "prvog pravog" pada u MotoGP-u

Novac Raul Fernandez prerano je završio pripreme za ovu sezonu u Indoneziji, jer je nakon subotnjeg pada imao problema s vidom. Fernandez, koji će se ove godine natjecati za Tech3 KTM tim, pao je i doživio potres mozga u subotu u 12. zavoju pri brzini od oko 200 km/h. Španjolac je pad opisao kao svoj prvi pravi u MotoGP-u, a nakon udarca u glavu neko je vrijeme imao problema s dvostrukim vidom, no stanje se postupno popravljalo, a od pada mu je ostala samo modrica na glavi. Unatoč udarcu u glavu, liječnici su mu dopustili nastavak testiranja, no nakon sedam krugova ponovno je pao, ovaj put u osmom zavoju, gdje je zakočio 20-ak metara prekasno. https://twitter.com/25RaulFernandez/status/1492822812804931587 "Bilo je vrlo čudno, uopće nisam imao osjećaj za brzinu", rekao je.

Martin je otkrio zašto je odabrao Ducati

Jorge Martin bio je jedan od trkača koji su obilježili prošlosezonsku MotoGP klasu. Španjolac je već u svojoj nastupnoj sezoni opravdao povjerenje Ducatija i riječi mnogih koji su na njega skrenuli pozornost prije početka sezone. Martin je na sebe skrenuo pažnju svojom brzinom u nižim kategorijama. Već u svojoj drugoj utrci u MotoGP klasi stao je na postolje i proslavio prvu pobjedu u Austriji. Pad na treninzima prije utrke u Portugalu, zbog kojeg je propustio četiri utrke, spriječio ga je da sezonu završi čak i više od devetog mjesta kao najbolji novak. Martin se prošle godine pokazao ne samo kao vrlo brz, već i inteligentan trkač. Veliku zaslugu za svoj uspjeh, osim ekipe koju ima oko sebe, pripisuje odluci da napusti KTM i pređe u Du

Lecuona kritičan prema KTM-ovom radu s mladim natjecateljima

Iker Lecuona je u nedavnom intervjuu iznio svoje mišljenje o radu i odnosu KTM tima s mladim natjecateljima. Prema njegovim riječima, to mladom trkaču ne nudi dovoljno vremena da se dokaže. Osim u sve tri klase motociklističkih karavana, austrijski tim je prisutan i na Red Bull MotoGP Rookies Cupu, koji je posljednji korak za većinu mladih vozača prije ulaska u Moto 3. Posebno posljednjih godina, KTM je privukao najbolje trkače na Svjetsko prvenstvo pod svojim pokroviteljstvom. Lecuona je svoju MotoGP priliku dobio u Tech2020 timu 3. godine nakon što se Brad Binder pridružio tvorničkom timu kao zamjena za Johanna Zarca. Tek tada devetnaestogodišnji Španjolac nije imao puno vremena za privikavanje na novi motocikl. Bila je sezona 2020

KTM je službeno potvrdio Petruccijev nastup na reliju Dakar 2022

Rally Dakar, MotoGP vijesti
Austrijski proizvođač motocikala KTM također je službeno potvrdio da će Danilo Petrucci, koji ovog vikenda završava svoju karijeru motoGP trkača u Valenciji, s njihovim timom nastupiti na Dakar Rallyju 2022. "Danilo je jedan od rijetkih trkača koji može uspješno prevladati radikalne promjene s asfaltom na pješčanim dinama", rekao je sportski šef KTM-a Pit Beirer u potvrdu vijesti. "Želimo mu zahvaliti na profesionalnom stavu i svom trudu u Tech3 timu i našem motoGP projektu. Sada je vrijeme za potpuno drugačiji svijet." Petrucciju nije nepoznanica offroad motociklizam, jer je, kao i većina motoGP vozača, često trenirao na motocross i enduro motociklima. Talijan, koji je na asfaltu osvojio dvije pobjede i ukupno deset postolja, ipak je svjestan da će nastupiti na pustinjskim dinama Dhake.

Deniz Oncu kažnjen s dvije neprekidne utrke

Trkač klase Moto3 Deniz Oncu oštro je kažnjen zbog izazivanja opasne nesreće u Austinu koja srećom nije završila teškim ozljedama. Turski trkač tima Tech3 velikom brzinom je vozio ispred Jeremyja Alcobe koji je pao, a s njegovim motociklom su se sudarili i Andrea Migno te lider u prvenstvu Pedro Acosta. Unatoč tome što su ih obojica raznijeli, sva trojica sudionika su sami napustila mjesto nesreće koja bi brzo mogla završiti puno tragičnije. Povjerenici su ocijenili da Oncu vozi opasno i kaznili ga zabranom nastupa na dvije utrke u San Marinu i Portugalu.

MotoGP Austria: Binder pobjeđuje na kišnoj utrci u Spielbergu

KTM-ov trkač Brad Binder proslavio je iznenađujuću pobjedu u MotoGP utrci za Veliku nagradu Austrije na Red Bull Ringu, koju je u posljednjim krugovima začinila kiša koja je miješala karte. Južnoafrikanac je riskirao i do kraja utrke ustrajao na mokroj stazi sa gumama za suhu stazu, dok je dosta trkača u boksu promijenilo motocikle i vratilo se na stazu s gumama za kišu. Pobjednik je u posljednjem krugu izletio sa staze i kažnjen s tri sekunde produžetka, ali s obzirom na njegovu veliku prednost, njegova pobjeda nije ugrožena. Francesco Bagnaia i Jorge Martin izborili su se za pobjedničko postolje u teškim uvjetima u posljednjim krugovima. https://twitter.com/MotoGP/status/1426888087880175623 Fabio Quartararo završio je sedmi, ali nakon pada Johanna Zarca