Označiti: Catalunya

MotoGP: MIGUEL OLIVEIRA pobijedio je na utrci u KATALONIJI

MotoGP vijesti
Portugalac Miguel Oliveira (KTM) pobjednik je utrke za Veliku nagradu Katalonije koju su također na postolju završili Johann Zarco (Pramac Ducati) i Jack Miller (Ducati). https://twitter.com/MotoGP/status/1401504722771656708 Fabio Quartararo, koji je posljednjih nekoliko krugova trčao s raskopčanim zaštitnim odijelom i štitnikom za prsa, završio je treći u cilju, ali je kažnjen s 3 zbog vožnje izvan staze. sekunde marže i morao je svoje mjesto ustupiti Australcu. https://twitter.com/MotoGP/status/1401505377628344321 https://twitter.com/MotoGP/status/1401503946926080008 https://twitter.com/MotoGP/status/1401500328168656898 XNUMX. ožujka završio je XNUMX. ožujka XNUMX. ožujka deseti zavoj. Španjolcu je ovo treća uzastopna ostavka u godinu dana
Kvalifikacije su pripale momčadi Petronas Yamahe, najbrže Moribidelliju

Kvalifikacije za VN Katalonije pripale su trkačima Petronas Yamahe. Najbrži je bio Franco Moribidelli ispred suigrača Fabija Quartarara i Yamahinog trkača Valentina Rossija. Ponovno su sve četiri Yamahe bile brze, a među njima je bio tek Jack Miller na petom mjestu. Bitka za najbolja startna mjesta odvijala se između motora Yamaha i Ducati dok su zauzimali prvih šest startnih mjesta. Moribidelli je bio najbrži već na početku posljednjeg dijela kvalifikacija. Miguel Oliveira pao je u svom brzom krugu, a kasnije nije uspio napraviti krug u borbi za prva mjesta. Fabio, nakon pogreške u brzom krugu, nije uspio prestići u borbi za vrijeme svog suigrača i uvijek je bio malo iza njega do posljednjih minuta kvalifikacija. Dvije minute prije kraja kvalifikacija
Lorenzo je pobijedio u utrci u Barceloni

Jorge Lorenzo pobijedio je na domaćem terenu treći put u četiri godine u nedjelju. Drugo i treće mjesto pripalo je Dani Pedrosi i Marcu Marquezu, a Valentino Rossi je četvrti završio sam. U utrci smo vidjeli čak osam ostavki, među njima je bio i Cal Crutchlow, koji je pao u šestom krugu. Pedrosa je svoju 2008. utrku započeo s najbolje startne pozicije, srušivši u subotu rekord kruga Lorenza iz 116. u kvalifikacijama, ali je izgubio vodstvo prije prvog zavoja, a s leđa mu je prijetio njegov suigrač Marquez, koji bi pretposljednja runda gotovo je pala. Lorenzo sada ima 26 bodova u prvenstvu, sedam manje od Pedrose, ali postao je prvi koji je ove sezone osvojio tri utrke. Bila je to i njegova XNUMX motogp pobjeda u ka