Označiti: Lewis Hamilton

No, Lewis Hamilton ponovno je sjeo u omraženi trkaći automobil W13

Formula 1
Lewis Hamilton vratio se za volan omraženog W2023 bolida, za koji je rekao da više nikada ne želi voziti nakon problematične sezone 13., u sklopu Pirellijevih testiranja guma 2022. u četvrtak. Britanac se vratio na stazu Paul Ricard u statistički najgorem bolidu svoje F1 karijere nakon što ga je ujutro vozio timski kolega George Russell. Njemački tim s britanskim vozačima iskoristio je priliku za pripreme za nadolazeću sezonu i sudjelovao u testiranju guma Pirelli za suhu stazu, dok će se tim Mercedesa na stazu ponovno vratiti sljedeći tjedan u Jerezu, nakon čega slijedi predstavljanje W15 trkaćeg automobila 14. veljače prije početka zimskih utrka testiranje.
Kineska F1 utrka je pred otkazivanjem zbog mjera protiv korone

Formula 1
F1 bi se trebao zaustaviti u Kini prvi put od 16. 2023. travnja 2019., ali britanski BBC javlja da je otkazivanje utrke neizbježno. 2023. očekuje se rekordno duga sezona s 24 utrke, ali mjere protiv koronavirusa koje su još uvijek na snazi ​​u Kini zahtijevaju da svatko tko bude pozitivan na Covid-19 provede pet dana u izolacijskom centru, a zatim još tri dana u izolaciji u Dom. Vlasti ne bi napravile iznimku ni za članove karavane F1, a čelni ljudi sporta navodno ne žele riskirati da itko od njihovog osoblja ostane zarobljen u zemlji. Velika nagrada Kine 2019. bila je domaćin jubilarne 1000. utrke za Veliku nagradu, a pobjedu je slavio Lewis Hamilton. No, utrka će očito biti otkazana, a oni je ne žele zamijeniti u kalendaru utrka, pa će tako biti tijekom utrke u Austriji
Hamilton jedva čeka kraj svog partnerstva s posrnulim Mercedesom

Formula 1
Lewis Hamilton nema namjeru ikada sjesti u Mercedesov W13 bolid nakon završetka ove sezone, nakon što je sedmerostruki svjetski prvak završio peti u kvalifikacijama za Veliku nagradu Abu Dhabija. Britanac je bio gotovo sedam desetinki sekunde sporiji od najbolje startne pozicije Maxa Verstappena, što je bio popriličan šok za ekipu Mercedesa nakon dvostruke pobjede u Brazilu. "Svakako nisam očekivao tako veliki zaostatak, ali gubimo šest desetinki sekunde na ravnici", rekao je Hamilton nakon kvalifikacija. "Podsjeća na utrke prije Austina, ali vratilo se poskakivanje automobila, što ga čini još težim." No, nakon završetka utrke na trkaćoj stazi Yas Marina, Hamilton ima još nekoliko krugova za volanom problematičnog W13 trkaćeg automobila, jer će s njim i završiti
Verstappen pole position u Abu Dhabiju

Formula 1
Max Verstappen osvojio je najbolju startnu poziciju za posljednju utrku F1 sezone 2022. U prvom redu će mu se pridružiti timski kolega Sergio Perez, dok su drugi red osvojili vozači Ferrarija Charles Leclerc i Carlos Sainz. https://twitter.com/F1/status/1593982964467367937 Vozači Mercedesa Lewis Hamilton i George Russell zauzeli su peto i šesto mjesto. Lando Norris bio je sedmi, Esteban Ocon osmi, Sebastian Vettel deveti, a Daniel Ricciardo deseti.
Perez 3. trening, Hamilton izbjegao kaznu

Formula 1
Sergio Perez bio je najbrži na posljednjem F1 slobodnom treningu u Abu Dhabiju, gdje su mu se najviše približili timski kolege Max Verstappen i Lewis Hamilton. Potonji je bio pod istragom sudaca zbog sumnje da je ignorirao crvene zastavice i pretjecao drugi trkaći automobil kada je to inače zabranjeno, no kasnije je oslobođen jer je, prema mišljenju povjerenika, trebao učiniti dovoljno kad je pustio plin i kočnice. Još dva britanska trkača završila su trening u prvih pet, George Russell na četvrtom mjestu i Lando Norris na petom mjestu. Ferrarijevi vozači Charles Leclerc i Carlos Sainz ostvarili su šesto i sedmo vrijeme, dok su Daniel Ricciardo, Sebastian Vettel i Alex Albon zadnji trening sezone završili među deset najboljih.
Abu Dhabi F1: Hamilton najbrži ispred Russela u 1. treningu

Formula 1
Lewis Hamilton i George Russell bili su najbrži na prvom treningu F1 uoči VN Abu Dhabija, gdje je na stazi bilo čak sedam mladih trkača. Među njima je najsjajnije zablistao Liam Lawson, koji je preuzeo bolid Maxa Verstappena i postavio peto vrijeme, samo 0.234 sekunde sporije od vremena Sergia Pereza u drugom Red Bullovom bolidu RB18. Treće vrijeme treninga ostvario je Ferrarijev vozač Charles Leclerc, a među prvih deset vidjeli smo još jednog mladog vozača na sedmom mjestu u Ferrariju. Robert Schwartzman zamijenio je Carlosa Sainza i bio 0.796 sekundi sporiji od Hamiltonovog vremena. Šesti je bio Sebastian Vettel, osmi Daniel Ricciardo, deveti Valtteri Bottas, a deseti Alex Albon. Na treningu su sudjelovali i mladi trkači Logan Sergeant koji je bio uz Williams pe
Russell je donio Mercedesu prvu ovogodišnju pobjedu u Brazilu

Formula 1
Britanac George Russell pobjednik je F1 utrke za Veliku nagradu Brazila. Bila je to prva pobjeda za Russella u Formuli 1, te prva pobjeda godine za momčad Mercedesa, a timski uspjeh upotpunio je drugim mjestom Lewis Hamilton, koji je u drugoj rundi utrke sudjelovao u sudaru s Maxom Verstappenom. utrka. Russell je već pobijedio u subotnjoj sprint utrci, osiguravši najbolju startnu poziciju za nedjeljnu Veliku nagradu Brazila. https://twitter.com/F1/status/1591879278953725953 Treći je bio Španjolac Carlos Sainz ispred momčadskog kolege Charlesa Leclerca. Fernando Alonso bio je peti, a Max Verstappen i Sergio Perez šesti i sedmi.
Hamiltonovi problemi s motorom utjecali su na ishod kvalifikacija

Formula 1
Mercedes vjeruje da su problemi s motorom Lewisa Hamiltona pokvarili Britančev brzi krug kojim je osvojio treće mjesto za nedjeljnu Veliku nagradu Meksika. Dvojica Mercedesovih trkača bila su najbrža na posljednjem slobodnom treningu, ali su u posljednjem dijelu kvalifikacija morali priznati premoć Red Bullovom trkaču u borbi s Maxom Verstappenom. George Russell je izgubio svoj drugi pole position ove sezone za tri desetinke sekunde, a Hamilton je bio pet tisućinki iza njega. Russell se borio s upravljanjem automobila u brzom krugu, dok je Hamilton otkrio da je imao problema s pogonskom jedinicom koji su se pojavili u drugom krugu, zbog čega je gubio snagu pri ubrzavanju iz zavoja. “Gubili smo puno vremena u zadnjem zavoju, kao iu svim d
Verstappen je spriječio Hamiltona da ostvari svoju prvu ovogodišnju pobjedu u Austinu

Formula 1
Max Verstappen prestigao je Lewisa Hamiltona 6 krugova prije kraja utrke za Veliku nagradu SAD-a i prešao put vodećem vozaču Mercedesa do prve ovosezonske pobjede. Dvostrukom svjetskom prvaku, koji je slavio trinaestu ovogodišnju pobjedu, i Britancu na postolju se pridružio Ferrarijev vozač Charles Leclerc. dok su posljednja mjesta u top pet zauzeli Sergio Perez i George Russell. Pobjedom Verstappena i četvrtim mjestom Pereza momčad Red Bull Racinga ovu je sezonu okrunila naslovom svjetskog prvaka među konstruktorima. https://twitter.com/F1/status/1584285315526950912
Posljednje nadogradnje Mercedesa u lovu na prvu ovogodišnju pobjedu

Formula 1
U Austinu će tim Mercedesa posljednji put ove godine ažurirati svoj trkaći automobil W13 novim dijelovima za koje se nadaju da će im pomoći da ostvare prvu pobjedu od prošlogodišnje VN Saudijske Arabije u barem jednoj od posljednje četiri utrke sezona. Glavni inženjer Andrew Shovlin kaže da će novi aerodinamički dijelovi poboljšati performanse trkaćeg automobila, dok će ga također učiniti malo lakšim. "Ovo je naš posljednji korak u razvoju aerodinamike, za koji se nadamo da će poboljšati performanse trkaćeg automobila", rekao je. "Ali još važnije sa svakim korakom je saznati sve više i više što možemo prenijeti u sljedeću sezonu. Također smo učinili komponente lakšima, pa se nadamo da će bolid biti bliži minimumu dopuštenog. Teško je predvidjeti koliko ćemo dobiti s ovim paketom i gdje ćemo biti u usporedbi s drugima U Singapuru je Lewis bio užasan
SlovenianEnglishItalianGermanFrenchCroatianBosnianSerbianCzechDutchRussianSpanishSlovakSwedish