Označiti: Marc Marquez

Marquez je pronašao granicu, ali može ići još brže

MotoGP vijesti
Marc Marquez neprikosnoveni je kralj staze dviju Amerika u Austinu, od 2013. vladao je na vrhu svih osim triju treninga, kvalifikacija i utrka na kojima je sudjelovao. Raznovrstan raspored s mnogo, čak jedanaest lijevih zavoja, odlično pristaje njegovom stilu vožnje, zbog čega je tu uvijek uspješan. Tako je i ove godine, kada je Španjolac pokazao snagu i na oba treninga petkom pobijedio suparnike za više od pola sekunde. Prije početka akcije na stazi, dvostruki prvak se zabrinuo da će se Honda naći u problemima, jer ima puno ubrzanja na stazi, gdje japanski motocikl nije tako dobar. Dan je završio 0.706 sekundi ispred svih ostalih, ali je mogao ići i brže da se nije srušio na testu velike brzine, gdje su međuvremena pokazala da će krug završiti za manje od dvije minute i četiri sekunde. njega
Novi problemi s gumama u Teksasu?

Komplikacije s Michelinovim gumama također se čine obećavajućima u Teksasu, jer su se trkači nakon prvog slobodnog treninga žalili na veliko trošenje desne strane stražnjih guma, s asimetričnim gaznim slojem. "Glavni problem je stražnja guma koja je bila potpuno istrošena s desne strane", rekao je Marquez nakon treninga. "Ponekad se to dogodi na prvom treningu ako je staza još uvijek prljava. Michelin već traži rješenja, poput drugačijeg tlaka u gumama", objasnio je. U petak su trkači imali na raspolaganju samo meke stražnje gume, a one tvrđe stižu u Austin u subotu. "S mekanim gumama omogućili su niži tlak pri prianjanju, ali to je rezultiralo većim trošenjem guma", rekao je Marquez. "Vidjet ćemo hoće li teže gume riješiti problem. U Michelinu moraju razmisliti o tome i možda povećati teren
Najbrže vrijeme pada i Marqueza na drugom treningu

Španjolac Marc Marquez očito vrlo ozbiljno cilja na četvrtu uzastopnu pobjedu u Austinu, koji je i na drugom slobodnom treningu zavladao vrhom ljestvice. Trkač Honde završio je s vremenom 2:04.034, 0.7 sekundi brže od drugoplasiranog Andree Iannonea. Prethodni krug bio je nešto brži, no u zadnjem zavoju proklizala mu je prednja guma i dvostruki prvak se zaustavio u pijesku. Tamo je uzeo motor, odvezao se u boks i nakon nekoliko trenutaka već se vratio na stazu, gdje je šest minuta prije kraja odvezao najbrži krug. Treći je bio Suzukijev Maverick Vinales sa osam desetinki zaostatka. Četvrti je bio Scott Redding. Peto i šesto mjesto pripalo je Yamahinim vozačima Jorgeu Lorenzu ispred Valentina Rossija, koji su ujedno bili i posljednji iza Marqueza
Marquez je dobio svoj prvi trening

Marc Marquez bio je najbrži na svom prvom slobodnom treningu u Austinu. Hondin trkač tri je puta zaredom pobijedio na stazi dvije Amerike, a ove godine cilja na sam vrh. Trkački vikend započeo je s vremenom 2: 04.953, s kojim je bio dvije desetinke i pol brži od Jorgea Lorenza. Treće i peto mjesto pripalo je tvorničkim trkačima Ducati, Andrea Iannone i Andrea Dovizioso, a među njima je bio i Hector Barbera. Scott Redding sa šestim mjestom pobrinuo se da se čak četiri Dukata rangiraju među šest najboljih najbržih trkača. Sedmi je bio Valentino Rossi, 1.3 sekunde zaostatka za Marquezom. Yonny Hernandez, Maverick Vinales i Aleix Espargaro također su bili u prvih deset. Vremenske runde trkačkih timova 1. M. Marquez Repsol Honda 02: 04.953 1
Važna pobjeda Marqueza

Marc Marquez je pobjedu u Argentini opisao kao važnu jer bi se tim trebao osloboditi gorkog okusa prošlogodišnje utrke u Phillip Islandu, kada je Španjolac samo jedan krug prekasno promijenio motocikl i zbog toga bio diskvalificiran, dok se borio za pobijediti. Ovoga puta Hondin trkač bez greške je napravio izmjenu, a zatim dominantno povećao prednost pred svojim progoniteljima i stigao u cilj s dobrom prednošću. Kad nam je rečeno da će na utrci biti obavezna promjena motora, baš kao u Australiji prošle godine, svi smo se u garaži smijali grešci koju smo tada napravili, rekao je pobjednik utrke u Argentini. "Bila je to vrlo posebna utrka. Prva pobjeda ove sezone, a nakon pogreške u Australiji, pobjeda je bila važna i za mentalitet naše momčadi", objasnio je. Nakon ostavke Jorga
Marquez fantastična utrka u Argentini, Lorenzo s nulom

Marc Marquez suvereno je pobijedio u napetoj utrci za Veliku nagradu Argentine. Ključnu ulogu odigrala je brza zamjena motocikla, gdje je Valentino Rossi izgubio kontakt sa Španjolcem. Vozio je brže od sekunde nakon kruga, zatim je zaostao za oba Dukata i konačno osvojio oba mjesta u posljednjem krugu kada je Andrea Iannone izbacio sebe i svog suigrača Andreu Doviziosa s utrke i s podija. Treći je bio Dani Pedrosa. Nakon starta Lorenzo je poveo, dok je Iannone u prvom zavoju zamalo izbacio Marqueza i Pedrosu iz utrke. Prvi ju je iz incidenta izveo na sreću samo s pokvarenom kamerom na stražnjem dijelu motora. Marquez je pao na četvrto mjesto, a potom uspio prestići Lorenza, te Rossija i Doviziosa. Lorenzo je gubio kontakt s vodećima, očekivao je težak vikend
Marquez je također dominantan na posljednjem treningu

Marc Marquez je također bio najbrži na posljednjem treningu prije kvalifikacija za Veliku nagradu Argentine. S krugom od 1:39.882 prestigao je drugog najbržeg Andreu Iannonea za gotovo devet desetinki. Valentino Rossi zaostao je dvije stotinke za Španjolcem, koji je bio četiri stotinke ispred suigrača Jorgea Lorenza, koji je također pao u zadnjim minutama treninga nakon što mu je proklizao prednji kotač. Peti je bio Dani Pedrosa, koji je zaostao 0.988 sekundi i ujedno posljednji koji je zaostao za Marquezom manje od sekunde.
Marquez unatoč ponovnom padu na vrhu

Također na trećem slobodnom treningu, Marc Marquez je zavladao na vrhu vremenske tablice, pao je u zadnjim krugovima u prvom zavoju, a zatim je u petom zavoju vozio preširoko, što nije popravilo njegovo ionako najbrže vrijeme. Zbog grešaka se Jorge Lorenzo približio na 0.024 sekunde, a Andrea Iannone je postavio treće vrijeme. Hector Barbera je uzeo četvrto vrijeme, a Dani Pedrosa se provukao između Mavericka Vinalesa i Aleixa Espargara. Cal Crutchlow bio je osmi ispred Andree Doviziosa, a Valentino Rossi tijesno je prestigao Jacka Millera i osigurao plasman u drugu polovicu kvalifikacija. Racer Team Time Rounds 1. M. Marquez Repsol Honda 01: 40.368 18 2. J. Lorenzo Yamaha 01: 40.392 18 3. & nbs
Marquez i Pedrosa dobili su drugi trening

Marc Marquez je tijesno prestigao suigrača Danija Pedrosa s kojim je suparnicima pobjegao za debele četiri desetinke. Marquez je bio najbrži tijekom cijelog treninga, ali je u posljednjim minutama odvezao krug s vremenom 1:41.579 i postavio vrlo visoku prekretnicu. Pedrosa je također popravio svoje najbolje vrijeme, ali je na kraju zaostao 0.025 sekundi za svojim kolegom u Hondi. Treći je bio Maverick Vinales koji je također osjetio koliko je argentinski asfalt tvrd na treningu kada je pao u trećem zavoju. Jack Miller donekle je iznenadio četvrtim mjestom, a slijede ga Cal Crutchlow i Scott Redding. Valentino Rossi bio je sedmi s Yamahom, a Aleix Espargaro je nakon dva pada završio osmi. Bradley Smith bio je deveti, najbrži s prvog treninga, Andrea Dovizio
Marquez se nada novim postoljima

Iako je nakon zimskih testova malo tko šanse za postolje na prvoj utrci sezone u Kataru pripisivao Marcu Marquezu, Španjolac i njegova momčad uspjeli su do nedjeljne utrke pronaći rješenja za probleme pa su zauzeli treće mjesto. Dio uspjeha Marquez pripisuje činjenici da su se testovi provodili i na stazi Losail, pa se mogao osloniti na podatke prikupljene na testovima sa svojim inženjerima za postavljanje motora za utrku. Dvostruki prvak nada se da će ovaj vikend naći sličnu natjecateljsku formu u Argentini, ali kaže da je teško znati kako će proći prije prvih treninga. Činjenica da se nisu testirali na ovoj stazi, međutim, znači da se ovaj put neće moći osloniti na masu prikupljenih podataka. “U Argentinu smo stigli pod pozitivnim osjećajima zd