Označiti: Meksiko

Vozač IndyCara Pato O'Ward sudjelovat će na treningu F1 s McLarenom u Abu Dhabiju

Formula 1, IndyCar
McLaren će vozaču IndyCara Patu O'Wardu dati drugu priliku da testira bolid Formule 1 na slobodnim treninzima u Abu Dhabiju dok žele Meksikanca postaviti za svog rezervnog vozača. https://twitter.com/McLarenF1703087332474122666/status/1 Prema pravilima, McLaren ove godine mora ostaviti još jedan slobodan trening rookieju, nakon što su prvi popunili Ocarom Piastrijem, koji je debitirao kao redovni vozač na treninzima u Bahreinu, a prema prvotnim planovima ta je čast pripala Alexu Palou. No kako se potonji nije odlučio pridružiti McLarenovoj momčadi IndyCar, u Wokingu su potražili drugi plan. O'Ward će tako sudjelovati na prvom slobodnom treningu u Abu Dhabiju, kao i na testiranju guma koje će uslijediti nakon posljednje utrke FXNUMX sezone u utorak. Šef tima McLaren Andrea Stella kaže da jest
Sergio PEREZ osvojio je generalne kvalifikacije u Meksiku

Iza nas je treći slobodni trening, generalni prije kvalifikacija, koji je uvjerljivo pobijedio Red Bull ispred Mercedesa koji danas nije imao ni oružja ni sredstava protiv austrijske momčadi. Ovoga puta najbrži u ergeli red bullsa bio je Sergio Perez, koji je bio nešto manje od dvije desetinke od svog suigrača Maxa Verstappna. Treće mjesto osvojio je Lewis Hamilton i njegovo čuđenje na radiju "Što? Šest i pol desetinki?" bilo je dovoljno rječito da je mehaničare i inženjere čekalo puno posla u taboru srebrnih strijela. Max Verstappen je prvo mjesto na trećem treningu morao prepustiti svom suigraču Sergiu Perezu. Vrlo dobre performanse oba automobila AlphaTauri, gdje je Tsunoda bio brži od Gaslyja, također u prvom planu
Perez sanja o pobjedi u Meksiku

Sergio Perez sanja o pobjedi na domaćoj utrci u Meksiku, što mu je konačno moguće, jer je u domovinu stigao s timom i trkaćim automobilom koji ga može odvesti na sam vrh. Perez je svoju prvu sezonu u Red Bullu proveo s mješovitim rezultatima, ali nakon dva uzastopna postolja u Turskoj i SAD-u, vrlo siguran odlazi na domaću utrku. "Jako sam uzbuđen i jako se veselim ovoj utrci. U svojoj zemlji sam bio velika podrška tijekom cijele svoje karijere u formuli i uvijek volim nastupati pred domaćim navijačima. Podrška koju dobivam u Meksiku je zaista uzbudljiva , navijači su me uvijek bodrili u vrijeme kada je moja karijera tek počela.https://twitter.com/redbullracing/status/1456265828505042944 Lijepo je konačno imati tim i trkaći automobil s kojim
Verstappen je pobijedio, Hamilton je potvrdio naslov

Max Verstappen slavio je na utrci u Meksiku, Lewis Hamilton osvojio je svoj peti naslov na četvrtom mjestu. Sebastian Vettel bio je drugi, a Kimi Raikkonen treći. Valtteri Bottas osvojio je peto mjesto u drugom Mercedesu. Utrku su u vodstvu najbolje započeli Max Verstappen i Lewis Hamillton, koji su se probili na prva dva mjesta, Daniel Ricciardo skliznuo je s prvog mjesta na treće. U pozadini je Esteban Ocon pogodio Nice Hulkenberg u drugom kutu, ozlijedivši prednja krila. Dio toga sletio je ispod trkaćeg automobila Fernanda Alonsa, koji je ubrzo dao ostavku. Kevin Magnussen skrenuo je sa staze prilikom pretjecanja Lanca Strolla u prvom zavoju. Među čelnicima prvi su gume promijenili Mercedesovi trkači, a slijedili su ih Daniel Ricciardo i Max Verstappen.
Hamilton nakon petog naslova

Još nas nekoliko minuta dijeli do utrke u Meksiku, kada ćemo najvjerojatnije dobiti novog, starog svjetskog prvaka. Lewis Hamilton lovit će svoj peti naslov svjetskog prvaka s trećeg mjesta, drugo po redu, što bi ga po broju naslova izjednačilo s legendarnim argentinskim trkačem Juanom Manuelom Fangiom. Jedini koji to još uvijek može spriječiti je Sebastian Vettel, ali njegov će zadatak biti sve samo ne lagan. Nijemac mora hitno pobijediti, a Hamilton ne smije završiti više od osmog mjesta. Oba Red Bull trkača također će imati svoj račun, započinjući utrku s prve startne linije. Daniel Ricciardo pretekao je suigrača u kvalifikacijama, koji je inače dominirao u slobodnim treninzima, spriječivši ga tako da postane najmlađi trkač koji je osvojio najbolju startnu poziciju. Put do prvog
Ricciardo najbrži u kvalifikacijama

Daniel Ricciardo izborio je najbolju startnu poziciju prije utrke u Meksiku, a njegov suigrač Max Verstappen utrku će započeti s prve startne linije. Red Bullsi su tako potvrdili dobru formu iz slobodnih treninga i zauzeli prvu startnu liniju. Iz drugog početnog reda utrku će započeti jedini preostali trkači u borbi za naslov, Lewis Hamilton bio je brži od Sebastiana Vettela. Treća početna postava ovaj je put u potpunosti finska, Valtteri Bottas ovaj je put bio bolji od svog sunarodnjaka Kimija Raikkonena. Najbolji od ostatka bio je Nico Hulkenberg ovog puta na sedmom mjestu, utrku je započeo Carlos Sainz, a obojica Sauberovih trkača, Charles Leclerc ispred Marcusa Ericssona, utrku će započeti sutra iz petog reda. U prvom dijelu kvalifikacija ispali su donekle očekivano, oboje red
Rosberg je ujedno i najbrži na posljednjem treningu

Nico Rosberg također je bio najbrži na posljednjem slobodnom treningu prije kvalifikacija za VN Meksika. Nijemac lovi drugo mjesto u ukupnom poretku nakon što je njegov suigrač u Mercedesu Lewis Hamilton već prije tjedan dana postao svjetski prvak ove sezone. Na posljednjem treningu Hamilton je bio dobru stotinku sporiji od Rosberga, a treći je bio trkač Red Bulla Daniel Ricciardo. Trening je obilježila skliska staza, na kojoj su praktički svi trkači imali problema. Tehnika je, međutim, dovela u iskušenje trkača Ferrarija Kimija Raikkonena, koji je svoj automobil parkirao s otkazom motora nedugo nakon početka treninga. Njegov suigrač Sebastian Vettel trening je završio na četvrtom mjestu, s dvije desetinke razlike. Zbog brze konfiguracije, bilo je i razlika
M-Sport spašava Titanka

WRC
Ott Tanak postao je jedna od žrtava teških brzih suđenja na skupu u Meksiku. Estoncu se pukao prednji desni nosač kotača prilikom kočenja prije jednog zavoja, pa su on i njegov suvozač postali samo putnici u Ford Fiesti, koja se s padine srušila u jezero i u njemu potonula. Srećom, nitko nije ozlijeđen, a suvozač Raigo Molder bio je toliko trijezan u nesreći da je iz potonulog automobila spasio sve bilješke o ispitivanju brzine. Ekipa M-Sporta odlučila je vratiti automobil u pogon, a iako je čekao deset sati pod vodom, mehaničari su, uz pomoć Tanaka i Moldera, uspjeli preko noći popraviti Fiestu. Mijenjali su se mjenjač, ​​spremnik za gorivo, sustav hlađenja, sva elektronika, kočioni sustav i motor koji je bio
Meksiko se vraća sljedeće sezone

Bernie Ecclestone najavio je da se i Meksiko s narednom sezonom vraća u trkački kalendar Formule 2020. Trkalište Rodriguez Brothers u početku je bilo uključeno u ovogodišnji kalendar utrka, ali nije potpisan ugovor. Ovo je sada potpisano do 1992. godine, s mogućnošću produljenja za još pet godina. Posljednja utrka u Meksiku održala se 1986. godine, a pobijedio je Nigel Mansell. Autodromo Hermanos Rodriguez bio je domaćin utrka Formule sedam godina, od 1992. do 16. godine, a ukupno je održano XNUMX utrka u Meksiku.
Zarobljenik je prestrašio Ogiera

WRC
Sebastien Ogier preživio je bliski susret sa zatvorenom bravom na osamnaestom testu brzine, a posljednji dan, nakon ostavke Mads Ostberga, prolazi s gotovo tri minute prednosti. Ogier je izgubio gotovo pola minute kad su se on i suvozač Julien Ingrassio morali zaustaviti i otvoriti bravu na pozornici Otatesa, ali njihova je prednost već bila toliko velika da vodstvo nikada nije bilo ugroženo. Drugoplasiranom Mikku Hirvonenu pukla je guma na istom HP-u. Finac je tako izgubio gotovo dvije minute vremena, približivši ga trećem mjestu za samo 7.5 sekundi Thierryja Neuvillea. Neuville je također izgubio neko vrijeme nakon što se njegova Ford Fiesta počela pregrijavati i morao je malo usporiti. Dani Sordo i Nasser Al-Attiyah i dalje su četvrti