Označiti: Misano

Quartararo je otišao razočaran nakon testa Yamahe 2024

Fabio Quartararo testirao je Yamahina rješenja za sezonu 2024. nakon MotoGP testiranja u ponedjeljak u Misanu, ali nije bio impresioniran. U Yamahi su uvjereni da je za pad forme kriva pogonska jedinica, pa su se za pomoć u razvoju za 2024. obratili bivšem tvorcu Ferrarijevih pobjedničkih pogonskih jedinica u Formuli 5, Luci Marmoriniju. Quartararo je testni dan u San Marinu završio na šestom mjestu, njegova konačna brzina bila je oko XNUMX kilometara na sat manja od najbržih Ducatija, a nakon testnog dana izjavio je: "Testirao sam novi agregat i moram priznati da sam očekivao puno iz testa više. Ali moramo ostati pozitivni, proučiti podatke i pripremiti se za testiranje u Valenciji. Osjećaj je drugačiji, ali očekivao sam više snage, čak je i inače teško
Marini je i poslijepodne ostao najbrži

S vremenom 1:30.602 Luca Marini završio je ponedjeljak u Misanu kao najbrži. Maverick Vinales, koji je na drugom mjestu zaostao 0,234 sekunde, jedini je uz Marinija pao ispod granice od 1:31. Treće i peto vrijeme postavili su Brad Binder iz KTM-a ispred Jacka Millera. Jorge Martin se ugurao između njih. Fabio Quartararo, koji je danas testirao novi Yamahin pogonski sklop za iduću godinu, završio je šesti. Poput Marqueza, kaže se da nije baš oduševljen novim razvojem događaja. Francuz je poslijepodne vodio najviše krugova među svim trkačima, Miguel Oliveira bio je sedmi, a Franco Morbidelli osmi. Alex Marquez i Raul Fernandez kompletirali su prvih deset.
Misano test: Najbrži Marini ujutro

Luca Marini je postavio najbrže vrijeme jutarnjeg ispita u Misanu. Njegovo najbolje vrijeme od 1:31.165 bilo je za 0,187 sekundi bolje od pobjednika obje utrke Jorgea Martina. Treće mjesto trenutno zauzima Johann Zarco. Najaktivniji ujutro bio je Augusto Fernandez koji je odvozio 49 krugova. Današnji test je vrlo važan posebno za dva japanska proizvođača. Fabio Quartararo s četrdeset i jednim odvoženim krugom trenutno je na desetom mjestu, odmah ispred Franca Morbidellija. Najbolji Hondin trkač trenutno je Takaaki Nakagami na četrnaestom mjestu.
Marquez: Bila je to najbolja utrka od Le Mansa

Marc Marquez je sedmim mjestom na MotoGP utrci u Misanu upisao svoj najbolji ovogodišnji plasman na nedjeljnoj utrci. Trkač Honde, koji je riskirao s mekom stražnjom gumom dok su ostali natjecatelji vozili na srednje teškoj, zaostao je trinaest sekundi za pobjednikom Jorgeom Martinom, ali je pobijedio najbližeg konkurenta na istom motociklu za gotovo 22. https:// twitter.com/HRC_MotoGP/status/1700854407867326735?t=ov62snSfcWSSgbJXQbBe8w&s=19 "Bila je to moja najbolja Le Mans utrka godine i najbolja nedjelja sezone," rekao je. "Postigao sam najviše što sam mogao i premašio cilj postavljen prije utrke. Rizik s mekom stražnjom gumom se isplatio. Imao sam dobar ritam dok se guma nije istrošila, što je sasvim normalno. Ipak, na kraju sam uspio s kojim se boriti
Quartararo uoči testa u ponedjeljak: Potrebne su velike promjene

Fabio Quartararo je nakon današnje utrke u Misanu ponovno bio jako razočaran i ljut zbog nekonkurentnosti svog motocikla. Francuz je završio tek na trinaestom mjestu i već se veseli sutrašnjem testu od kojeg očekuje velike promjene na motociklu za nadolazeću sezonu. "Danas je dan za zaborav. Nadam se da će sutra biti drugačije i da mogu biti optimističniji barem za sljedeću sezonu." Unatoč napretku uoči ovogodišnje sezone, Yamahin motocikl još uvijek se ne može ravnopravno natjecati sa svojim europskim suparnicima. "Kao i jučer, danas nisam mogao prestići niti jednog trkača. Taj problem traje godinama." "Kada sam postao prvak 2021., upozorio sam momčad na kraju sezone da više nećemo biti prvaci s ovim motociklom. Prošle godine smo bili drugi, ali ove godine je sve puno gore." Quartararo
Martin: Nisam tvornički trkač, tako da nema pritiska da osvojim svjetsko prvenstvo

Nakon dvije pobjede u Misanu, kojima je zaostatak za vodećim Francescom Bagnajom smanjio na 36 bodova, Jorge Martin je priznao da ne osjeća pritisak da osvoji svjetsko prvenstvo, jer nije tvornički trkač. "U ovom trenutku samo želim uživati ​​u trenutku. Cilj je pobijediti. Nisam tvornički trkač, pa ne trebam osvojiti prvenstvo. Ali ako mi se prilika ukaže ranije, naravno da ću pokušat ću to iskoristiti." "Jednom kada postanem tvornički trkač, naslov prvaka bit će cilj i obveza." "Još je osam utrka do kraja. Vjerujem da mogu biti konkurentan u svima i možda doći do naslova." "U idućim utrkama samo trebam malo popraviti svoje kvalifikacijske rezultate. Kad god sam startao na čelu, borio sam se za pobjede i postolje za pobjednike. Zbog velike izjednačenosti vozača, kvalifikacijski natjecatelj
Martin je pobjedom okrunio savršen vikend u Misanu

Jorge Martin trijumfalno je pobijedio u glavnoj utrci u Misanu. Marco Bezzecchi i Francesco Bagnaia i ovaj su put završili na pobjedničkom postolju. Kao i jučer četvrti je bio Dani Pedrosa ispred Mavericka Vinalesa, Miguela Oliveire i Marca Marqueza. Svoj najbolji plasman u elitnom razredu ostvario je Raul Fernandez osmim mjestom. Luca Marini i Johann Zarco kompletirali su prvih deset. https://twitter.com/MotoGP/status/1700852862996099137 Rezultati: RacerCountryTeamTime/Lagging1Jorge MartinSPAPramac Ducati (GP23)41m 33.421s2Marco BezzecchiITAMooney VR46 Ducati (GP22)+1.350s3Francesco BagnaiaITADucati Lenovo (GP23)+3.812s4Dani PedrosaSPAR ed Bull KTM (RC16) + 4.481s5Maverick ViñalesSPAAprilia Racing (RS-GP23)+10.510s6Miguel OliveiraPORRNF Aprilia (RS-GP22)
Marqueza ne smetaju nagađanja o njegovoj budućnosti

Marc Marquez priznao je kako mu ne smetaju stalne glasine o njegovoj budućnosti. Medijska ga nagađanja čak i dobro raspoložene. Španjolac je potpisao ugovor s Hondom za sljedeću sezonu, no šuškalo se da bi ga mogao raskinuti. Ovaj trkaći vikend mediji ga uglavnom povezuju s iznenađujućim prelaskom u momčad Gresini, gdje bi garažu dijelio s mlađim bratom. Na pitanje živciraju li ga stalne priče o njegovoj budućnosti, odlučno je negirao: "Ne opterećuje me to. To je sastavni dio našeg posla. Često me čak i oraspoloži." “U ponedjeljak nas čeka važan test. Moramo pronaći prava rješenja i smjer za budući razvoj motocikla.” Marc je današnju sprint utrku završio na desetom mjestu, a ovaj