Označiti: Monako

FIA spremna istražiti Perezov pad u kvalifikacijama u Monaku

Formula 1
FIA je spremna istražiti okolnosti nesreće Sergija Pereza u kvalifikacijama za Veliku nagradu Monaka nakon što su se pojavile glasine da će Meksikanac priznati da je to bio namjerni čin, ali pod uvjetom da se jedan od njegovih suparnika službeno žali. U posljednjem dijelu kvalifikacija Perez se zabio u zaštitnu ogradu uz rub staze, zbog čega je trening bio prekinut, a nitko od natjecatelja nije uspio nadmašiti njegovo vrijeme. Perez je pobijedio u utrci, no sve je izašlo na vidjelo nakon VN Brazila, gdje je Perezov momčadski kolega Max Verstappen odbio zahtjev momčadi da svoje mjesto ustupi Meksikancu. Neslužbeno, trebala je biti zamjerka iz Monaca, jer je Verstappen bio na dobrom putu da osvoji najbolju startnu poziciju.
Monaco u F1 barem do 2025

Formula 1
F1 će se nastaviti utrkivati ​​ulicama Kneževine Monako jer je u utorak potpisan novi trogodišnji ugovor. Budućnost prestižne utrke bila je pod velikim znakom pitanja posljednjih tjedana i mjeseci zbog brojnih prepreka i detalja, no Stefano Domenicali danas je najavio da će Monako ostati u kalendaru F1 utrka barem do 2025. Prema nekim procjenama Monaco je računao za mjesto u kalendaru "samo" 15 milijuna eura, ili barem upola manje od većine drugih trkališta, zbog čega je F1 pokušala ili povećati naknadu, ili bi mjesto u kalendaru pripalo drugom organizatoru. Vlasnicima F1 navodno se ne sviđa ni to što su za prijenos utrka angažirali vlastitog redatelja, umjesto da se o tome brinu djelatnici F1 TV-a. a također je osporavano da je Monako bio dovo na stazi
Jos Verstappen nezadovoljan strategijom Red Bulla u nedjeljnoj utrci

Formula 1
Jos Verstappen bio je jako nezadovoljan strategijom koju je izabrao za svog sina Maxa na nedjeljnoj utrci u Monacu u Red Bullu. To bi trebalo omogućiti Sergiu Perezu da pobijedi u utrci. Nakon što je Ferrari poveo na početku utrke, Red Bull je u XNUMX. kolu pozvao Sergia Pereza da promijeni gume. Verstappen je to učinio dva kruga kasnije. Nakon nereda u Ferrariju na zaustavljanjima, Perez je poveo, a Verstappen je bio treći. Jos vjeruje da je Red Bull mogao odabrati agresivniju strategiju zaustavljanja kao sveukupni lider. "Kao otac, razočaran sam ishodom utrke. Maxovo treće mjesto nije najbolji rezultat", rekao je Jos za službenu stranicu Maxa Verstappna.
Sainz: Latifi je bio iza mene u nizu zaostalih pobjeda

Formula 1
Carlos Sainz je nakon utrke izrazio ljutnju zbog Nicolasa Latifija. Kanađanin je navodno opstruirao Španjolca u autu i tako ga spriječio u vodstvu i mogućoj pobjedi. Kada se staza u Monaku počela sušiti nakon početne kiše, Sainz je odlučio ostati na gumama na potpuno mokroj stazi dok se dovoljno ne osuši i dopusti korištenje guma za suhe staze. Strategija kojom bi s trećeg mjesta mogao doći do prve pobjede u karijeri. No, zbog sporog prvog kruga nakon zaustavljanja, sustigao ga je Sergio Perez koji je kasnije odvezao krug do svoje druge stanice i poveo s dvije sekunde prednosti. Sainz je odmah nakon utrke priznao da je izgubio priliku za pobjedu u svom "out-lap" kada je prestigao krug trkača iza.
Perez je skratio kaotičnu utrku u Monaku

Formula 1
Sergio Perez pobjednik je sedme utrke sezone u Monacu. Na pozornici su mu se pridružili Carlos Sainz i Max Verstappen. https://twitter.com/F1/status/1530942665487003654 Charles Leclerc je kod kuće završio četvrti. Monako je ovoga puta bio žrtva Ferrarijeve strategije. Peto mjesto pripalo je Georgeu Russellu ispred Landa Norrisa i Fernanda Alonsa. Osmi je bio Lewis Hamilton. Esteban Ocon i Valtteri Bottas završili su među prvih deset. Utrka je počela sa sat vremena zakašnjenja iza sigurnosnog automobila zbog kiše. https://twitter.com/F1/status/1530898904119746560 Nicholas Latifi i Lance Stroll zabili su se u zid dok su vozili iza sigurnosnog automobila i morali su se voziti kako bi promijenili krila i gume. "Prava utrka" je tada počela na startu trećeg kruga
Marko smatra da Leclerc zaslužuje kaznu

Formula 1
Helmut Marko smatra da bi povjerenici utrka trebali kazniti Charlesa Leclerca. Naime, Monačan je propustio mjesto za vaganje u drugom dijelu kvalifikacija. Tamo su ga tada gurnuli Ferrarijevi mehaničari. Ferrari je tvrdio da tijekom selidbe nisu ništa mijenjali na automobilu. Incident nije pod istragom. Ipak, to nije spriječilo Marka da traži penal za Monaco, koji je zajedno s Carlosom Sainzom zauzeo prvu početnu postavu. Za austrijski ORF nakon kvalifikacija rekao je: "Prošao je pored vaganja. Nisu ništa mijenjali na trkaćem bolidu, ali po pravilima bi zaslužio kaznu. Nemam ništa protiv Leclerca. rezultat, ali Mislim da se mehaničari ne povlače."
Leclerc u skraćenim kvalifikacijama do stupa u Monacu

Formula 1
Charles Leclerc osvojio je najbolju startnu poziciju prije svoje domaće utrke u Monacu. Njegov timski kolega Carlos Sainz krenut će u utrku s prve startne linije, dok će drugu startnu liniju zauzeti trkači Red Bull Racinga Sergio Perez i Max Verstappen. https://twitter.com/F1/status/1530566491766136837 Kvalifikacije su završile 30 sekundi prije vremena nakon što se Perez okrenuo i Sainz se zabio u njega, a suci su objesili crvenu zastavu. Peti je bio trkač McLarena Lando Norris ispred Georga Russella i Fernanda Alonsa, koji se također zabio u gume kada su se sudarili Perez i Sainz. https://twitter.com/F1/status/1530566206998052869 Lewis Hamilton završio je kvalifikacije na osmom mjestu, ispred Sebastiana Vettla i Estebana Ocona.
Perez najbrži prije kvalifikacija

Formula 1
Sergio Perez postavio je najbrže vrijeme (1:12.476) trećeg slobodnog treninga u Monacu. https://twitter.com/F1/status/1530504768136925184 Većinu treninga na vrhu su izmjenjivali Red Bull i Ferrari trkači. Drugi je bio najbolji s jučerašnjeg treninga Charles Leclerc ispred momčadskih rivala Carlosa Sainza i Maxa Verstappna. Peti je bio Pierre Gasly ispred Landa Norrisa i Lewisa Hamiltona. Kevin Magnussen, George Russell i Fernando Alonso također su završili među prvih deset. Rezultati: https://twitter.com/F1/status/1530520511339499520
Leclerc je imao i drugi Monte Carlo trening

Formula 1
Charles Leclerc i Ferrari odlučni su zauzeti najbolju startnu poziciju u kvalifikacijama u subotu i prvi proći kroz cilj u nedjelju. Pa teorija, pa plan, kakva će biti realnost, a mi ćemo sutra i u nedjelju biti pametniji. No, ako je suditi po nastupima Redsa, a posebno Leclerca na oba treninga, bez grižnje savjesti možemo potvrditi njihovu ulogu favorita. Ovaj put na drugom treningu oba Maranello trkaća automobila bila su praktički u svojoj ligi. Iza crvenih Ferrarija su oba Red Bulla, koji ovaj put nisu uspjeli pratiti tempo trkaćeg automobila F1-75. https://twitter.com/F1/status/1530219221170499589 Charles Leclerc odlučan je u nedjelju bodriti domaće navijače. I dok je George Russell, unatoč poteškoćama, ponovno uspio odvesti ohrabrujući trening, Le je uspio
Leclercov prvi trening u Monacu

Formula 1
Charles Leclerc pobijedio je na uvodnom treningu u Monacu s vremenom 1:14.531. https://twitter.com/F1/status/1530173389725384704 Drugi put ovaj put postavio je Sergio Perez ispred Carlosa Sainza i Maxa Verstappna. Peti je bio Lando Norris ispred Pierrea Gaslyja i momčadskog rivala Daniela Ricciarda. George Russell, Sebastian Vettel i Lewis Hamilton također su završili među prvih deset. U uvodu su se Verstappen i oba Ferrarija izmjenjivali na vrhu tablice. Za prvi odmor nakon dvadeset minuta pobrinuo se Mick Schumacher. Nijemac je parkirao ispred ulaza u garažu zbog problema s autom. https://twitter.com/F1/status/1530162516189495297 Nakon pola treninga, McLarenovi trkači popeli su se na vrh. U posljednjih petnaestak minuta Crveni trkači ponovno su poveli
SlovenianEnglishItalianGermanFrenchCroatianBosnianSerbianCzechDutchRussianSpanishSlovakSwedish