Označiti: Monako

Leclercov prvi trening u Monacu

Charles Leclerc pobijedio je na uvodnom treningu u Monacu s vremenom 1:14.531. https://twitter.com/F1/status/1530173389725384704 Drugi put ovaj put postavio je Sergio Perez ispred Carlosa Sainza i Maxa Verstappna. Peti je bio Lando Norris ispred Pierrea Gaslyja i momčadskog rivala Daniela Ricciarda. George Russell, Sebastian Vettel i Lewis Hamilton također su završili među prvih deset. U uvodu su se Verstappen i oba Ferrarija izmjenjivali na vrhu tablice. Za prvi odmor nakon dvadeset minuta pobrinuo se Mick Schumacher. Nijemac je parkirao ispred ulaza u garažu zbog problema s autom. https://twitter.com/F1/status/1530162516189495297 Nakon pola treninga, McLarenovi trkači popeli su se na vrh. U posljednjih petnaestak minuta Crveni trkači ponovno su poveli
F1 - GP Monako, raspored, vrijeme, gume

Na redu je sedma utrka sezone 2022. koja predstavlja svojevrsni vrhunac kalendara Formule 1, odnosno VN Monaca. Ovaj put, prvi put u povijesti, trkaći vikend u Monte Carlu ne traje četiri dana, već samo tri, kao i na svim ostalim događanjima. Do sada se smatralo da su prva dva treninga bila na rasporedu u četvrtak, a petak je bio slobodan dan za kraljevski moto sport. Nakon što je Red Bull poveo između oba trkača (Verstappen) i momčadi dvostrukom pobjedom u utrci za Veliku nagradu Španjolske, možemo se nadati nastavku njihovog dvoboja s Ferrarijem, s Charlesom Leclercom koji je u Barceloni podnio ostavku. dajući sve od sebe da osigura pobjedu u domaćoj utrci. No, zbog specifičnosti ulične staze kneževskog grada, ne smijemo isključiti iznenađenje, a tu bih mogao dodati i svoj Mercedes, koji prema vlastitim
Ovo je novi McLaren MCL36

Britanski McLaren tim je ove godine predstavio svoj trkaći automobil MCL36 koji će biti odjeven u boje inspirirane plavo-narančastom kombinacijom sponzorskog Gulfa, koji je impresionirao prošle godine na VN Monaca, kada ga je tim iskoristio kao jednokratnu sliku. U McLarnu kažu da su pokazali svoj pravi trkaći automobil s kojim će također krenuti na zimska testiranja. “Možemo biti ponosni što smo predstavili pravi trkaći automobil”, rekao je tehnički direktor James Key, koji je otkrio da će snimati dan prije prvih testova s ​​MCL36. "Naravno da smo sakrili neke detalje, jer su to osjetljivi dijelovi", dodao je, pojašnjavajući da će prvi nadograđeni automobil biti na prvoj utrci sezone u Bahreinu.
Hamilton je udario Mercedes nakon utrke: Loše smo prošli

Lewis Hamilton napušta Monako jako razočaran. Britanac je završio kvalifikacije na sedmom mjestu, unatoč tome što je utrku započeo mjesto više kada Charles Leclerc nije mogao startati zbog kvara automobila, završio je sedmi. Trkač Mercedesa, kao i momčad među konstruktorima, izgubio je vodstvo u prvenstvu nakon što prvi dio utrke nije uspio proći pored Pierrea Gaslyja u trkaćem automobilu Alpha Tauri, a stajalište, koje je pokušalo prestići Francuza kroz boksa, završio je gubitkom dva mjesta protiv Sebastiana Vettla i Sergia Pereza, iako u samoj izvedbi nije napravljena greška. Hamilton je ocijenio da je to taktička pogreška. "Koštalo nas je tri mjesta i stvarno ne znam kako na to reagirati", rekao je. “Razgovarat ćemo o svemu iza zatvorenih vrata i zajedno raditi kako bismo prešli na sljedeći
Leclerc bez jedanaesteraca - s prvog mjesta kreće u utrku u Monacu

Charles Leclerc će na domaćoj utrci u Monacu izbjeći promjenu brzina i posljedični gubitak pet startnih mjesta, pa će Monaco loviti pobjedu s najbolje startne pozicije. Trkač Ferrarija postavio je najbrže vrijeme u kvalifikacijama, ali je u sljedećem krugu pogriješio i zabio se u ogradu, a sudar je postavio pitanje je li oštećen i mjenjač. U Ferrariju su preko noći pregledali mjenjač i ustanovili da nije oštećen, pa će Leclerc s njim moći nastupiti u utrci i tako izbjeći kaznu za zamjenu. Za Monaco je ovo osma utrka na koju će startati s prvog mjesta, a Max Verstappen u utrku će krenuti s prve startne linije.
Formula 1, Monako: Charles Leclerc osvojio pole position u domaćoj utrci s Ferrarijem

Charles Leclerc je iznenađujuće osvojio najbolju startnu poziciju svoje domaće VN Monaca. Ovo mu je osmi u karijeri. U završnim minutama posljednjeg dijela kvalifikacija za rani odmor pobrinuo se i Monačan koji se našao u ogradi na prostoru bazena. S obzirom na formu Ferrarija prikazanu na treninzima, ni to možda nije tako veliko iznenađenje. Za svog suigrača Carlos Sainz će krenuti u utrku s Bottasom iz drugog reda. Iznenađujuće nešto lošiji nastup Lewisa Hamiltona, Giovinazzija prvi put u Q3, te dobar nastup Sebastiana Vettla s Aston Martinom. A kao što je već poznato, današnje kvalifikacije prošlo je samo 19 trkača, jer Mick Schumacher nije nastupio jer mu je bolid bio previše oštećen na trećem treningu. Max Verstappen je danas morao otići
Horner zadržava nadu: Ovdje smo u rangu s Mercedesom

Iako Max Verstappen nije mogao biti impresioniran nakon slobodnog treninga u četvrtak za Veliku nagradu Monaca, šef Red Bull Racing tima Christian Horner uvjeren je da će bolid pokazati svoju pravu snagu u subotu i nedjelju. Sergio Perez je bio najbrži na prvom slobodnom treningu, ali mu je forma izblijedila na drugom treningu, gdje je najbrži bio Ferrari, a Perez i Verstappen četvrti i osmi. "Trkačke staze u Španjolskoj i Portugalu oslikane su na koži Mercedesa, ali ovdje bi priča trebala biti drugačija. Moramo ostati blizu Mercedesa, pa želimo pobijediti u Monacu", rekao je Horner koji je uvjeren da je pobjeda ostvariva ako ne dolazi.do timskih pogrešaka.
F1 Monako, FP2: Ferrari na prva dva mjesta, Hamilton treći

Domaći Charles Leclerc i njegov suigrač u Ferrariju, Španjolac Carlos Sainz, bili su najbrži na drugom slobodnom treningu u Monacu. Trkači Ferrarija završili su trening s tri-četiri desetinke prednosti ispred Lewisa Hamiltona, koji je bio treći. Trening je prekinut 6 minuta prije kraja kada je novak Mick Schumacher svojim autom udario u zaštitnu ogradu. https://twitter.com/F1/status/1395312746892337157 Max Verstappen bio je četvrti, a Hamiltonov timski kolega Valtteri Bottas peti. https://twitter.com/F1/status/1395378484428615683 Sergio Perez bio je najbrži na prvom slobodnom treningu, ispred Carlosa Sainza i Maxa Verstappna, a Lewis Hamilton je bio peti, jedno mjesto niže od Pierrea Gaslyja.
McLaren je predstavio posebnu sliku Gulf Oil za utrku u Monaku

Tim McLarena će se natjecati na Velikoj nagradi Monte Carla s posebnom plavo-narančastom slikom sponzora Gulf Oil. Trkači Daniel Ricciardo i Lando Norris također će prenijeti mat sliku na svoja zaštitna odijela i kacige. "Mislim da će se svi složiti da će naš trkaći automobil biti daleko najljepši u startnoj postavi", rekao je Norris. McLaren je morao dobiti dopuštenje od FIA-e za posebno farbanje, budući da pravila ne dopuštaju velike promjene u izgledu bolida tijekom sezone, a prema riječima šefa tima Zacka Browna, nije bilo većih problema s odobravanjem promjene. “Svidjelo im se i oni su odobrili promjenu”, rekao je, dodajući da će se trkaći automobili s takvom slikom natjecati samo na utrci u kneževini Monako. “Za sada ga namjeravamo koristiti samo u Monaku.
Monaco počinje s pripremama za ovogodišnju utrku

Prošle godine, Monako je bio jedno od 13 mjesta koja su otkazana zbog globalne pandemije koronavirusa. Bio je to prvi put od 1954. da ulice Monte Carla nisu bile domaćin utrke prvenstva Formule 1. pošto su vlasti dale zeleno svjetlo za utrku Formule 1, povijesni Grand Prix i za Formulu E. Izjava glasi: "Nakon Posebnu 1. godinu, kada smo morali otkazati zbog pandemije Covid-2020, kneževina je ponovno uspostavila svoje navike i priprema priliku da od 19. travnja do 23. svibnja 23. dočeka tri velika događaja. Ovogodišnje izdanje bit će iznimno , s planiranim trima događanjima.