Označiti: Monza

Carlos Sainz s Ferrarijem osvojio je najbolju startnu poziciju u Monzi

Formula 1
Carlos Sainz oduševio je navijače Ferrarija uoči nedjeljne VN Italije u Monzi osvojivši pole position, svoj prvi u Monzi i četvrti u karijeri. U posljednjem pokušaju Španjolac je za dlaku nadmašio vrijeme Maxa Verstappena koji će utrku započeti s drugog mjesta. Dodatnu dozu optimizma dao je Sainzov momčadski kolega Charles Leclerc koji je osvojio treću startnu poziciju, a oba Ferrarijeva su izuzeta zbog prespore vožnje u prvom dijelu kvalifikacija pa njihov kvalifikacijski uspjeh nije ugrožen. https://twitter.com/F1/status/1697988872779522375 Mercedesov vozač George Russell također će startati iz drugog startnog reda. Peti je bio Sergio Perez, šesti Alex Albon, sedmi Oscar Piastri, osmi Lewis Hamilton, deveti Lando Norris, a deseti Fernando Alonso.
Sainz posljednji trening u Monzi

Formula 1
Carlos Sainz bio je najbrži vozač posljednjeg slobodnog treninga Formule 0.086 u Monzi. Vozač Ferrarija bio je XNUMX sekundi brži od Maxa Verstappena i pola sekunde ispred Lewisa Hamiltona na trećem mjestu. Trening su među pet najboljih završili i Ferrarijev drugi vozač Charles Leclerc te zvijezda Aston Martina Fernando Alonso.
Verstappen uvjeren da unatoč kazni može pobijediti Ferrarijevog asa Leclerca u Monzi

Formula 1
Max Verstappen očekuje da će imati dobre šanse za pobjedu u utrci unatoč kazni za promjenu motora zbog kompromisa u postavkama bolida. Verstappen je jedino u kvalifikacijama bio sporiji od Charlesa Leclerca, koji će Ferrarijevu domaću utrku započeti s prvog mjesta. No, Nizozemac je koristio novi agregat i zbog toga izgubio pet startnih mjesta, pa će utrku krenuti sa sedmog mjesta. U Red Bullu su postavke za veći vakuum uzete prije kvalifikacija, što je aktualnog svjetskog prvaka koštalo brzine na ravninama, ali Verstappen očekuje da će na račun tih postavki manje nositi gume u utrci, te tako ciljati na novu pobjedu protiv Ferrarija, čiji su se trkači činili nestabilnijima tijekom simulacija utrka. “I dalje imamo dobar završni post
Velika nagrada Italije 2022.: Startni red prema dosuđenim penalima

Formula 1
Utrku za Veliku nagradu Italije startat će s pole positiona pobjednik kvalifikacija Charles Leclerc, ali će mu se u prvom redu pridružiti Mercedesov vozač George Russell zbog niza kaznenih poraza vozača. Tako će drugi najbrži u kvalifikacijama Mx Verstappen u utrku krenuti sa sedmog mjesta. VN Italije 2022, štartni vrstni red: .Dirkač Časrazl.km/h1 Charles Leclerc1'20.161 260.1612 George Russell1'21.5421.381255.7553 Lando Norris1'21.5841.423255.6234 Daniel Ricciardo1'21.9251.764254.5595 Pierre Gasly1'22.6482.487252.3326 Fernando Alonso 7 Max Verstappen1' 20.3060.145259.6918 Nyck de Vries1'22.4712.310252.8749 Zhou Guanyu1'22.5772.416252.54910 Nicholas Latifi1'22.5872.426252.51911 Sebastian Vettel Lance1'22.6362.475252.36912.
Ferrari najbrži na prvom treningu za Veliku nagradu Italije

Formula 1
Charles Leclerc i Carlos Sainz bili su najbrži na Ferrarijevoj domaćoj utrci za Veliku nagradu Italije u Monzi. Trkači iz Maranella, koji ovog vikenda imaju dozu žute boje, bili su dvije desetinke sekunde brži od Georgea Russella na trećem mjestu, a mladi Britanac ovaj put brži od Mercedesovog momčadskog kolege Lewisa Hamiltona, koji je bio peti. Max Verstappen, koji zbog gužve na stazi nije uspio odvoziti brzi krug na mekim gumama, bio je peti, dok su šesto i sedmo vrijeme ostvarili trkači Alpine Teama Esteban Ocon i Fernando Alonso. U prvih deset trening su završili i Juki Tsunoda, Valtteri Bottas i Daniel Ricciardo.
Penali u Monzi i za Verstappena, Sainza i Pereza

Formula 1
Vodeći u poretku F1 prvenstva Max Verstappen izgubit će pet startnih mjesta uoči nedjeljne utrke zbog korištenja dodatnog motora, a uz Lewisa Hamiltona kazne će u utrci odrađivati ​​i Carlos Sainz i Sergio Perez. Verstappen je već koristio potpuno novi motor na utrci u Belgiji, gdje je utrku započeo s petnaestog mjesta, no zbog velike prednosti Red Bullove trkaćeg automobila na ravninama, momčad je odlučila dodati još jedan motor na zalihe u Monzi , jer nadolazeće utrke u Singapuru i Japanu ne dopuštaju tako lak proboj iz drugog plana. Očekivano, dodatni četvrti motor koristio je Perez, koji će tako izgubiti deset mjesta, au Monzi će Meksikanac koristiti novi, četvrti mjenjač, ​​koji mu neće donijeti kaznu. Španjolci će Ferrarijevu domaću utrku započeti od samog početka
Hamilton počinje utrku sa začelja u Monzi zbog promjene motora

Formula 1
Lewis Hamilton će u utrci F1 za Veliku nagradu Italije u Monzi morati koristiti novi agregat te će zbog toga biti u drugom planu na startu. Britanac je koristio novu pogonsku jedinicu za utrku u Belgiji, ali se sudario s Fernandom Alonsom u prvom krugu utrke, uzrokujući oštećenje motora jer je Hamilton nastavio voziti 90 sekundi nakon sudara, unatoč tome što je iz jedinice curila rashladna tekućina. Mercedes nije sasvim siguran da želi vratiti jedinicu u gamu motora koje bi Hamilton još mogao koristiti, pa će zamijeniti neke komponente pogonskog sklopa u Monzi, gdje je lakše nadoknaditi izgubljena mjesta. Neslužbeno, promjena pogonskih elemenata očekuje se i u Red Bullu, gdje Sergio Perez treba dodatni motor do kraja sezone, pa bi Meksikanac
Navijači su odabrali 5 najboljih utrka prošle sezone

Formula 1
Posljednja sezona Formule 1 bit će zabilježena kao jedna od najuzbudljivijih u njezinoj povijesti. O prvaku smo se odlučili tek u posljednjoj utrci sezone, kada je nakon kontroverznih odluka direktora utrke Michaela Masija pobijedio Max Verstappen prestigavši ​​pobjedu u zadnjem krugu. Sezona je bila tako puna uzbudljivih trenutaka. Zato su se navijači morali dobro pomučiti nakon što su na službenim stranicama Formule 1 odabrali najbolju utrku prošle sezone. U anketi je sudjelovalo više od 52 obožavatelja. Utrku u Monzi za najbolju utrku sezone odabralo je 000% svih sudionika. To je, osim sudara i ostavke najbolja dva natjecatelja sezone, obilježilo momčad McLarena. Daniel Ricciardo donio je momčadi Wokinga prvu pobjedu od 19. Uspjeh je upotpunio drugoplasirani Lando Norris. To je
Ove četiri povijesne F1 utrke nedodirljive su za gledatelje

Formula 1
Formula 1 otkrila je četiri povijesne utrke za koje gledatelji vjeruju da su nedodirljive. Nedavna anketa koju je Formula 1 provela među gledateljima diljem svijeta pokazala je da su četiri najstarije utrke u kalendaru ujedno i najpopularnije. “Monaco, Spa, Silverstone i Monza najpopularnije su utrke među gledateljima svih dobnih skupina, gotovo bez obzira koliko dugo prate Formulu 1”, otkrio je James Allen, predsjednik Motorsport Networka, koji je proveo istraživanje. "Anketu smo proveli 2015. i 2017. i mnoga su pitanja bila ista u sva tri istraživanja, što je olakšalo usporedbu mišljenja. Zanimljivo je da se nije puno promijenilo u pogledu najpopularnijih utrka." Iako prošle godine nije bilo utrka u Japanu i Brazilu, ova dva suđenja slijedeća su na listi najpopularnijih
Formula 1: McLaren u Monzi slavio je iznenađujuću dvostruku pobjedu

Formula 1
Daniel Ricciardo pobijedio je na utrci Formule 1 u Monzi, gdje je McLarenov timski uspjeh upotpunio australski timski kolega Lando Norris na drugom mjestu. Tim McLarena slavio je svoju prvu dvostruku pobjedu u F1 nakon što je na Velikoj nagradi Kanade 2010. kažnjen s pet sekundi zbog pretjecanja izvan staze. Meksikanac je izgubio još jedno mjesto protiv Charlesa Leclerca, koji je Tifosea barem donekle utješio četvrtim mjestom u trkaćem bolidu Ferrari. https://twitter.com/F1/status/1437060520587235329 Utrku je začinio novi sudar Lewisa Hamiltona i Maxa Verstappna u 26. krugu utrke, koji je završio ostavkom obojice