Označiti: Motorsport

Ogier i dalje vodi

WRC
Sebastien Ogier ostaje u vodstvu čak i nakon brzih proba u petak u reliju širom Meksika. Belgijanac Thierry Neuville zaostao je samo 11 sekundi za svjetskim prvakom Ogierom nakon sedme brzine, no na osmom najdužem testu dana slomio je gumu, posljedično izgubivši kontrolu nad vozilom i doživjevši neugodno prevrtanje. Nakon travnjaka u Neuvilleu, Finac Latvala dan je završio na drugom mjestu s vremenom od 13.5 sekundi. "Ono što smo danas pokazali je zaista dobra predstava, vozimo punom brzinom od jutros", rekao je Ogier. Mads Ostberg pokazao je nekoliko dobrih vožnji, ali opet je imao problema s mjenjačem. Dan je završio treći s vremenom 16 sekundi iza Latvale. Andreas Mikkelsen na četvrtom mjestu nastavit će pokušati loviti prva tri sa zaostatkom od 45.
Kimijeva Renault formula uskoro u prodaji

Ako ste istinski ljubitelj Kimija Raikkonena i vaš se šef dokazao izdašnim božićnim poklonom, moći ćete se natjecati na međunarodnoj aukciji 10. siječnja za trkaći automobil koji je Fincu odveo na vrata Formule 2000. Riječ je o 2005 Tattoo Formuli Renault, koju je iste godine kupio britanski tim Formule Renault, Manor Motorsport. S njim je tada relativno nepoznati Raikkonen osvojio nevjerojatnih sedam od deset utrka i proslavio naslov prvaka. Automobil je remontiran 10. godine i u njemu se nalazi izvorni pogonski sklop. Cijena još nije poznata. Uz spomenuti automobil, aukcijska kuća Coys na dražbi će XNUMX. siječnja prodati i niz drugih zanimljivih i rijetkih vozila.
10. Slovenski dan na Grobniku

motociklizam
Također ove godine moći ćete pokrenuti trkalište Grobnik kako biste otvorili sezonu motociklizma. I to deseti put zaredom.U isto vrijeme organizator Čarman motosport slavi 10. godišnjicu i za vas pripremaju posebno iznenađenje povodom dvostrukog jubileja. Svi posjetitelji i natjecatelji doći će na svoje. Rezervirajte svoj dom odmah u subotu, 3. svibnja 2014. za užitke mirisa izgorjelih guma, gledanja teških motocikala i krhkih djevojaka. Nema opravdanja. Sve fotografije s događaja moći ćete vidjeti na web mjestu organizatora ili ih naručiti na ESPA.si. NOVO: Last minute trening Budući da su sva mjesta na treninzima i utrkama već zauzeta, organizatori su dodali mogućnost sudjelovanja na last minute treningu koji će se održati od 16.10 do 17.00, zbog velikog interesa. Ako