Označiti: Mugello

Bagnaia slavila na domaćem terenu, Ducati je zauzeo prva 4 mjesta

Francesco Bagnaia pobijedio je u MotoGP utrci za Veliku nagradu Italije u Mugellu i pred svojim navijačima povećao svoju prednost u plasmanu Svjetskog prvenstva 2023. Ducati je i na domaćem terenu slavio veliki uspjeh čiji su vozači zauzeli prva četiri mjesta utrka. Jorge Martin i Johann Zarco također su završili na podiju. Luca Marini i Brad Binder završili su među prvih pet.

Francesco Bagnaia bio je vidno ljut na Marca Marqueza jer mu je navodno poremetio krug tijekom MotoGP kvalifikacija za Veliku nagradu Italije u Mugellu. Unatoč incidentu, Talijan na Ducatiju osvojio je najbolju startnu poziciju, no Marquez će svejedno startati današnju sprintersku utrku i nedjeljnu utrku za Veliku nagradu Italije odmah do njega. Sprinterska utrka počinje u 15 sati po našem vremenu. https://twitter.com/MotoGP/status/1667465646408359938
Bagnaia najbrži u kvalifikacijama u Mugellu, prvi red za oba Marqueza

Francesco Bagnaia započet će današnju sprint utrku i nedjeljnu Veliku nagradu Italije u Mugellu s najbolje startne pozicije nakon što je postavio novi rekord kruga u kvalifikacijama. Talijan je prvi u povijesti odvezao krug ispod jedne minute i 45 sekundi. https://twitter.com/MotoGP/status/1667467469781450754 Vozač Ducatija morat će se braniti od dva Marqueza na ulazu u prvi zavoj. Marc Marquez će utrku započeti s drugog mjesta, dok će njegov mlađi brat Alex krenuti s trećeg mjesta. Jack Miller, Jorge Martin i Marco Bezzecchi bit će u drugom startnom redu.
Bastianini se priprema za povratak u Mugellu

Enea Bastianini još se oporavlja od ozljede lopatice koju je zadobio pri padu na sprinterskoj utrci u Portimau kada ga je srušio Luca Marini dok ga je pokušavao prestići. Talijan, koji je propustio sve ovosezonske utrke, očekuje se povratak u karavanu u rodnom Mugellu. https://twitter.com/Bestia23/status/1661022027732635656?t=c5MiTNbn6_Q2sJLFXmPy8Q&s=19 Upravo je na ovoj stazi danas odvozio nekoliko krugova na motociklu klase Ducati Superbike i tako testirao svoju fizičku spremnost. https://twitter.com/ducaticorse/status/1661023073385193481?t=ASj1QYZFFApdv2ILobbKCA&s=19
Angry Rins: Nakagami je opasan trkač

Alex Rins opisao je Takaakija Nakagamija kao izuzetno opasnog trkača nakon utrke Mugello nakon što je Španjolac pao i dao ostavku nakon sudara s njim. Rins i Nakagami borili su se za dvanaesto mjesto u uvodnim rundama nakon što se Španjolac brzo probio s dvadeset i prvog startnog mjesta. U sedmom krugu trkači su se sudarili nakon što je Rins pokušao prestići s unutarnje strane jedanaestog zavoja. Kratki kraj izvukao je potonji koji je padom prerano završio utrku u nizu. Nakagami ju je nekažnjeno odveo. Dodatno su ga razbjesnili povjerenici utrke, koji nisu kaznili Nakagamija zbog incidenta. "Što ja mislim o Takiju? Stvarno ne razumijem što je napravio", bijesan je Suzuki nakon utrke. “Gledao sam snimak gdje je jasno da jeste
Dovizioso: Ako se ne natječem, napustit ću MotoGP

Hoće li Andrea Dovizioso biti dio novog projekta RNF-a zajedno s Aprilijom? Odgovor koji još ne znamo, ali čini se da to neće biti tako. Bivši pobjednik Mugello utrke došao je na 30. mjesto u nedjelju, XNUMX sekundi iza pobjednika Bagnaia. Po peti put ove godine ostao je bez bodova, ovaj put opet najgori od Yamahinih trkača. "Stvarno sam želio dobru utrku u Mugellu kako bih mogao uživati. Ali to se nije dogodilo." "Kao jedini od Yamahinih trkača, nisam se odlučio za tvrdu prednju gumu. Možda je to bila greška, jer nisam imao pravu brzinu kroz zavoje od početka utrke. Bilo je jako loše." Sljedeće sezone ekipa RNF-a koristit će motocikl Aprilia team. Motocikl koji je Dovizioso napravio prošle godine prije transfera
Utrku Quartararo u Mugellu opisao je kao najbolju u svojoj karijeri

Fabio Quartararo opisao je utrku u Mugellu, unatoč drugom mjestu, kao najbolju u svojoj karijeri. Sam čak misli da je bio brži od pobjednika Bagnaye u nedjeljnoj utrci, ali zbog nedostatka konačne brzine nije se uspio dovoljno približiti da bi mogao izvesti manevar. Unatoč dosta brzinskih problema tijekom vikenda, uspio je u teškim uvjetima doći do šestog mjesta u kvalifikacijskim uvjetima. U utrci se, unatoč izrazitom nedostatku konačne brzine na kilometarskoj startno-ciljnoj ravnini, uspio probiti na drugo mjesto. Iako je ovdje pobijedio prošle godine, nedjeljnu utrku opisao je kao najbolju utrku u svojoj karijeri. "Mislim da je to bila moja najbolja utrka. Naravno da bih volio pobijediti, ali s obzirom na nedostatak samopouzdanja i borbu koju sam pokazao, to je izvanredno", rekao je nakon utrke.
Bagnaia suvereno do Mugellove pobjede

Francesco Bagnaia pobjednik je osme utrke sezone. Na podiju su mu se pridružili Fabio Quartararo i Aleix Espargaro. Johann Zarco je ovoga puta bio četvrti ispred VR46 natjecatelja Marca Bezzecchija i Luca Marinija. Brad Binder je bio sedmi ispred Takaakija Nakagamija, a njegov timski kolega Miguel Oliveiro Marc Marquez završio je svoju posljednju utrku prije operacije na desetom mjestu.Fabio Di Giannantonio nije imao ritma da se bori s najboljim i završio je na jedanaestom mjestu, odmah ispred Mavericka Vinalesa. Jorge Martin, koji je tijekom utrke postigao novu najveću brzinu u MotoGP klasi (363,6 km/h), došao je na trinaesto mjesto. https://twitter.com/MotoGP/status/1530893434059620352 Utrku su najbolje startali VR46 trkači - Luca Marini i Marco Bezzecchi, koji
Fabio Di Giannantonio osvojio je svoj pole position u Mugellu

Gresini trkač Fabio Di Giannantonio osvojio je svoj pole position u MotoGP klasi u Mugellu. Talijan će na početku utrke biti prvi u vlaku petorice vozača Ducatija, nakon što su u prvoj startnoj liniji bili Marco Bezzecchi i Luca Marini, a u prvih pet završili su još Johann Zarco i Francesco Bagnaia. https://twitter.com/MotoGP/status/1530535538779889664 Kiša začinila Q1, Marquez i Di Giannantonio napredovali u Q2 Prvi dio kvalifikacija Mugello počeo je na djelomično mokroj stazi, gdje su trkači krenuli s gumama za kišu. https://twitter.com/MotoGP/status/1530522501624864769 Miguel Oliveira i Jack Miller bili su najbrži nakon prvih opreznih brzih krugova, a 7 minuta prije kraja Brad Binder je poveo.
Bagnaia najbrža u trećem treningu

Unatoč padu, Francesco Bagnaia bio je najbrži trkač trećeg slobodnog treninga u Mugellu, a Ducati je zauzeo čak šest od prvih sedam mjesta. Drugi je bio Aleix Espargaro (Aprilia) ispred Ducatijeve šestorke, Luce Marinija i Johanna Zarca, četvrti je bio Marco Bezzecchi, ispred Enea Bastianinija i Jorgea Martina. Osmi je bio Pol Espargaro, ponovno najbrži Hondin trkač, ispred Japanca Takkakija Nakagamija na LCR-ovoj Hondi, a aktualni svjetski prvak Fabio Quartararo bio je deseti. Francuz je s Yamahom uspio izboriti zajamčeno mjesto u drugom dijelu kvalifikacija za samo 0.028 sekundi. Jako loš trening je iza Španjolca Marca Marqueza koji je postavio tek 21. vrijeme treninga. Racer ManufacturerTimeDifference1 Francesco BagnaiaDucati1'45.393 2 Aleix