Označiti: Mugello

Aleix Espargaro najbrži je na 2. treningu u Mugellu

MotoGP vijesti
Trkač Aprilije Aleix Espargaro bio je najbrži trkač prvog slobodnog treninga u Mugellu. Španjolac, koji je prije početka trkaćeg vikenda potpisao novi, dvogodišnji ugovor s Aprilijom, bio je za manje od pola stotinke brži od svog domaćeg heroja Francesca Bagnaiea (Ducati). Treće vrijeme postavio je drugi trkač tvorničkog tima Ducati, Australac Jack Miller, a u prvih pet završila su još dva Ducatija, Johann Zarco (Pramac Ducati), koji je dva puta pao na treningu, te Luca Marini (VR46 Ducati) vježba. Šesti je bio Enea Bastianini (Gresini Ducati), sedmi Brad Binder (KTM), osmi Marco Bezzecchi (Gresini Ducati) i aktualni svjetski prvak Fabio Quartararo, koji je bio najbolje rangirani Yamahin trkač. Bio je deseti kao najbolji Hondin predstavnik, Pol Esparga
MotoGP: Raspored VN Italije, Mugello

MotoGP karavana ovog vikenda žuri u talijanski Mugello. Petak, 27.5.2022 9:00 - 9:40 FP1 Moto39: 55 - 10:40 FP1 MotoGP10: 55 - 11:35 FP1 Moto2 13:15 - 13:55 FP2 Moto314: 10 - 14:55 MotoGP2: 15 - 10 FP15 50:2 FP2 Moto28.5.2022 Subota, 9 00:9 - 40:3 FP39 Moto55: 10 - 40:3 FP10 MotoGP55: 11 - 35:3 FP212 Moto35: 12 - 50:1 Q313: Moto00 - Q13 Moto15: 2 - 313:30 FP14 MotoGP00: 4 - 14:10 Q14 MotoGP25: 1 - 14:35 Q14 MotoGP50: 2 - 15:10 Q15 Moto35: 1 - 215:35 Q15 Moto50. Nedjelja, 2. 2:29.5.2022 Grijanje Moto9: 00 - 9:10 Grijanje Moto39: 20 - 9:30 Grijanje MotoGP29: 40 Trka Moto10: 00 ...
Luk Ducati do kraja sezone u novim bojama

Tim Pramac Ducati predstavio je nove boje koje će se prvi put koristiti u Mugellu i pratit će ih do kraja sezone 2022. Trend se nastavlja i ove godine, ali nije riječ o crno-žutoj kombinaciji, već o dodatku ljubičaste koja označava dolazak novog sponzora, talijanske osiguravajuće kuće Prima. U novim bojama na stazu u Mugellu bit će i Ducatijeva testna trkačica Michelle Pirro koja će se kao wildcard trkačica natjecati u bojama Ducatijeva tvorničkog tima u klasi Superbike koju obilježava glavni sponzor Aruba.
Nakagami uvodni trening u Mugellu

Takaaki Nakagami postavio je najbrže vrijeme (1:46.662) prvog slobodnog treninga u Mugellu. https://twitter.com/MotoGP/status/1530108432048693248 Japanci su jedini pali ispod granice od 1:47. https://twitter.com/MotoGP/status/1530096068582572034 Na drugom mjestu uspio mu se približiti Aleix Espargaro. Španjolac bi se uskoro mogao uplesti u incident s Miguelom Oliveirom na kočenju na kraju startno-ciljne ravnine. https://twitter.com/MotoGP/status/1530102233307697153 Francesco Bagnaia završio je treći, ispred Alexa Rinsa, pobjednika posljednje utrke u Le Mansu Enea Bastianinija i Mavericka Vinalesa. Sedmo vrijeme postavio je Jack Miller. Među prvih deset završili su Pol Espargaro, Johann Zarco i Luca Marini. Vodeći u bodovanju
Bagnaia: Trebali bismo otkazati utrku

Nakon utrke Francesco Bagnaia najoštrije je osudio odluku o održavanju utrke klase Moto GP. Za njega je to bilo potpuno neprihvatljivo nakon smrti Jasona Dupasquiera. Mladi švicarski trkač podlegao je ozljedama u subotnjim kvalifikacijama, a FIM je objavio službenu vijest o njegovoj smrti neposredno prije utrke u klasi Moto 2. Ducatijev trkač, koji je nakon objave vijesti ozbiljno razmišljao da preskoči utrku, potom ju je završio padom u drugom krugu. "Ako nam je jučer svima bilo teško, danas je bilo praktički nemoguće. Dobro sam krenuo u utrku, preuzeo vodstvo u prvom krugu i onda pao. Međutim, da li sam danas završio prvi ili zadnji, nije bilo važno. Vijest o smrt
MotoGP: FABIO QUARTARARO osvaja MUGELLO

Francuz Fabio Quartararo pobijedio je u utrci za Veliku nagradu Italije u Mugellu na koju je startao s najbolje startne pozicije. Yamahin trkač zabilježio je dominantnu treću pobjedu ove godine, čime je uvelike povećao svoju prednost u osvajanju Svjetskog prvenstva. https://twitter.com/MotoGP/status/1398984224791748613 U borbi za drugo mjesto vidjeli smo popriličnu zbrku. Miguel Oliveira na preporođenom KTM motociklu zauzeo je drugo mjesto ispred Joana Mira, koji je kasnije izgubio drugo mjesto zbog vožnje izvan staze, ali je i Mir dobio kaznu za isti prekršaj i skliznuo natrag na treće mjesto. https://twitter.com/MotoGP/status/1398984030960427015 https://twitter.com/MotoGP/status/1398985698175291392 Johann Zarco je nastupio u prvim krugovima utrke
Preminuo 19-godišnji Moto3 Dupasquier trkač

Prije MotoGP utrke motociklističku javnost pogodila je tužna vijest da je 19-godišnji švicarski trkač Jason Dupasquier izgubio utrku za život nakon teške nesreće na subotnjim kvalifikacijama za Veliku nagradu Italije u Mugellu. Dupasguier je pao u brzoj kvalifikacijskoj rundi klase Moto3, a nesretnog trkača PrustelGP udario je Ayumu Sasaki koji je vozio iza njega. Japanac je također pao, ali nije teže ozlijeđen, a Dupasquier je ležao na pisti, gdje su ga spasioci gotovo pola sata pokušavali stabilizirati za transport helikopterom. Iz bolnice u Firenci u koju je prevezen stigla je vijest o teškim ozljedama mladog trkača, a on je jutros podlegao ozljedama. U znak sjećanja na tragični gubitak, natjecatelji će odati počast u 13 sati. Dupasquier je prvi trkač od tri
NAKAGAMI najbrži na GRIJANJU prije utrke u MUGELLU

Takaaki Nakagami iz LCR Honde bio je najbrži na jutarnjem zagrijavanju uoči VN Italije u Mugellu. Japanac je s vremenom 1:46.746 bio 0.086 sekundi brži od Johanna Zarca (Pramac Ducati) i 0.243 sekundi ispred Brada Bindera (KTM) na trećem mjestu. Četvrto vrijeme ostvario je Alex Rins (Suzuki), ispred Mavericka Vinalesa (Yamaha), dok su šesto i sedmo mjesto zauzeli braća Marquez, Marc ispred Alexa. U prvih deset pripreme su završili i Danilo Petrucci, za kojeg se očekuje da će ostati bez mjesta u KTM-u na kraju sezone, Enea Bastianini (Avtintia) i Aleix Espargaro (Aprilia). Misli cijelog paddocka su s mladim Moto3 trkačem Jasonom Dupasquierom, koji se još uvijek bori za život nakon nesreće u kvalifikacijama. https://twitter.com/MotoGP/status/13989275766226780
Vinales; Marquez mi nije smetao

Nakon kvalifikacija za Veliku nagradu Italije, koju je završio u prvom dijelu, a utrku će krenuti s trinaestog mjesta, Maverick Vinales rekao je da mu taktika Marca Marqueza nije smetala te da ga Španjolac nije omeo. Marquez je pratio Vinalesa u oba brza kruga u prvoj polovici kvalifikacija, što je Yamahinog trkača vidno razljutilo. Honda trkač je prošao u Q2, a Vinales je nokautiran, ali za to nije krivio svog suparnika, već je priznao da jednostavno nije bio dovoljno brz. Šef Yamahe Massimo Meregalli nazvao je Marquezov potez nesportskim, a Vinales je odbio komentirati. "Nemam što reći osim da jednostavno nismo bili dovoljno brzi. Iskreno, nisam pronašao pravi osjećaj nakon prvog treninga. Išli smo unatrag umjesto da napredujemo. Dakle, bez isprika. Bili smo spori.
Marquez protiv Vinalesa: Tko je u pravu?

Marc Marquez i Maverick Vinales igrali su uloge u prvom dijelu kvalifikacija za VN Italije u incidentu koji je vjerojatno označio prolazak u bržu kvalifikacijsku skupinu. Nakon prva tri slobodna treninga, obojica Španjolaca su dospjela u Q1 dio kvalifikacija, gdje su se sa svojim suparnicima natjecali za prolaz u Q2. U kampu Honda odlučili su iskoristiti vjetar suparnika iz Yamahe u lovu na najbrži krug, pa je Marquez u zadnjim minutama prvog dijela iza Vinalesa odvezao na stazu. Potonji nije bio oduševljen time, a htio se čak i otresti društva tako što se zabio u boks i potom vratio na stazu, gdje je ipak namjestio brzi krug. No, Marquez je uz pomoć povjetarca bio nešto brži, a nervozni Vinales bio je drugi. Zbog malih razlika, Yamahin trkač je znao