Označiti: Nelson Piquet

Nelson Piquet iz RoC-a

Formula E, Ostali sportovi
Nelson Piquet osvojio je FIA ​​Formula E prvenstvo, natjecao se za mjesto na Red Bull Global Rallycross prvenstvu, utrkivao se u trkaćem automobilu Indy Lights za Carlin i testirao IndyCar za ekipu Penske. Tome će dodati i utrku prvaka, RoC. Naime, pridružit će se svom sunarodnjaku Felipeu Massi u utrci prvaka koja će se održati XNUMX. i XNUMX. studenog u Londonu. "To mi je sjajan posao i ne postoji bolji način da ga završim utrkom", kaže Piquet, koji je u Londonu osvojio naslov Formule E, dodajući: "Za London me vežu lijepe uspomene. Tamo sam se borio za naslov u Formuli E, dobio sam ga samo za jedan bod. Nadam se da će to biti dobro putovanje i za prvenstvenu utrku. "
Pobjeđuje u ruskoj utrci u brazilskim rukama

Formula E
Moskva je bila pretposljednja stanica prvenstva FIA Formule E prošle subote i poprište druge pobjede Nelsona Piqueta (Nextev TCR) u sezoni. Pobjedom je Brazilac povećao prednost u ukupnom poretku čiji je vrh jednak rezultatu moskovske utrke: Lucas di Grassi (Audi Sport Abt) bio je drugi, a Sébastien Buemi (e.dams-Renault) treći. Potonji je nakon utrke dobio dodatak od 29 sekundi za kazneni udarac i zbog toga skliznuo na deveto mjesto u službenom poretku. Ipak, ekipa e.dams-Renault, s Buemijevim poredkom i najbržim krugom utrke i osmim mjestom Prosta, osvojila je toliko bodova da prije posljednjih utrka, koje će biti u Londonu krajem mjeseca, imaju solidnu prednost u ukupnom poretku. Ruska prijestolnica bila je domaćin devete potpuno električne utrke Formule XNUMX za ePrix
Lotus je završio dan snimanja u Brands Hatchu

Bivše mjesto Velikog priznanja Velike Britanije u Brands Hatchu prvi je put u sedam godina ugostilo moderne trkaće automobile Formule 1, jer je Lotus organizirao dan snimanja. Romain Grosjean, pastor Maldonado i rezervni trkač Jolyon Palmer pokazali su vožnju u ovogodišnjim E23 i Lotusu 72E, a vozili su ih Emerson Fittipaldi i Ronnie Peterson između 1973. i 1974. Oba trkaća automobila bila su na stazi u popodnevnim satima, dok je Lotus veći dio jutra proveo snimajući u različitim dijelovima trkališta, u boksovima i pokazujući startove. Ekipa je otvorila boksačku ulicu za navijače tijekom ručka. Ovo je bio prvi događaj u Brands Hatchu nakon što je Lewis Hamilton vozio demonstracijsku vožnju u DTM-u 2008. s trkaćim automobilom MP4-23, koji je doveo iste godine.