Označiti: Ogier

Svjetski prvak u WRC-u u Zagrebu zamalo je pregazio policajca

WRC
Hrvati su ovog vikenda domaćini mitinga za Svjetsko prvenstvo u WRC-u, a prije početka nedjeljne prve provjere, svjetski prvak Sebastien Ogier doživio je nesretan incident kada se u Zagrebu sudario s automobilom i potom zamalo pregazio jednog od policajaca koji su htjeli spriječiti Francuza.napustiti mjesto nesreće. Do sudara je došlo kada je Ogier uletio u desnu traku, a s desne ga je sustigao vozač BMW-a koji je udario u bočnu stranu Toyote. Ogier je stao, razmijenio informacije s vozačem i policijom te pozvao jednog od članova ekipe na mjesto nesreće, jer je morao na vrijeme stići na startnu rampu. Kako je kasnije objasnio, imao je poteškoća u komunikaciji s policajcima koji nisu znali engleski, ali kada su ga ljudi zakona pustili, međutim, jedan od njih nije čuo
Ogier i dalje vodi

WRC
Sebastien Ogier ostaje u vodstvu čak i nakon brzih proba u petak u reliju širom Meksika. Belgijanac Thierry Neuville zaostao je samo 11 sekundi za svjetskim prvakom Ogierom nakon sedme brzine, no na osmom najdužem testu dana slomio je gumu, posljedično izgubivši kontrolu nad vozilom i doživjevši neugodno prevrtanje. Nakon travnjaka u Neuvilleu, Finac Latvala dan je završio na drugom mjestu s vremenom od 13.5 sekundi. "Ono što smo danas pokazali je zaista dobra predstava, vozimo punom brzinom od jutros", rekao je Ogier. Mads Ostberg pokazao je nekoliko dobrih vožnji, ali opet je imao problema s mjenjačem. Dan je završio treći s vremenom 16 sekundi iza Latvale. Andreas Mikkelsen na četvrtom mjestu nastavit će pokušati loviti prva tri sa zaostatkom od 45.
Meksiko: Visoke temperature i puno prašine

WRC
U Meksiku, kao i svake godine, trkače i ove godine očekuju visoke temperature i puno prašine. Vođa prvenstva Sebastien Ogier započet će prvi u petak i subotu i stoga će imati lošije uvjete na stazi. Suprotno vrijedi za trkače koji su u ukupnom poretku rangirani niže i imat će bolje uvjete zbog čiste staze i boljeg prianjanja. Petoplasirani Mads Ostberg nada se nadoknaditi izgubljeno vrijeme: "Prva startna pozicija ovdje zaista nije prednost, započet ću kao peta, i to je dobra početna pozicija, moram je iskoristiti." Robert Kubica se također nada da će dobro iskoristiti početnu poziciju. Jari-Matti Latvala bit će četvrti na stazi i pokušat će nadoknaditi veliki zaostatak u borbi za prvaka. Finn pozitivan: "Nakon razočaranja u Švedskoj, ovdje se osjećam sjajno i
Mikkelsen je pogreškom promašio pobjedu

Samo 9.6 sekundi razdvojilo je prva tri trkača prije posljednjeg dana utrke u Švedskoj. Na prvom mjestu, Thierry Neuville započeo je posljednja tri brzina u svom Hyundaiju i20 WRC, a slijedili su ga Volkswagen Polo R WRC. Norvežanin Andreas Mikkelsen sa samo 1.5 sekunde zaostatka i aktualni svjetski prvak Sebastien Ogier s 9.6 sekundi zaostatka. Prvi jutarnji test brzine pobijedio je Ogier s malom prednošću od 1.3 sekunde u odnosu na svog suigrača Andreasa Mikkelsena. Neuville je test završio treći s vremenom 6.6 sekundi, tjerajući ga na drugo mjesto u ukupnom poretku. Tako su prva tri trkača odvojena samo 6.8 sekundi prije nastavka. Drugi test posljednjeg dana pred svojim suigračima izborio je Finac Jari-Matti Latvala
Ogierova drama u Švedskoj

WRC
Francuz Sebastien Ogier (Volkswagen) pobijedio je na posljednjem testu brzine Värmullsasen i tako postao pobjednik relija u Švedskoj. Čak i prije posljednjeg, dvadeset i prvog testa brzine, prva tri trkača dijelila su nešto manje od pet sekundi. Andreas Mikkelsen je vodio, a pratio ga je Ogier s zaostatkom od tri sekunde. Thierry Neuville napao je s trećeg mjesta sa zaostatkom od 4.6 sekundi. U posljednjem testu brzine kartoni su promiješani jer je vodeći Norvežanin pogriješio, udario u snijeg i povukao ga u snijeg, gdje je izgubio 40 sekundi i time pobjedu. Iskusni Ogier tako je test završio 4.8 sekundi prije Neuvillea i pobijedio u reliju.
Neuville je rekordnim letom poveo Hyundai

WRC
Belgijanac Thierry Neuville stavio je dvije nove gume za posljednji test drugog dana, što se također isplatilo jer ga je osvojio i preuzeo ukupno vodstvo. Nakon završetka drugog dana, Neuville je vrlo zadovoljan svojim položajem prije trećeg posljednjeg dana: "Imam vrlo dobar osjećaj u automobilu, mislim da je ovo najbolji test u mojoj karijeri." Vodeći nakon prvog dana Mikkelsena, okrenuo se na 14. testu brzine i izgubio dosta dragocjenih sekundi, sljedeći je test osvojio Neuville koji je tako prestigao Ogiera na ukupnom drugom mjestu. Kad se činilo da će Mikkelsen završiti drugi dan utrke na vrhu, Belgijac se ponovno probudio u Hyundaiju i preuzeo vodstvo, započevši treći dan utrke s prednošću od 1.5 sekunde ispred Norvežanina
Mikkelsen u vodstvu nakon dramatičnog dana

WRC
Norvežanin Andreas Mikkelsen započet će drugi dan relija u Švedskoj s vodstvom od 19.1 sekunde ispred suigrača Sebastiena Ogiera. Do 14.76 kilometara dugog devetog Torsbyevog testa prednjačio je brzi Ogier, a slijedila ga je Latvala sa zaostatkom od 2.9 sekundi, a onda su oba Volkswagen trkača pogriješila. Francuz je prekasno zakočio u naglom zavoju i udario u snježnu obalu, gdje je izgubio gotovo 40 sekundi i tako sletio na ukupno četvrto mjesto. Na istom testu brzine, nekih 500 metara prije cilja, Latvala je pogriješio, odvezao se s ceste, čemu su opet pomogli brojni gledatelji, ali je izgubio debelih osam minuta i tako ispao iz borbe za visoka mjesta. Thierry Neuville (Hyundai) drugi je dan završio drugi, a Mads Ostberg, koji je završio treći,
Loeb je dao ostavku, Ogier je vodio Volkswagenov trojac

WRC
Sebastien Ogier preuzeo je vodstvo na reliju Monte Carlo u petak popodne nakon što je njegov imenjak Loeb pogriješio i oštetio ovjes svog Citroena. Ogier je u početku smanjio Loebovo vodstvo na samo tri sekunde, a povratnik Loeb samo je to uspio ponovno povećati na šest sekundi na šestom testu brzine. Ali na blatnim iskušenjima koja su uslijedila, Ogier je zablistao. Aktualni svjetski prvak poveo je u reliju s Volkswagenom Polom na sljedećem, sedmom testu, u kojem je bio 14 sekundi brži od Loeba. Tome je pomogla pogreška Loeba, koji je na posljednjem testu dana pokušao smanjiti zaostatak od osam sekundi, gdje je ponovio pogrešku i stražnjim lijevim kotačem zabio se u stijenu, slomivši stezaljku. Oštećenim trkaćim automobilom “zaustavio se
Vođa Loeba nakon prvog dana relija Monte Carlo

WRC
Francuz Sebastien Loeb, deveterostruki svjetski prvak u reliju, pružio je oduševljenje na početku ovogodišnje trkačke sezone. Vraćajući se u svijet relija, Citroenov je trkač na prvom testu brzine preskočio vodstvo s 22 sekunde prednosti, ali na drugom, koji je ujedno bio i posljednji, njegovo vodstvo nad Sebastienom Ogierom palo je s 30.9 sekundi na 13.3 sekunde. Loeb, posvetio se utrkama u WTCC seriji i vozit će jedan od odabranih relija ove sezone u Monte Carlu. No, skup nije započeo prema planu za Poljaka Roberta Kubicu, koji se okrenuo na drugom testu brzine, a onda ga je napala elektronika njegove Ford Fieste. Bivši trkač Formule 13.3 za vodećima zaostaje gotovo pet minuta. Dakle, Loeb vodi s XNUMX sekunde prednosti ispred drugog dana
Loeb je pomeo konkurenciju kad se vratio u WRC!

WRC
Nakon prvog testa brzine na reliju Monte Carlo, Sebastien Loeb je u vodstvu, vraćajući se za volan trkaćeg automobila Citroen WRC. Prvo testiranje odradio je za 15 minuta i 53 sekunde, Otto Tanaka bio je 22 puta brži od drugog najbržeg, a gotovo 31 sekundu brži od aktualnog svjetskog prvaka Sebastiena Ogiera u Volkswagen Polu. "Jako sam zadovoljan vremenom. Rekao sam Danielu da sam na nekoliko mjesta osjetio da smo stali jer smo vozili tako sporo", komentirao je Loeb najbolje vrijeme prvog testa.