Označiti: Olimpijske igre

Bridgestone je odbacio mogućnost povratka u Formulu 1

Bridgestone se neće vratiti u Formulu 1 kao dobavljač guma, rekao je Robin Shaw, čelnik Europe za Bridgestone, u intervjuu za City AM. Trenutno vrijeme usredotočujemo na Olimpijske igre ", objasnio je Shaw. Početkom ožujka predstavnici proizvođača guma Bridgestone izjavili su da će do kraja 1. financijski i na drugi način podržati sve Olimpijske igre, i ljetne i zimske. Razlog takve odluke, prema njihovim izjavama, bilo je mišljenje da im gume nisu dovoljno atraktivne, pa su došli do zaključka da je bolje podržati Olimpijske igre nego se vratiti u Formulu 2024. Vjerojatno razlog za ova odluka također zapravo, zbog kat
Alex Zanardi osvojio je svoju četvrtu zlatnu medalju u noći 15. godišnjice nesreće!

Bivši trkač Formule 20 i IndyCara Alex Zanardi osvojio je četvrtu zlatnu medalju u karijeri na Paraolimpijskim igrama u Riju. Zanardi je sudjelovao u biciklističkoj utrci od 2.7 kilometara, a najbliži progonitelj došao je na cilj 49 sekundi iza njega. Talijan, koji se također utrkivao na WTCC svjetskom prvenstvu u putničkim automobilima, postigao je uspjeh noć uoči 71. godišnjice nesreće Lausitzring, u kojoj je izgubio obje noge i uskoro bi ostao bez života, a sada XNUMX-godišnji Alex je na prethodnim Paraolimpijskim igrama u Londonu je osvojio tri medalje, dvije zlatne i jednu srebrnu. Na ovo možemo samo reći, kapa dolje. https://www.youtube.com/watch?v=KysPXNUMXKKzIc
Formula 1 i Olimpijske igre

Istina je da Formula 1 ne pripada olimpijskim disciplinama, ali Bernie Ecclestone je prije nekoliko godina došao na ideju da trči jednu od utrka tijekom Olimpijskih igara u gradu u kojem se održavaju Olimpijske igre, povezujući tako Olimpijske igre i Formulu 1. . Njegova je ideja također bila imati dodatni poredak medalja u koji bi vodili oni koji su osvojili najviše pobjeda ove sezone. Nijedna ideja nije uzela maha, ali trkači nisu toliko neosjetljivi na ideju velikog šefa Formule 1. "U osnovi to nije loša ideja i ne znam zašto ne", rekao je Haasov trkač Esteban Gutierrez o vezi Formule 1 i Olimpijskih igara. Kevin Magnussen također vjeruje da dodatna utrka tijekom ljetne stanke ne bi bila velika prepreka. Daniel Ricciardo priznao je da mu medalje puno znače, i da
Zanardi je osvojio naslov prvaka među paraplegičarima

Formula 1, Ostali sportovi
Dvostruki prvak i bivši trkač Formule 1 Alex Zanardi izborio je pobjedu u Kanadi koja mu je donijela naslov svjetskog prvaka među vozačima paraplegičara. 46-godišnji Talijan, koji je izgubio dvije noge u sudaru s kartonom u Njemačkoj u utrci American Memorial 2001 500., tako je pobijedio u kategoriji H4. Rutu dugu 17,3 kilometara uspio je prevaliti za samo 27 minuta i petnaest sekundi. Zanardi se zasigurno radovao događaju, ali i sam je rekao: „To je to, postao sam svjetski prvak. Znam da to neće potrajati, ali sada sam sretan. ”Vrijedno je spomenuti da je Zanardi pobijedio na dosta utrka u nižim kategorijama moto sporta, dva naslova u CART World Seriesu, utrčao se malo manje odzvanjajuće u Formuli 2007, ali zato bolje u WTCC-u. XNUMX. godine, šest godina nakon nesreće kada