Označiti: Raikkonen

Formula 1
Kimi Raikkonen je u Formuli 1 poznat kao čovjek rijetkih riječi i često hladnog temperamenta. Finca je stoga dobio nadimak 'Iceman? ili Ledeni čovjek. Trkač Alfa Romea ove će godine voziti 18. sezonu Svjetskog prvenstva, a prije početka duge, naporne i često vruće godine, skakanjem u bazen pokazao je da mu nadimak i dalje pristaje. https://streamable.com/82wfsr
Raikkonen je razočarao rezultatom

Formula 1
Kimi Raikkonen rekao je nakon plasmana na VN Kine da je razočaran svojim postignućem nakon što je završio na šestom mjestu, dok je Sebastian Vettel završio na trećem mjestu. Finac je rekao da u prvom dijelu kruga nije pronašao stisak. "Vozio sam loš krug na zadnjem setu guma. Iz nekog razloga, stražnji dio automobila previše je klizio u prva dva zavoja", objasnio je Raikkonen. "Tamo sam izgubio dragocjene desetinke, tako da sam mogao samo pokušati voziti najbolje u ostatku runde. Svi smo razočarani gdje sam završio kvalifikacije." Tehnički direktor Ferrarija, James Allison, bio je uvjeren da obojica njihovih trkača mogu stajati u drugom startnom redu. "Pomalo smo razočarani što nismo stigli do trećeg i četvrtog mjesta, jer smo imali dovoljno brz automobil, ali takav
Kimi: Nismo daleko zaostali za Mercedesom

Formula 1
Ferrarijev trkač Kimi Raikkonen uvjeren je da je njegova momčad uspjela smanjiti zaostatak za Mercedesom u pogledu brzine u utrkama. Ekipa iz Maranella bila je četvrta najbolja u prošloj sezoni, a ove godine je pokazala napredak tijekom zimskih priprema, što je potvrdila i na prvoj utrci sezone u Australiji. Sebastian Vettel završio je utrku na četvrtom mjestu, dok je Kimi Raikkonen vozio na petom mjestu i borio se za četvrto kada ga je zaustavljala greška mehaničara na stajalištu. Vettel i Raikkonen bili su četvrti i peti u kvalifikacijama, iza Mercedesa i Williamsovog trkača Felipea Masse, ali obojica su smatrali da mogu završiti treći. "Mislim da nismo puno zaostali za Mercedesom u utrkama", rekao je Raikkonen. „Siguran sam da se možemo nositi s njima
Za Ferrari je postolje poput pobjede

Formula 1
Sebastian Vettel rekao je da se, kada je u prvoj utrci s Ferrarijem završio na trećem mjestu, osjećao kao da pobjeđuje. Momčad Maranello prošle je godine doživjela jednu od najgorih sezona u povijesti Formule 1993. Sezonu su završili bez ijedne pobjede prvi put nakon 34. Na utrci Albert Park, međutim, Vettel se još više približio Mercedesovim trkačima, iako je ciljnu liniju prešao nevjerojatnih XNUMX sekunde kasnije od pobjednika Lewisa Hamiltona. "Jako sam sretan i počastvovan što sam se utrkivao za Ferrari", rekao je Nijemac. "Iza nas je sjajna zima i zahvalio sam svima u momčadi. Ponosan sam, ali imamo puno posla ako želimo pobijediti Hamilton, Rosberg i Mercedes. Naravno, treće mjesto nije pobjeda, ali nam je važno i nakon prošle sezone. jer je to znak da smo dobro učinili svoje
Također i drugom Rosbergu

Formula 1
Također na popodnevnom treningu u Albert Parku, Mercedesovi trkači Nico Rosberg i Lewis Hamilton vladali su na vrhu tablica. Još jednom je Nijemac bio bolji od aktualnog prvaka, kojem je najavio tešku borbu za ovogodišnji naslov. Treće i četvrto mjesto pripalo je Ferrarijevim trkačima Sebastian Vettelu i Kimiju Raikkonenu. Potonji je bio sporiji, ali je Finac iznenadio dugim nizom krugova na mekoj mješavini guma u završenoj simulaciji utrke. Trkač Williamsa Valtteri Bottas bio je peti, Red Bull Danil Kvjat šesti, a Carlos Sainz, pastor Maldonado, Romain Grosjean i Nico Hulkenberg završili su s deset. Vremenski krugovi trkačkih ekipa 1. N. Rosberg Mercedes 01: 27.697 29 2. L. Hamilton Mercedes 01: 27.797 25 3. S. V
Ferrari je Hamiltona zaručio dva puta

Formula 1
Navodi se da je Lewis Hamilton dva puta odbio ponudu Ferrarija, kojem se prošle godine pridružio bivši šef Marco Mattiacci. Prema engleskom Mirror Sportu, on želi dvostrukog prvaka ući u momčad u sezoni 2016., a novi šef Scuderija, Maurizio Arrivabene, također želi Britanca u crvenom automobilu. No, navodno je Hamilton održao obećanje koje je dao Totu Wolffu, šefu Mercedesa, a nije ni započeo pregovore s talijanskim timom. I Mercedes i Hamilton dogovorili su se da neće razgovarati s drugima dok ne završe međusobne pregovore. Tridesetogodišnji Hamilton javno je rekao da želi ostati u Brackleyu, a posljednjih dana prije prve utrke sezone u Melbourneu očekuje se da će upravo potpisati ugovor. Prema nekim navodima, bio je to petogodišnji ugovor sa s
Maldonado najbrži na početku testiranja u Barceloni

Formula 1
Lotusov trkač Pastor Maldonado postavio je najbrže vrijeme prvog dana testiranja u Barceloni. Venezuelac se dva puta zaustavio na stazi sa svojim E23, a zatim je pred kraj dana stavio mekane gume i postavio najbrže vrijeme, koje je bilo desetinu i pol bolje od vremena koje je u brzom Ferrariju postavio Kimi Raikkonen. Finac je vrijeme provodio na sporijim, srednje tvrdim gumama. Treći je bio Daniel Ricciardo s Red Bullom. Australcu je također smetala tehnika ujutro, a postigao je i vrijeme na smjesi meke gume. Sergio Perez bio je četvrti s prošlogodišnjim Force Indie trkaćim automobilom koji mu je ostavio Pascal Wehrlein, koji je zamijenio bolesnog Lewisa Hamiltona u Mercedesovom trkaćem automobilu. Felipe Nasr, koji je sudjelovao u sudaru sa Susie Wolff, postigao je pet
Ferrari: Novi automobil više odgovara Raikkonenu

Formula 1
Tehnički direktor Ferrarija, James Allison, uvjeren je da će ovogodišnji SF-15T Kimiju Raikkonenu odgovarati puno bolje nego prošlogodišnjem. Finac je pretrpio najgoru sezonu u karijeri prošle godine po povratku u Ferrari, kao rezultat trkaćeg automobila koji je bio nepredvidljiv pri kočenju i pri ulasku u zavoj. Ekipa iz Maranella pojačana je prošle godine s novim tehničkim direktorom koji je već surađivao s Raikkonenom u Lotusu, gdje je prvak sezone 2007 utrkivao prije nego što je prešao u Ferrari. Tim sada razumije što Raikkonenu treba za uspjeh, pa je i ovogodišnji trkaći automobil u skladu s tim prilagođen. „Zasigurno ćemo znati kada je automobil na stazi, ali nadam se da će s ovogodišnjim automobilom, gdje smo osigurali bolji prednji kraj automobila prilikom ulaska u zavoj i veću potporu kočenju, biti lakše
Kimijeva Renault formula uskoro u prodaji

Formula 1
Ako ste istinski ljubitelj Kimija Raikkonena i vaš se šef dokazao izdašnim božićnim poklonom, moći ćete se natjecati na međunarodnoj aukciji 10. siječnja za trkaći automobil koji je Fincu odveo na vrata Formule 2000. Riječ je o 2005 Tattoo Formuli Renault, koju je iste godine kupio britanski tim Formule Renault, Manor Motorsport. S njim je tada relativno nepoznati Raikkonen osvojio nevjerojatnih sedam od deset utrka i proslavio naslov prvaka. Automobil je remontiran 10. godine i u njemu se nalazi izvorni pogonski sklop. Cijena još nije poznata. Uz spomenuti automobil, aukcijska kuća Coys na dražbi će XNUMX. siječnja prodati i niz drugih zanimljivih i rijetkih vozila.
Raikkonen je očekivao lošu sezonu

Formula 1
Kimi Raikkonen rekao je da očekuje tešku sezonu 2014. nakon što se pridružio Ferrariju nakon četverogodišnjeg izbivanja. Finac, koji se također utrkivao za pobjede u sezonama 2013. i 2014. u trkaćem automobilu Lotus i jurio rekordnu seriju bodova, ove godine nije završio utrku među prva tri s Ferrarijem. To se dogodilo prvi put od njegove prve sezone u Formuli 2001, 2007. godine, a s dvanaestim mjestom u prvenstvu zabilježio je i najniži poredak u karijeri. No, sezonski prvak XNUMX. objasnio je da ga teško razdoblje prilagodbe nije iznenadilo. "Zbog prirode posla, očekivao sam probleme s novim timom", rekao je Raikkonen, koji će sljedeće sezone raditi s drugim trkačkim inženjerom. "Ako vam automobil ne odgovara, s čim sam se već suočio u Ferrariju, teško je promijeniti stvari
SlovenianEnglishItalianGermanFrenchCroatianBosnianSerbianCzechDutchRussianSpanishSlovakSwedish