Označiti: Red Bull

Red Bull nagovještava promjene uoči sezone 2023?

Formula 1
Točno tjedan dana prije predstavljanja svog F1 trkaćeg automobila za 2023., tim Red Bull Racinga objavio je zanimljiv post s kompjuterskom fotografijom trkaćeg automobila starijeg tipa obučenog u bijelo s logom crnog bika. Austrijska momčad od ulaska u Formulu 1 2005. godine nije značajnije mijenjala boju trkaćeg automobila, pa je teško vjerovati da će ove godine biti promjena, no puno je vjerojatnije da će to biti posebna boja trkaćeg automobila. automobil za testiranje, što se već dogodilo u prošlosti. Red Bullov bolid bit će predstavljen 3. veljače u New Yorku, a bit će to drugi automobil predstavljen ove godine nakon otkrivanja Haas boje. https://twitter.com/redbullracing/status/1618928374092804098
Hoće li Mercedes i Ferrari "pregaziti" Red Bull zbog snažnijih motora?

Formula 1
Iako se službeno smatra da je razvoj motora u F1 zamrznut, tijekom zimske stanke tri proizvođača motora, Mercedes, Ferrari i Red Bull, poboljšala su svoje pogonske jedinice, a talijanska Gazzetta dello Sport prenosi da čak 22 kilovata, odnosno 30 , nalaze se u konjskim snagama Maranella nakon rješavanja problema zbog kojih su smanjili snagu motora u drugoj polovici 2022. Mercedesove jedinice, daleko najjači dio hibridne ere, ove će godine, također zahvaljujući novom gorivu, dobiti 16 konjskih snaga, odnosno nešto manje od 12 kilovata, iako prošlogodišnji problemi njemačkog tima nisu proizašli iz pogona jedinicu, ali iz aerodinamike, zbog čega su bili znatno sporiji u avionima. Red Bull će također imati snažnije agregate, ali to bi trebao biti napredak u količini tr
Puma i Citrix više nisu na trkaćoj stazi Red Bulla

Formula 1
Tim Red Bull Racinga maknuo je dvije tvrtke s popisa sponzora uoči sezone 2023., a to su proizvođač odjeće Puma i računalna tvrtka Citrix. Puma se pobrinula za timsku i navijačku odjeću, a od 2023. godine isporučivat će je Castore. Britanska tvrtka već surađuje s McLarenom na ovom području, a logotipovi tvrtke zamijenit će sada već bivše partnere. Prije nekog vremena od popisa sponzora oprostila se i kripto kompanija Tezos.
Verstappenova rekordna 15. pobjeda sezone u Abu Dhabiju

Formula 1
Max Verstappen je sezonu 2022. u Abu Dhabiju završio rekordnom 15. pobjedom. Nizozemac je vodio rutinsku utrku od starta do cilja, a Charles Leclerc i Sergio Perez također su završili utrku na postolju, završivši na drugom i trećem mjestu u konačnom plasmanu prvenstva. Četvrti je bio Carlos Sainz s Ferrarijem, koji se na početku utrke sudario s Lewisom Hamiltonom, a peti George Russell, koji je svoju prvu sezonu u Mercedesovom trkaćem bolidu završio ispred momčadskog kolege Hamiltona. Sedmerostruki svjetski prvak završio je sezonu bez pobjede prvi put u F1 karijeri. Ferrari je sezonu završio na drugom mjestu među konstruktorima utrkom u Yas Marini. https://twitter.com/F1/status/1594338093544472579
Perez je pohvalio Verstappenovu timsku igru

Formula 1
Sergio Perez počet će posljednju utrku ovogodišnjeg F1 prvenstva s drugog mjesta, što mu daje dobre šanse da osigura drugo mjesto u prvenstvu vozača. Iako je Meksikanac u prošloj utrci u Brazilu uzalud očekivao pomoć momčadskog kolege, ovaj mu je put aktualni svjetski prvak bez oklijevanja ponudio pomoć iz zavjetrine. "Osvojili smo dobro startno mjesto za utrku," rekao je Perez. "Nisam uspio popraviti svoje vrijeme u zadnjem dijelu. Prvi pokušaj nije bio dobar pa smo bili u malom zaostatku, ali na kraju smo zaključali prvi red za sutra. Max mi je puno pomogao. Stvarno smo radili dobro zajedno u ovom zadnjem krugu, tako da se veselimo sutrašnjem danu kada će se dodjeljivati ​​bodovi."
Verstappen pole position u Abu Dhabiju

Formula 1
Max Verstappen osvojio je najbolju startnu poziciju za posljednju utrku F1 sezone 2022. U prvom redu će mu se pridružiti timski kolega Sergio Perez, dok su drugi red osvojili vozači Ferrarija Charles Leclerc i Carlos Sainz. https://twitter.com/F1/status/1593982964467367937 Vozači Mercedesa Lewis Hamilton i George Russell zauzeli su peto i šesto mjesto. Lando Norris bio je sedmi, Esteban Ocon osmi, Sebastian Vettel deveti, a Daniel Ricciardo deseti.
Daniel Ricciardo vraća se u Red Bull kao treći vozač

Formula 1
Australac Daniel Ricciardo na kraju ove sezone pridružit će se momčadi Red Bull Racinga gdje će obavljati ulogu trećeg vozača. Ricciardo je u kolovozu ove godine potvrdio da napušta McLaren, nakon čega nije uspio pronaći odgovarajući tim za koji bi se vozio 2023. Osmerostruki pobjednik Grand Prixa, koji je prethodno vozio za Red Bull između 2014. i 2018., prema timski savjetnik, Helmut Marko, prihvatio je ponudu da postane treći vozač momčadi, a cilj mu je vratiti se u ulogu redovnog vozača u sezoni 2024. ostali zaduženi za nastupe na prezentacijskim događanjima. Ricciardo će biti naš treći trkač, rekao je Marko u intervjuu za njemački Sky. “Imamo puno sponzora pa moramo b
Marko: Verstappen je prošao očevu strogu obuku

Formula 1
Helmut Marko otkrio je da je dvostruki svjetski F1 prvak Max Verstappen morao proći rigoroznu obuku od svog oca, Josa Verstappena, tijekom svoje rane trkaće karijere. Nizozemac je postao tvrd orah za svoje F1 suparnike, ali je postao još tvrđi orah za svoje suigrače. Iz susjedne garaže deklasirao je jedne od najtalentiranijih trkača kao što su Alex Albon i Pierre Gasly, a neki nagađaju da je Lando Norris upravo zbog Verstappena odbio transfer u austrijsku momčad. Sergio Perez, njegov trenutni momčadski kolega, uspio je zadržati mjesto u drugom bolidu Red Bulla s nekoliko postolja i četiri pobjede, a Helmut Marko, savjetnik momčadi, sada je otkrio zašto je Verstappen, osim golemog talenta, takav težak natjecatelj. "Imati Maxa kao uporište u momčadi
SlovenianEnglishItalianGermanFrenchCroatianBosnianSerbianCzechDutchRussianSpanishSlovakSwedish