Označiti: Red Bull

Perez: Ovo će biti moja najbolja sezona u Red Bullu

Uoči početka sezone 2024., Sergio Perez uvjeren je da će mu ovo biti najbolja sezona s Red Bull Racingom dok pokušava prestići momčadskog kolegu trostrukog svjetskog prvaka Maxa Verstappena. Meksikanac će ove godine započeti svoju četvrtu sezonu u Red Bullu, ali kako mu ugovor istječe na kraju sezone, bit će još motiviraniji da rezultatima uvjeri svoje poslodavce da ga obnove. Perez je prošlu sezonu započeo pobjedama u Saudijskoj Arabiji i Azerbajdžanu prije nego što je potpuno izgubio dodir s Verstappenom koji je upisao rekordnih devetnaest pobjeda i završio sezonu s 290 bodova zaostatka za Nizozemcem. Svi su svjesni izazova koji me čeka ove godine, rekao je 34-godišnji Perez. "Max je trkač kojeg možeš pobijediti samo ako daš sve od sebe, tako da je ovo veliki izazov za mene, što i ja
Živio Las Vegas! Na ulicama grada svjetla, Verstappen se bori na putu do pobjede

Max Verstappen slavio je još jednu pobjedu na ulicama Las Vegasa za koju se morao boriti cijelu utrku. Stvari su se zakomplicirale na početku utrke kada je agresivnim pretjecanjima prestigao Leclerca i zaradio kaznu od pet sekundi koju je odradio tijekom sigurnosnog automobila na zamjeni guma, skliznuvši na deveto mjesto. Od tada je pobjeda izgledala izgubljena, ali krug za krugom probijao se do čela i ponovno preuzeo vodstvo trinaest krugova prije kraja. Drugo mjesto osvojio je Charles Leclerc koji je u zadnjem krugu napao i pretekao Pereza. Meksikanac je završio treći nakon što nije iskoristio Verstappenovu pomoć. https://twitter.com/F1/status/1726141978734465498 Max Verstappen je na startu agresivno napao Charlesa Leclerca u prvom zavoju i zbog vrlo kasnog
Klauzula u ugovoru s Red Bullom sprječava Hondu da radi s Monster Energyjem

Kao što je poznato, Red Bull nakon završetka ove sezone više neće biti sponzor momčadi Repsol Honda. Austrijski proizvođač energetskih napitaka slijedi Marca Marqueza u momčad Gresina Ducati. Ovo nisu jedine loše vijesti za Hondu. Naime, u ugovoru s Red Bullom postoji klauzula koja zabranjuje japanskoj momčadi da sljedeće sezone surađuje s konkurentskim proizvođačem energetskih pića. To znači da Monster Energy, koji trenutno sponzorira Lucu Marinija u timu Mooney VR46, neće biti dopušteno da se pridruži Hondi. Red Bull se mogao povući iz ugovora s Hondom upravo zbog klauzule koja je predviđala da se suradnja može prekinuti u slučaju odlaska Marca Marqueza.
Red Bull napušta Repsol Hondu zajedno s Marquezom

Njemački Speedweek javlja da se na kraju sezone od momčadi Repsol Honda oprašta ne samo Marc Marquez, već i jedan od velikih sponzora, austrijski Red Bull, koji će Španjolca pratiti u momčad Gresine. Red Bull će se u talijanskoj momčadi pridružiti španjolskoj pivovari Estrela Galicia, koja podupire braću Marquez, trkače momčadi u sezoni 2024. Međutim, španjolski Repsol, koji ima ugovor s momčadi do kraja 2024., nastavit će svoju suradnju s Hondom, kada će proslaviti tridesetu obljetnicu suradnje. Odlazak Red Bulla otvara prostor za oglašavanje Monstera, rivala Red Bullova energetskog pića, koji bi 2024. godine mogao donijeti neke nove boje Hondinoj inače tradicionalnoj livreji motocikala.
Verstappen je prebrodio kišu u Brazilu i osvojio pole position

Max Verstappen osvojio je 1. pole position u F31 kvalifikacijama za Veliku nagradu Brazila, koje su ometale jak vjetar i kiša šest minuta prije kraja. Charles Leclerc počet će nedjeljnu utrku iz prvog reda uz aktualnog prvaka. Dva vozača Aston Martina bila su u drugom startnom redu, Lance Stroll je bio treći, Fernando Alonso četvrti. Treći startni red osvojili su Mercedesovi vozači Lewis Hamilton i George Russell, dok su među deset najboljih kvalifikacije završili i Lando Norris, Carlos Sainz, Sergio Perez i Oscar Piastri. https://twitter.com/F1/status/1720519557482164284
Max Verstappen pobijedio je u nervoznoj utrci u Austinu

Max Verstappen odvozio je taktički zahtjevnu utrku koja kida živce u Austinu F1 i na kraju je proslavio svoju 50. pobjedu u karijeri unatoč problemima s kočnicama. Nizozemcu je utrku znatno otežala pogreška u kvalifikacijama, kada su mu povjerenici zbog kršenja ograničenja staze izbrisali najbrže vrijeme u Q3 dijelu kvalifikacija, poslavši ga s pole positiona na šesto startno mjesto. https://twitter.com/redbullracing/status/1716192509129277829 Trkač Red Bulla bio je oprezan i pomalo rezerviran tijekom cijele utrke, a vodstvo u utrci preuzeo je tek u drugom dijelu utrke, kada se uspio zadržati na čelo kolone uz dva zaustavljanja u boksu sve do cilja. Drugi je bio Lewis Hamilton, koji je čak i vodio u prvom dijelu utrke i obećavao borbu za pobjedu, no na kraju je za trostrukim svjetskim prvakom zaostao nešto više od dvije sekunde.
Hoće li Verstappen izazvati Hornera?

Ralf Schumacher je upozorio da bi Max Verstappen mogao stati uz Helmuta Marka kako bi se suprotstavio Christianu Horneru, za kojeg se kaže da se želi riješiti Helmuta Marka. Brazilski Globo izvijestio je o napetostima između Hornera i Marka, a Schumacher je rekao da šef momčadi mora biti oprezan s politikom jer bi mu se to moglo obiti o glavu. “Horner se već duže vrijeme pokušava riješiti Marka, kako iz F1 tima tako i iz cijele organizacije”, napisao je Globe. "Povezanost između Marka i Verstappena je jaka i nitko je ne bi trebao podcijeniti", smatra Schumacher. "Dr. Marko ga je od početka podržavao i doveo u momčad, a čuje se da Verstappen ne bi podržao Markovo "izbacivanje", jer je prethodno bio spreman otpustiti Hornera iz momčadi." Ali tenzije u momčadi, ne
Ultimatum Red Bulla Perezu: Osvoji drugo mjesto, inače letiš!

Meksički Globo javlja da se Sergio Perez iz Red Bulla suočio s činjenicom da će Daniel Ricciardo preuzeti njegovo mjesto 2024. godine ako ne osvoji drugo mjesto među trkačima. Pet utrka prije kraja sezone Meksikanac i dalje zauzima drugo mjesto iza momčadskog kolege Maxa Verstappena koji je već zapečatio ovogodišnji naslov prvaka, ali ima samo 30 bodova ispred Lewisa Hamiltona koji je u zadnjih pet utrka osvojio 46 bodova do Perezovog 35. Perezova forma naglo je pala u drugoj polovici sezone 2023., nakon što je nakon prvih utrka prognozirao borbu za naslov prvaka, a pogotovo u zadnjim utrkama, Meksikanac kojeg je Verstappen u Kataru prestigao za cijeli krug, čini se potpuno izgubljeno.
Tehnička direktiva najviše je pogodila Mercedes i Aston Martin

FIA je nakon utrke u Monzi objavila novu tehničku direktivu, koja je uglavnom ograničila trikove koji dopuštaju savijanje krila, kao i trikove koji dopuštaju savijanje donjeg dijela automobila. Iako nisu imenovali timove protiv kojih će mjere biti usmjerene, u taboru Mercedesa i Ferrarija tinjala je nada da će do Red Bullovih trkaćih automobila biti lakše doći od Singapura nadalje. I to se dogodilo u Singapuru. U Red Bullu su suparnike upozorili na preuranjeno veselje, jer su u Milton Keynesu puno prije početka trkaćeg vikenda očekivali najviše problema na prilično specifičnoj stazi. Lewis Hamilton bio je donekle suzdržan u izjavama za javnost, ali je dao naslutiti da će biti vrlo sumnjivo ako Red Bull ne osvoji VN Japana s 30 sekundi prednosti. N