Označiti: Sebastien Ogier

Ogier ponosan na švedsku pobjedu

WRC
Volkswagenov trkač Sebastien Ogier kaže da je ponosan na svoju pobjedu na švedskom reliju, koji je ocijenio jednim od najboljih. Ogier je u Švedskoj slavio već 2013. godine, a ove godine se našao u vodstvu već u petak, no kasnije je izletio sa staze i izgubio 30 sekundi. Vratio se na vrh i uvjerio se da su gledatelji bili potpuno na nogama prije posljednjih brzih proba. Ogier se našao u trojci za pobjedu s Hyundaijevim trkačem Thierryem Neuvilleom i suigračem Andreasom Mikkelsenom. S prvim nije prošao prvo testiranje posljednjeg dana, a Mikkelsena je pretekao nakon što je Norvežanin okrenuo na posljednjem testu mitinga. Francuz je miting završio sa 6,4 sekunde prednosti i tako proslavio 26. pobjedu na Svjetskom prvenstvu, koje je izjednačio sa Španjolcem Carlosom Sainzom
Ogier je već postao prvak

WRC
Sebastien Ogier već je osvojio naslov svjetskog prvaka ove sezone nakon prve faze mitinga u Francuskoj, jer je Dani Sordo bio bolji od Thierryja Neuvillea, koji bi u Francuskoj, Španjolskoj i Britaniji morao skupiti maksimalan broj bodova kako bi mu otimao naslov. Ogierove ruke .. trebao bi ostati bez bodova na navedenim suđenjima. M-Sport trkač zaostajao je 0.7 sekundi za Sordom u Citroenu, što je izazvalo val radosti u Volkswagenovom kampu i prije nego što je Ogier započeo svoj prvi test u Francuskoj. Novi prvak u cilj je stigao kao treći najbrži. Sebastien Loeb, koji se oprašta od svijeta relija u Francuskoj, kao zadnji odvezao se do takozvane pozornice snage i bio sedmi najbrži.
Ogier je ove godine četvrti put pobijedio na Sardiniji

WRC
  Sebastien Ogier je dodatno povećao svoje vodstvo na 64 boda pobijedivši talijanski reli. Vodeći Volkswagenov trkač od prvog je dana nedostižan, iako je vozio s velikom dozom opreza i rezerve. Drugi je bio Thierry Neuville, a treći Jari-Matti Latvala, koji je izgubio dvije minute zbog probušene gume na prvoj ks. Iz borbe za postolje ispali su Mikko Hirvonen, Evgenij Novikov i Mads Ostberg. Dani Sordo bio je četvrti nakon što je Andreas Mikkelsen pred njim dao ostavku, razbivši opsesiju na svom trkaćem automobilu. Robert Kubica, bivši trkač Formule 2, zabilježio je drugu uzastopnu dominantnu pobjedu u kategoriji WRC16. Poljak je bio deveti u ukupnom poretku. Rally Italy, Rezultati 1HP: XNUMX. Sebastien Ogier VW
Ogier želi da ga zamijeni Vettl

Tijekom trkačkog vikenda za Veliku nagradu Monaca, Sebastien Ogier neko je vrijeme zamijenio automobil WRC Formule XNUMX. Uz to, Ogier se vozio i u Porsche Supercupu u Monacu, a obojica Sebastiena složili su se da bi automobil mogli jednom zamijeniti i testirati se i na drugim područjima. Ogierov tim u WRC-u, Volkswagen Motorsport, službeno će pozvati trostrukog svjetskog prvaka Vettla na test s Paulom R WRC-om, a sličan poziv očekuje i od Red Bulla: "Svaki bi trkač volio isprobati bolid Formule XNUMX, naravno ja. Kad sam sjedio u automobilu, sve je bilo vrlo usko, jer je bio spreman za Vettla, koji je nešto manji od mene. ”Naravno, Ogier nastoji biti što bolje pripremljen za test Formula XNUMX, s
Loeb je pobjegao Ogieru

WRC
Sebastien Loeb započet će posljednji dan argentinskog relija s vodstvom od 39.8 sekundi nad Sebastienom Ogierom. Potonji je pogriješio na sedmom testu i na sljedećem je probušio gumu pa je podlegao sudbini i najavio da neće pokušati uhvatiti Loeba. Prva dva mjesta su takoreći dodijeljena, ali ovo daleko nije treće mjesto. Pobijedit će ga trenutno trećeplasirani Evgenij Novikov, koji ima samo 8.2 sekunde prednosti u odnosu na Jari-Matti Latvala. Mikko Hirvonen može se nadati problemima nekoga ispred sebe ako želi napredovati više od šestog mjesta, gdje je pao nakon probušene gume i problema s elektronikom svog Citroena. Zaostaje tri minute za petoplasiranim Thierryem Neuvilleom, ali ima četiri minute prednosti ispred Madsa Ostberga na sedmom mjestu. Sati nakon 10. HP: 1. Sebastien L
Nakon petka Sordo odmah iza Ogiera

WRC
  Sebastien Ogier povećao je svoje vodstvo nad Dani Sord na mitingu u Portugalu na 4.4 sekunde nakon posljednje superspecijalnosti u petak. Volkswagenov trkač pronašao je dvije sekunde prednosti na testu brzine od 3.27 kilometara protiv konkurenta u Citroenu, nakon što se Sordo približio Francuzu za više od osam sekundi u trećoj i četvrtoj fazi. Ogier je priznao da je bio pomalo sumnjičav prema odabiru mekih guma. Mikko Hirvonen pobijedio je u petoj i posljednjoj etapi u petak sa Citroenom, koji je HP završio 0.9 sekundi ispred Ogiera. Na portugalskom reliju, bivši trkač Formule 2, Robert Kubica, debitirao je u klasi WRCXNUMX, ali morao se povući s relija prije posljednje etape jer mu je ostalo bez guma. Poljak je u svom razredu bio na drugom mjestu. Cha
Ogierova rutinska pobjeda u Meksiku

WRC
Sebastien Ogier ostao je na vrhu nakon nedjeljna tri brza pokušaja i osigurao dominantnu pobjedu. Nakon današnje prve etape, Volkswagenovog trkača uplašio je kvar senzora s kojim je izgubio 20-ak minuta, ali na kraju je završio s više od tri minute prednosti ispred Mikka Hirvonena. Ogier je drugom pobjedom u tri relija povećao bodovnu prednost u odnosu na najbližeg rivala za naslov na 44 boda. Sebastien Loeb je i dalje drugi u bodovanju, ima 31 bod iza sebe, ali Loeb se neće natjecati na svim ovogodišnjim skupovima. Mikko Hirvonen našao se pod pritiskom Thierryja Neuvillea. Belgijanac se vozio na granici, pokušavajući osvojiti drugo mjesto, ali pritom je doživio mali izlet izvan zadane rute, što ga je uvjerilo da
Organizatori su vratili vrijeme ozlijeđenom Ogieru

WRC
  Vodstvo Sebastiena Ogiera na reliju u Meksiku povećalo se na tri i pol minute prije početka nedjeljnog događaja, nakon što su organizatori Volkswagenovom trkaču nadoknadili vrijeme koje je u subotu izgubio zbog zatvorenog zatvora. Ogier se u subotu morao zaustaviti na pozornici Oates jer je netko zatvorio prepreku nakon što su svi ostali trkači prošli test brzine. Ogier je ipak etapu završio s gotovo tri minute prednosti, a mjerci vremena, uz pomoć GPS-a i međuvremena, utvrdili su da je posada Ogier-Ingrassije zbog nesretnog događaja izgubila 40 sekundi. Ovo vrijeme vratili su im organizatori, pa uživaju u tri minute prednosti i 29.7 sekundi u odnosu na drugog Mikka Hirvonena prije posljednje tri etape. Šef tima Volkswagena Jost Capito rekao je d
Zarobljenik je prestrašio Ogiera

WRC
Sebastien Ogier preživio je bliski susret sa zatvorenom bravom na osamnaestom testu brzine, a posljednji dan, nakon ostavke Mads Ostberga, prolazi s gotovo tri minute prednosti. Ogier je izgubio gotovo pola minute kad su se on i suvozač Julien Ingrassio morali zaustaviti i otvoriti bravu na pozornici Otatesa, ali njihova je prednost već bila toliko velika da vodstvo nikada nije bilo ugroženo. Drugoplasiranom Mikku Hirvonenu pukla je guma na istom HP-u. Finac je tako izgubio gotovo dvije minute vremena, približivši ga trećem mjestu za samo 7.5 sekundi Thierryja Neuvillea. Neuville je također izgubio neko vrijeme nakon što se njegova Ford Fiesta počela pregrijavati i morao je malo usporiti. Dani Sordo i Nasser Al-Attiyah i dalje su četvrti
Ogier u subotu s ugodnim vodstvom

WRC
  Sebastien Ogier povećao je svoje vodstvo na 33 sekunde ispred drugoplasiranog Madsa Ostberga u reliju diljem Meksika pobjedama u dva superspecijala koja su završila u petak. Volkswagenova trkačica tako je pobijedila u osam od trinaest brzih proba i natjecatelje izvukla potpuno izvan dosega. Finac Mikko Hirvonen diše Ostbergu ovratnik Citroenom koji je za njim "samo" devet sekundi. Thierry Neuville problemima lidera može se nadati samo ako želi poći na postolje, a Dani Sorda mu ne prijeti s petog mjesta. Nasser Al-Attiyah šesti je u trećem Fordu M-Sporta, ispred Amerikanca Kena Blocka. Chris Atkinson potpuno je izgubio kontakt s najboljima nakon problema u petak ujutro, ali do kraja dana uspio se probiti na deseto mjesto, odakle ima lijepu pr