Označiti: Sepang

Bagnaia pobijedio u Sepangu, Quartararo preselio odluku o naslovu u Valenciju

MotoGP vijesti
Talijan Francesco Bagnaia pobjedom na Velikoj nagradi Malezije napravio je korak bliže tituli Svjetskog prvaka u motoGP razredu, povećavši prednost ispred Fabia Quartarara, koji je utrku završio na trećem mjestu, na 23 boda. Vozač Gresinija Enea Bastianini bio je drugi, dok su Marco Bezzecchi i Alex Rins završili među prvih pet. https://twitter.com/MotoGP/status/1584087707005116417
Martin počinje utrku u Maleziji s prvog mjesta, kandidati za naslov razočarani

Jorge Martin postavio je novi rekord kruga Sepanga kako bi zauzeo najbolju startnu poziciju uoči nedjeljne MotoGP utrke za Veliku nagradu Malezije, dok su vodeća tri vozača u kvalifikacijskom prvenstvu završila u sredini rešetke. Enea Bastianini približio se Martinu na 0.456 sekundi, au prvi startni red ušao je i Španjolac Marc Marquez. Iz drugog reda utrku kreću Marco Bezzecchi, Alex Rins i Luca Marini. Sedmo mjesto osvojio je Franco Morbidelli, osmi je Maverick Vinales, a tek deveti vodeći u poretku prvenstva Francesco Bagnaia koji je pao u drugom brzom pokušaju. Deseti je bio još jedan kandidat za naslov prvaka, Aleix Espargaro, koji je pao u osmom zavoju, a tek dvanaesti Fabio Quartararo, koji je odustao od brzog k zbog greške u osmom zavoju.
Martinov treći trening, Bagnaia u Q1

Jorge Martin postavio je najbrže vrijeme uzbudljivog trećeg slobodnog treninga u Sepangu (1:58.583). Španjolac je bio 0,189 sekundi brži od Marca Bezzecchija. https://twitter.com/MotoGP/status/1583664977059393536 Treće vrijeme postavio je Maverick Vinales ispred Luce Marinija, Joana Mira i Enea Bastianinija. Fabio Quartararo je sa sedmim mjestom uspio izboriti izravan ulazak u najbržu kvalifikacijsku skupinu, dok to nije uspjelo bodovno vodećem Francescu Bagnaji. Talijan je na kraju treninga vozio odmah iza Quartarara, pogriješio i pao. Alex Rins, Aleix Espargaro i Franco Morbidelli poredali su se između njih na osmom i desetom mjestu. Upravo je potonji u posljednji trenutak s identičnim vremenom izbacio Bagnaio iz deset najboljih. Morbidelijus
Mir: Suzuki ima najbolji motocikl

Nakon završetka drugog testnog dana u Sepangu, Joan Mir je pohvalila Suzukijev napredak u ovogodišnjem pogonskom sklopu. Zaostatak za Ducatijem u pogledu konačne brzine stoga se očekuje znatno smanjenje. Suzukijevi trkači u Sepangu bili su brzi i konstantni u Sepangu. Alex Rins završio je prošli dan kao četvrti najbrži. Mir je s druge strane bio dvanaesti, što ne bi trebalo odražavati pravu sliku brzine motocikla. Naime, pri odabiru guma o nekima bi trebao voditi računa. Dok je većina ostalih s novim gumama nametnula brza vremena, on je s onima koje su već malo istrošene. Kako je istaknuo na kraju dana, svoj testni program odradili su gotovo u potpunosti prema zacrtanom planu. "Uradili smo gotovo sve što smo planirali. Ostalo je nekoliko stvari za sljedeći test u Indoneziji. Dane
Bastianini s rekordom na vrhu posljednjeg dana testiranja u Sepangu

Enea Bastianini završio je s rekordom staze u Sepangu na vrhu drugog testnog dana u Sepangu. Najbrže vrijeme 1:58.131 postavio je početkom dana, kada su uvjeti bili najpovoljniji. Prvi dio dana trkači su iskoristili za brza vremena, a potom je stazu prekrila kiša. Pred kraj dana prestala je kiša, ali nitko nije popravio jutarnje vrijeme. O velikoj jednakosti svjedoči i podatak da je čak 18 natjecatelja završilo unutar jedne sekunde. Drugi put ovaj put postavio je najbrži iz prvog dana Aleix Espargaro. Najbrži Ducati bio je Jorge Martin na trećem mjestu ispred Alexa Rinsa i Mavericka Vinalesa. Najbolji prošlosezonski trkači Francesco Bagnaia i Fabio Quartararo zauzeli su šesto, odnosno sedmo mjesto. Marc Marquez je ponovno završio kao os
Marquez: Ovogodišnji motocikl potpuno je drugačiji od prošlogodišnjeg

Marc Marquez je danas prvi put od utrke u Misanu vozio MotoGP motocikl. Premijerno je predstavio ovogodišnju specifikaciju motocikla Honda na trkaćoj stazi Sepang. Prototip motocikla RC213V testirali su drugi Hondini trkači na postsezonskim testovima u Jerezu. Španjolac je danas testirao i ovogodišnji i prošlogodišnji motocikl za mogućnost bolje usporedbe. Dan je završio na osmom mjestu kao najbolji trkač Honde sa zaostatkom od 0,916 sekundi za najbržim Aleixom Espargarom. No, zabilježio je i dva pada, prvi u devetom jutro i zadnji skretanje u popodnevnim satima. Ipak, u oba slučaja ih je odnio neozlijeđene. Kako je na kraju dana povjerio novinarima, do drugog pada došlo je zbog vlastite pogreške, no nije mogao objasniti prvi pad i činjenicu da je
Quartararo: Ništa se nije promijenilo

Nakon prvog testa Yamahinog motocikla, Fabio Quartararo je priznao da se barem što se same konačne brzine tiče, ništa se nije promijenilo u odnosu na prošlu godinu. Francuski trkač, koji je prošle sezone momčadi Iwatea donio prvi naslov prvaka od 2015., bio je vrlo kritičan prema tome u prošlogodišnjim postsezonskim testovima. Zbog njegovih kritika i zahtjeva za poboljšanim pogonskim sklopom, već su se tijekom zime pojavila nagađanja da bi Francuz u budućnosti mogao napustiti momčad ako mu se želja ne ispuni. No, čini se da značajnijeg pomaka, barem prema aktualnom svjetskom prvaku, nije bilo. Njegova najveća danas izmjerena brzina bila je 332.3 km/h, u usporedbi s Millerom, koji je dostigao 337,5 km/h. Prema njegovim riječima, to nije odražavalo pravu sliku, kako je fra
Espargaro i Vinales najbrži prvi dan testiranja u Sepangu

Nakon zaslužene zimske pauze, najbolji svjetski motociklisti okupljeni su u Sepangu, gdje su danas prošli prvi službeni probni dan. Najbrže vrijeme prvog dana postavio je Aleix Espargaro. Španjolac je na vrhu praktički u potpunosti od početka dana. Postizanje najbržih vremena očito nije prioritet testiranja, ali treba napomenuti da je 1:58.371, koje je postavio Espargaro, šesto najbrže vrijeme u povijesti na ovoj stazi (među motociklistima). Suigrač Maverick Vinales izbio je na drugo mjesto u posljednjih petnaestak minuta. Treće vrijeme stavio je Alex Rins ispred Enea Bastianinija, koji je inače veći dio dana bio na drugom mjestu. Drugi najbolji Ducati ovoga puta bio je Johann Zarco na petom mjestu ispred aktualnog svjetskog prvaka Fabija Quartarara i Joana Mira. Prvi
Vinales i Espargaro su na vrhu posljednjeg dana testa u Sepangu

Maverick Vinales je posljednji testni dan u Sepangu završio kao najbrži. Ovoga puta uspio mu se približiti suigrač Aleix Espargaro. Vodio je veći dio dana prije nego što je Vinales postavio najbolje vrijeme na kraju 1:58.942. Raul Fernandez završio je na trećem mjestu ispred Marca Bezzecchija kao najboljeg novaka. Michele Pirro je zadnji bio na petom mjestu koji je danas pao ispod granice od dvije minute. Unatoč bolovima zbog nezaliječene ozljede desnog zapešća, Remy Gardner bio je zadovoljan šestim mjestom. Fabio Di Giannantonio je drugi dan zaredom pušten na slobodu zbog želučanih problema. Ali danas smo vidjeli Cala Crutchlowa na stazi. U garaži Ducatija, međutim, bio je nasmiješeni Jack Miller. Australac je u Sepang stigao nakon negativnog testa. Ekipe sada imaju dva dana pauze
Drugi testni dan na vrhu Vinalesa

Maverick Vinales postavio je najbrže vrijeme drugog testnog dana u Sepangu. Zahvaljujući koncesiji koju još ima jedini tvornički tim Aprilije, Španjolac se danas pridružio testnim natjecateljima i pridošlicama u Sepangu. S vremenom 1:59.833 jedini je pao ispod granice od dvije minute. Michele Pirro, koji je za Ducati, proveo je većinu svog vremena testirajući prošlogodišnja krila i aerodinamičke dodatke na setu okvira drugi put. Najbolji novak bio je na trećem mjestu Marco Bezzecchi. Završio je neposredno prije najbržeg prvog dana, Raula Fernandeza. Na stazi smo ponovno vidjeli i Stefana Bradla. Nijemac, koji je inače jučer promašio, postavio je osmo vrijeme. Fabio Di Giannantonio je danas propustio zbog želučanih problema. Trkače sutra čeka još jedan test
SlovenianEnglishItalianGermanFrenchCroatianBosnianSerbianCzechDutchRussianSpanishSlovakSwedish