Označiti: Sepang

Bagnaia najbrži vozač posljednjeg dana testiranja u Sepangu

Aktualni MotoGP svjetski prvak, Francesco Bagnaia, završio je posljednji dan testiranja u Sepangu s najbržim vremenom. Talijan, koji se vozio za tvornički tim Ducatija, postavio je novi neslužbeni rekord staze s vremenom 1:56.682, a tri druga trkača, Jorge Martin, Enea Bastianini i Alex Marquez, odvozila su krugove ispod 57 minute XNUMX sekundi. Uvjeti na stazi bili su malo bolji, s oblačnim nebom koje je tražilo optimalnije temperature i nakupljenom gumom na stazi koja je nudila bolje prianjanje. Mnogi trkači nisu se odlučili za lov na najbrže vrijeme, već su se posvetili simulacijama utrka. Među onima koji su odradili simulaciju kraće sprinterske utrke bio je i vrlo brzi Enea Bastianini, dok je sjajna vremena odvozio i novopridošli Pedro Acosta. Aleix Espargaro bio je peti s Aprilijom, nešto manje od dvije desetinke brži od
Martin: Nova pravila o tlaku u gumama uništit će utrke

Jorge Martin je današnju utrku započeo sa željom da smanji zaostatak u ukupnom poretku za vodećim Bagnaiom. No, Španjolac danas nije bio dorastao svom konkurentu i završio je utrku na četvrtom mjestu, jedno mjesto iza talijanskog trkača. Time je prednost u ukupnom zbiru porasla na 14 bodova. "Nakon šest krugova više nisam mogao pratiti Pecca. Cilj prije današnje utrke bio je završiti ispred njega, ali kada sam vidio da to neće biti moguće, zadovoljio sam se četvrtim mjestom. Vozeći odmah iza Pecca, glavni problem je bilo pregrijavanje prednje gume, tako da sam uvijek bio na rubu pada." "Novo pravilo o tlaku u gumama uništava utrke. Uz sve moguće kazne, za nas natjecatelje vrlo je zahtjevno. Ako pravilo vrijedi i za sljedeću sezonu, natjecatelji će se zajedno obratiti direkciji
Bastianini: Nisam želio utjecati na borbu za naslov

Enea Bastianini je nakon sprinterske utrke, koju je završio na četvrtom mjestu, objasnio da na kraju namjerno nije htio napasti momčadskog kolegu Francesca Bagnaia koji se bori za naslov svjetskog prvaka. Unatoč dobrom početku utrke, Francesco Bagnaia nije uspio pratiti tempo Alexa Marqueza i Jorgea Martina u ostatku utrke zbog problema s prednjom gumom. Na kraju su mu blizu prišli Enea Bastianini i Brad Binder. Činilo se da je Bastianini čak i brži od suigrača, ali ga namjerno nije htio napasti. Potvrdio je to i sam nakon utrke. Kad bi ga uspio prestići, Bagnaji bi otkinuo dodatni bod u borbi za naslov. "Danas sam tijekom cijele utrke imao dosta problema s prednjom gumom na ulazu u zavoj. Problemi su bili još očitiji u vožnji
Bagnaia: Utrke će morati završiti prije Martina

Francesco Bagnaia nakon današnje sprinterske utrke istaknuo je kako bi sutrašnja glavna utrka mogla biti ključna u borbi za naslov svjetskog prvaka. Unatoč dobrom startu utrke, Talijan nije uspio iskoristiti najbolju startnu poziciju te je završio treći, jedno mjesto iza Jorgea Martina, koji je tako smanjio zaostatak u ukupnom zbiru na jedanaest bodova. Na pitanje što je razlog današnjeg nešto lošijeg nastupa, odgovorio je: "Ne znamo još točno. Jednostavno nisam imao pravi osjećaj na motociklu od početka utrke. Dobro je da sada imamo puno dostupnih podataka koje možemo analizirati i bolje se pripremiti za sutrašnju glavnu utrku." “U početku mi je ritam bio sasvim solidan, ali onda sam imao velikih problema s prednjim dijelom motocikla na kočnicama.
Bagnaia je izborio najbolju startnu poziciju u Sepangu

Francesco Bagnaia osvojio je najbolju startnu poziciju za utrke u Maleziji, gdje će iz prvog reda startati i Jorge Martin, koji je pao u posljednjem brzom pokušaju, te Enea Bastianini. Četvrto mjesto osvojio je Alex Marquez, kojemu će se na startu pridružiti trkači momčadi VR46 Luca Marini i Marco Bezzecchi. Brad Binder bio je sedmi, Fabio Quartararo osmi, Maverick Vinales deveti, a Jack Miller, Fabio Di Giannantonio i Johann Zarco bit će u četvrtom startnom redu. https://twitter.com/MotoGP/status/1723192315865411674
Bagnaia zadovoljan današnjim nastupom: Vrlo sam brz s istrošenom gumom

Francesco Bagnaio ima vrlo pozitivan petak u Sepangu. Sam je uvjeren da je savršeno pripremljen za obje utrke ovog vikenda. Na prvom treningu uglavnom se fokusirao na pripremu za utrku, što je bio i razlog zašto ju je završio tek na petnaestom mjestu. U drugoj je utrci osmim mjestom bez većih problema osigurao izravan ulazak u bržu kvalifikacijsku skupinu. "Jako dobar dan za mene. Nije bio najlakši, ali sam osigurao izravan plasman u bržu kvalifikacijsku skupinu, što je i bio glavni cilj." "Posebno sam zadovoljan brzinom koju sam pokazao s istrošenom gumom." Nakon dosta problema s mekšom stražnjom gumom na prethodnim borilištima, danas to nije bio slučaj. “U posljednjem periodu imao sam dosta problema u leđima
Marc Marquez: Potpuno smo nekonkurentni za jedan brzi krug, što nas ne čudi

Marc Marquez bio je samo djelomično zadovoljan nakon događaja u petak u Sepangu. Osmerostruki svjetski prvak vodio je na početku drugog slobodnog treninga, ali kada su ostali trkači krenuli ozbiljno u napad, brzo vrijeme kruga skliznulo je na petnaesto mjesto, a tješi ga činjenica da je barem ritam jer rasa nije među najgorima. "Na nekim stazama smo dobri za jedan brzi krug, ali nemamo pravi ritam za utrku. Ovdje u Sepangu je obrnuto. Imamo solidan ritam, ali za jedan brzi krug smo daleko iza, “ Marquez je bio jasan na kraju dana. "Očekivali smo tako nešto, pa nismo iznenađeni. Dobro sam krenuo u oba treninga, ali u nastavku nisam uspio naći ono malo više da budem brz za jedan krug." "Kvalifikacije će biti jako važne. Dat ću svoj maksimum, a vidjet ćemo
Jorge Martin je vozio potpuno na limitu, nadajući se suhoj utrci

Jorge Martin završio je slobodni trening u petak u Sepangu na drugom mjestu u ukupnom poretku i jedini je prošao ispod 1:58, uz najbržeg Alexa Marqueza. Unatoč tome, nije bio najzadovoljniji svojim nastupom jer je već danas vozio na limitu. "Današnji osnovni cilj bio je plasman izravno u bržu kvalifikacijsku skupinu, što smo i ostvarili. Samo smo malo poboljšali strategiju jer sam već ujutro koristio najbržu gumu. Ipak, bio sam vrlo brz i u drugoj vježba." "Uspio sam postaviti vrijeme ispod 1:58, što je vrlo impresivno. Vidjet ćemo kako će biti sutra ujutro, ali činjenica je da sam danas vozio potpuno na granici i bit će teško bilo što popraviti. Možda. Još uvijek imam zaostatak u jednom brzom krugu, ali što se tiče samog ritma
Bautista: Osjećaj na motociklu još nije dobar, ali sam jako uživao

Nakon akcije u petak u Sepangu, Alvaro Bautista priznao je novinarima da vožnja MotoGP motocikla zahtijeva puno drugačiji stil vožnje od onog na koji je navikao u klasi Superbike. Dvostruki svjetski prvak Superbike proveo je veći dio dana prilagođavajući se motociklu klase MotoGP i završio je pretposljednji u ukupnom poretku. Sporiji je bio samo Iker Lecuona koji u momčadi LCR-a mijenja ozlijeđenog Alexa Rinsa. Ipak, Bautista je bio zadovoljan svojim nastupom. "Prvo sam morao namjestiti motocikl po svom ukusu, što je zahtijevalo dosta vremena. U početku se nisam najbolje osjećao na motociklu. Svakim krugom sam postajao sve sigurniji, što se pokazalo i na prolazna vremena. Na drugom treningu sam popravio vrijeme za dvije sekunde." "Još
Alex Marquez drugi trening u Sepangu

Alex Marquez ostvario je najbrže vrijeme drugog slobodnog treninga u Sepangu (1:57.823). Mlađi od braće Marquez tako je potvrdio dobru formu nakon drugog mjesta na prvom treningu. https://twitter.com/MotoGP/status/1722888703096365056?t=rVZnYGoaVspu1wgqYMfTwg&s=19 Jorge Martin je ovoga puta bio drugi. Trkač tima Pramac, uz najbržeg Marqueza, jedini se spustio ispod granice od 1:58. Treće i četvrto vrijeme postavili su vozači KTM-a, Jack Miller je ovoga puta bio brži od Brada Bindera. Maverick Vinales postavio je peto vrijeme ispred Luce Marinija i Fabia Quartarara. Aktualni svjetski prvak Francesco Bagnaia bio je osmi. Prvih deset kompletirali su Marco Bezzecchi i Johann Zarco koji su posljednji osigurali izravan ulazak u brži