Označiti: Sepang

Marquez od sedmog mjesta do pobjede

Marc Marquez pobjednik je utrke u Sepangu. Na pobjedničkoj pozornici pridružili su mu se i Alex Rins i Johann Zarco. Utrku je najbolje započeo Valentino Rossi, koji je poveo na startu utrke. Na kraju prve runde Marqez je bio blago potresen, a Andrea Iannone je zaostao za njim. Aktualni svjetski prvak se u prva dva kola probio na treće mjesto. U petom kolu Marquez je pretekao Zarca i ušao na drugo mjesto. Maverick Vinales probio se s jedanaestog mjesta. U drugom dijelu utrke Marquez je počeo smanjivati ​​prednost Valentina Rossija. Četiri kruga prije kraja, Valentino Rossi je pogriješio i pao u prvom kutu. Alex Rins pretekao je Johanna Zarca u četvrtom zavoju posljednjeg kruga i probio se na drugo mjesto, čime je izjednačio svoj najbolji poredak u
Marquez: Suzuki je spreman boriti se za naslov

Marc Marquez vjeruje da je momčad Suzukija spremna za borbu za svjetski naslov nakon što je Alex Rins najbržim vremenom drugog slobodnog treninga u Sepangu potvrdio dobru formu. Suzukijev tim postigao je značajan napredak ove sezone u odnosu na prilično prosječnu sezonu 2017. godine, tako da je aktualni svjetski prvak Marc Marquez uvjeren da mogu pobijediti iz prve utrke sljedeće sezone u Kataru. Unatoč činjenici da ove sezone nisu zabilježili pobjedu, imaju vrlo dobar posljednji dio sezone u kojem su u posljednje četiri utrke tri puta stajali na pobjedničkoj pozornici. Andrea Iannone bila je druga na posljednjoj utrci u Australiji. Nakon dobrog početka trkačkog vikenda u Sepangu, gdje je Alex Rins završio na vrhu drugog slobodnog treninga, Marquez je uvjeren da sjede
Pedrosi prvi test dan u Sepangu

Dani Pedrosa bio je najbrži trkač prvog službenog testa prije sezone 2018. Španjolac je stazu u Sepangu, gdje je vozio s tri verzije Hondinog pogonskog sklopa, završio u minuti i 59.427 sekundi pred kraj dana, a vrijeme na kraju bilo mu je tri desetinke i pol bolji od najbližeg progonitelja Andree Doviziosa u Ducatiju. Testni dan započeo je na mokroj stazi, pa su trkači prvih nekoliko sati vozili s postavkama kiše. U ovom dijelu najbrži je bio Johann Zarco iz Tech3 Yamahe. Prvi koji je upotrijebio gume za suhe gusjenice bio je Cal Crutchlow nakon otprilike četiri sata. Uz to su i vremena krugova počela padati, sve dok Valentino rossi nije skočio na vrh s vremenom 2: 00.799 i tamo ostao gotovo sat vremena. S vrha ga je gurnuo suigrač u tvornici
Dovizioso je pobjedom spriječio slavlje Marqueza u Sepangu

Andrea Dovizioso je pobjedom u Sepangu odluku o ovosezonskom svjetskom prvaku preselio na posljednju utrku sezone u Valenciji. Talijan je uspio zadržati svoje izglede za naslov svjetskog prvaka s četvrtim Marcom Marquezom, zahvaljujući i timskom kolegi Jorgeu Lorenzu, koji je vodio do zadnjih pet krugova kada je ispustio Doviziosa ispred nakon pogreške pri kočenju. Da je Španjolac uspio odnijeti svoju prvu pobjedu za Ducati, Doviziosovo drugo mjesto već bi donijelo Marquezu ovogodišnji naslov svjetskog prvaka. Ducati je tako slavio dvostruku pobjedu, dok je treće mjesto zauzeo Johann Zarco. Budući da je Dovizioso u Maleziji slavio šestu ovogodišnju pobjedu, koliko je Marquez skupio i ove sezone, potonji mora skupiti pet bodova više od Ducatijevog trkača ako Dovizioso pobijedi u Valenciji, iako
Marquezov prvi trening u Sepangu

Ovogodišnji svjetski prvak, Marc Marquez bio je najbrži trkač na svom prvom slobodnom treningu u Maleziji. Kiša je stazu namočila preko noći, pa su se vremena poboljšavala iz kruga u krug. Španjolac na Hondi bio je najbliži Mavericku Vinalesu, koji je zaostajao 0.268 sekundi. Treći put treninga postavio je Scott Redding, a četvrti Andrea Iannone, koji se ovog vikenda vraća na utrku nakon propuštenih utrka zbog ozljede kralješka, ako će se naravno osjećati spremnim nakon treninga. Peti je bio Valentino Rossi, koji je za Marquezom zaostajao 0.401 sekundu. Hecotr Barbera, koji se također vratio u garažu momčadi Avintia kad se vratio Iannone, bio je šesti, ispred Aleixa Espargara i Yonnyja Hernandeza. Alvaro Bautista bio je deveti, a Jorge Lo deseti
10 zaključaka o predsezonskom testiranju u Sepangu

Nedavno su završeni prvi predsezonski testovi serije Moto GP u Sepangu, koji nam već omogućuju da izvučemo neke zaključke o sezoni 2016. 1. Yamaha je na drugoj razini Jorge Lorenzo i Valentino Rossi to su dokazali jer su bili dominantni od početka do kraja testiranja. Dvojac na Yamahi postavio je četrnaest najbržih krugova u tri dana. 2. Lorenzo "leti" Naslov koji si je Španjolac osigurao u Valenciji, kao i način na koji ga je osvojio, dao mu je samopouzdanje kakvo nikada prije nije imao. Na stazi, na kojoj još nije pobijedio, lako je postavljao najbrža vremena. 3. Rossi traži odgovore Pristupit će sezoni kao i prošle godine: neće griješiti i samo će gledati kako će drugi proći. Prva trećina sezone vjerojatno će biti presudna u smislu
Za kraj Lorenzo ispred Rossija i Marqueza

Završila su prva zimska testiranja u Sepangu, a posljednjeg dana aktualni svjetski prvak Jorge Lorenzo ponovno se našao na vrhu vremena pobijedivši konkurenciju za nešto manje od sekunde. Najbliži njemu, kao i prvog dana, došao je suigrač Valentino Rossi u drugoj Yamahi, a pratio ga je Hondin trkač Marc Marquez. Četvrti je bio Cal Crutchlow, a peti Ducatijev testni trkač Casey Stoner. Šesti je bio Dani Pedrosa ispred Danila Petruccija i Andree Iannonea. Scott Redding i Maverick Vinales također su bili u prvih deset.
Veliki napredak za Marqueza

Marc Marquez popravio je svoje najbolje vrijeme kruga za drugi i pol drugi dan u Sepangu nakon korištenja novog pogonskog sklopa. Španjolac je u petom krugu postavio vrijeme od 2: 00.843 prije nego što je Michelin povukao meke gume zbog nesreće Lorisa Baza. Dvostruki svjetski prvak također je danas usporedio postavke šasije i elektronike, vozeći cijeli dan 52 kruga i završavajući dan 0.748 sekundi iza Danila Petruccija, najbržeg trkača dana. "Napravili smo veliki korak naprijed danas. Nažalost, nismo se neprestano poboljšavali tijekom dana, ali isprobali smo puno različitih stvari. Na kraju smo upravo poboljšali jučer. Sada ćemo morati pogledati sve što smo danas testirali , pa ćemo vidjeti što će se dogoditi. radi, a što ne. Sutra ćemo nastaviti, jer imamo puno posla. Danas smo na ob
Stoner ne planira trkati nakon testiranja

Australac Casey Stoner odlučio je da se ne vraća na MotoGP utrke nakon prvih kilometara testiranja za momčad Ducatija. Dvostruki svjetski prvak zabilježio je danas drugo doba dana, zaostajući za najbržim Danilom Petruccijem na srodnom Ducatiju za nešto više od sekunde. Iako je Stoner rekao da njegovo sudjelovanje na testovima s redovnim trkačima pomaže u razvoju motora, naglasio je da ga nisu mamili da sam sudjeluje u utrci. "Bilo je lijepo biti na stazi istovremeno s ostalim trkačima, više sa stajališta da staza nije bila prljava i da smo imali iste uvjete kao i ostali", rekao je Stoner. "Sa staze dobivamo slične informacije kao i ostali momci iz momčadi i to je važno ako želimo poboljšati motor. Ali ne namjeravam se utrkivati. Lijepo je vratiti se i

Loris Baz imao je veliku sreću na testovima u Maleziji u nesreći kada mu je stražnja guma eksplodirala u avionu brzinom od oko 290 km / h. Od naizgled jakog pada oporavio se s nekoliko udaraca i ogrebotina, ali zanimljiv video gdje je Bazin pad iznenadio komentatore koji su komentirali događaje na testovima u trenutku nesreće. https://youtu.be/Xr9t0GJPItI