Označiti: Sergio Perez

Verstappen: Ne bi bilo u redu završiti sezonu zadržavanjem Leclerca

Formula 1
Max Verstappen bio je sretan što iz ekipe Red Bulla nisu tražili da uspori Charlesa Leclerca i tako dopusti Sergiu Perezu da stigne i prođe Monaco, jer smatra da to ne bi bio pravi kraj sezone. Dok je Nizozemac lako vodio utrku s pole positiona i držao vodstvo sve do cilja, iza njega se vodila nervozna borba između Leclerca i Pereza za drugo mjesto među vozačima. Perez je smanjio zaostatak za vozačem Ferrarija u posljednjim krugovima zahvaljujući promjeni taktike, ali je na kraju ostao bez krugova za pokušaj prestizanja. Verstappen je nakon utrke otkrio da nije dobio nikakve upute od momčadi da pomogne svom timskom kolegi, što bi, smatra, ocrnilo finale sezone. “Nisam dobio nikakve upute, ali i to je vrlo škakljiva tema”, rekao je
Perez je pohvalio Verstappenovu timsku igru

Formula 1
Sergio Perez počet će posljednju utrku ovogodišnjeg F1 prvenstva s drugog mjesta, što mu daje dobre šanse da osigura drugo mjesto u prvenstvu vozača. Iako je Meksikanac u prošloj utrci u Brazilu uzalud očekivao pomoć momčadskog kolege, ovaj mu je put aktualni svjetski prvak bez oklijevanja ponudio pomoć iz zavjetrine. "Osvojili smo dobro startno mjesto za utrku," rekao je Perez. "Nisam uspio popraviti svoje vrijeme u zadnjem dijelu. Prvi pokušaj nije bio dobar pa smo bili u malom zaostatku, ali na kraju smo zaključali prvi red za sutra. Max mi je puno pomogao. Stvarno smo radili dobro zajedno u ovom zadnjem krugu, tako da se veselimo sutrašnjem danu kada će se dodjeljivati ​​bodovi."
Verstappen pole position u Abu Dhabiju

Formula 1
Max Verstappen osvojio je najbolju startnu poziciju za posljednju utrku F1 sezone 2022. U prvom redu će mu se pridružiti timski kolega Sergio Perez, dok su drugi red osvojili vozači Ferrarija Charles Leclerc i Carlos Sainz. https://twitter.com/F1/status/1593982964467367937 Vozači Mercedesa Lewis Hamilton i George Russell zauzeli su peto i šesto mjesto. Lando Norris bio je sedmi, Esteban Ocon osmi, Sebastian Vettel deveti, a Daniel Ricciardo deseti.
Perez 3. trening, Hamilton izbjegao kaznu

Formula 1
Sergio Perez bio je najbrži na posljednjem F1 slobodnom treningu u Abu Dhabiju, gdje su mu se najviše približili timski kolege Max Verstappen i Lewis Hamilton. Potonji je bio pod istragom sudaca zbog sumnje da je ignorirao crvene zastavice i pretjecao drugi trkaći automobil kada je to inače zabranjeno, no kasnije je oslobođen jer je, prema mišljenju povjerenika, trebao učiniti dovoljno kad je pustio plin i kočnice. Još dva britanska trkača završila su trening u prvih pet, George Russell na četvrtom mjestu i Lando Norris na petom mjestu. Ferrarijevi vozači Charles Leclerc i Carlos Sainz ostvarili su šesto i sedmo vrijeme, dok su Daniel Ricciardo, Sebastian Vettel i Alex Albon zadnji trening sezone završili među deset najboljih.
Verstappen je pobijedio u kvalifikacijama u Meksiku, Mercedes na drugom i trećem mjestu

Formula 1
Aktualni svjetski prvak Max Verstappen objavio je da ostaje favorit za pobjedu s najbržim vremenom kvalifikacija u Meksiku. Nizozemac je osvojio svoju devetnaestu najbolju startnu poziciju u karijeri. Ovaj put se pak Red Bullov trkač za prva mjesta borio s Mercedesovim trkačima koji će utrku startati odmah iza njega. George Russell bio je drugi i opet uspješniji od Lewisa Hamiltona koji utrku kreće s trećeg mjesta. https://twitter.com/F1/status/1586463796092338176 Domaći heroj Sergio Perez osvojio je četvrto startno mjesto, Carlos Sainz peto, ispred iznenađujuće brzog Finca Valtterija Bottasa na šestom mjestu, Charles Leclerc bio je sedmi, a Lando Norris u prvih deset Fernando Alonso i Esteban Ocon.
F1: Perez slavi pobjedu u Singapuru, Verstappen pravi katastrofalnu grešku

Formula 1
Sergio Perez pobjednik je utrke za Veliku nagradu Singapura, a na postolju su utrku završili i vozači Ferrarija Charles Leclerc i Carlos Sainz. No, pobjeda Meksikanca u utrci i dalje je visila o koncu, jer je navodno napravio prekršaj dok je vozio iza sigurnosnog automobila, ali su povjerenici odlučili zadržati pobjedu. Utrku za zaborav odvozio je Max Verstappen koji je nakon lošeg starta pao na dvanaesto mjesto, a zatim napravio još jednu veliku grešku i završio na sedmom mjestu. Perez je dobio utrku za 7.5 sekundi, što je bilo dovoljno da zadrži pobjedu unatoč 5 sekundi kazne. Za prekršaj (nepridržavanje minimalnog razmaka iza sigurnosnog vozila) dobio je još dva kaznena boda. https://twitter.com/redbullracing/status/1576590699918774272 Start utrke unatoč činjenici da je
Penali u Monzi i za Verstappena, Sainza i Pereza

Formula 1
Vodeći u poretku F1 prvenstva Max Verstappen izgubit će pet startnih mjesta uoči nedjeljne utrke zbog korištenja dodatnog motora, a uz Lewisa Hamiltona kazne će u utrci odrađivati ​​i Carlos Sainz i Sergio Perez. Verstappen je već koristio potpuno novi motor na utrci u Belgiji, gdje je utrku započeo s petnaestog mjesta, no zbog velike prednosti Red Bullove trkaćeg automobila na ravninama, momčad je odlučila dodati još jedan motor na zalihe u Monzi , jer nadolazeće utrke u Singapuru i Japanu ne dopuštaju tako lak proboj iz drugog plana. Očekivano, dodatni četvrti motor koristio je Perez, koji će tako izgubiti deset mjesta, au Monzi će Meksikanac koristiti novi, četvrti mjenjač, ​​koji mu neće donijeti kaznu. Španjolci će Ferrarijevu domaću utrku započeti od samog početka
Perezov zadnji trening prije Verstappena, Leclerc oštetio bolid

Formula 1
Sergio Perez bio je najbrži vozač na posljednjem treningu F1 uoči VN Belgije, gdje mu se najviše približio timski kolega Max Verstappen. Nizozemski vozač Red Bulla bio je više od pola sekunde brži od Carlosa Sainza na trećem, te gotovo sekundu brži od Landa Norrisa na četvrtom mjestu. U prvoj petorci trening je završio Fernando Alonso ispred Georgea Russella. Charles Leclerc završio je trening na sedmom mjestu, ali je ujedno bio zaslužan za crvenu zastavu osam minuta prije kraja, kada je izgubio kontrolu nad trkaćim automobilom, izletio sa staze i lagano se sudario sa zaštitnim gumama. Monačanin, koji će ionako krenuti u utrku od početka, nije ozbiljnije oštetio bolid. https://twitter.com/F1/status/1563495658472222722 Kvalifikacije u Spa Francorchampsu počinju u 16 sati po našem vremenu.
Perez: Dezinformacija o kraju VSC-a koštala me postolja!

Formula 1
Meksikanac Sergio Perez tvrdi da su ga krive informacije o kraju Virtualnog sigurnosnog automobila (VSC) koje je poslala FIA koštale trećeg mjesta na VN Francuske. Perez je bio u dvoboju s Georgeom Russellom za treće mjesto u posljednjim krugovima utrke kada je utrku usporio Virtual Safety Car zbog kvara na Alfa Romeu. Utrka je nastavljena u 51. krugu, a Pereza je Russell lako pretekao kada se činilo da vozač Red Bulla nije spreman za nastavak normalne utrke. No nakon utrke Meksikanac je objasnio da je dobio informaciju od FIA-e da će se utrka nastaviti ranije nego što se to dogodilo. Pravila nalažu da trkač mora biti upozoren na kraj VSC zelenom zastavicom 10 do 15 sekundi nakon poruke da VSC završava, a ovaj put Perez znak
SlovenianEnglishItalianGermanFrenchCroatianBosnianSerbianCzechDutchRussianSpanishSlovakSwedish