Označiti: Simone faggioli

Faggioli rekordno trči do pete pobjede u Ilirskoj Bistrici

GHD
Simone Faggioli opravdao je ulogu najvećeg favorita za pobjedu u brdskoj brzinskoj utrci u Ilirskoj Bistrici, gdje je danas dva puta popravio rekord staze i sasvim zasluženo proslavio ukupnu, svoju petu pobjedu u ovoj utrci. Talijan je novu prekretnicu postavio prototipom Osella FA30 2: 00.57, a na putu do pobjede vozio ga je sunarodnjak u istom automobilu Christiano Merli. Nakon posljednje vožnje zaostajao je za pobjednikom 1.37 sekundi, unatoč izvrsnim vremenima. Dominaciju Talijana potvrdilo je treće mjesto Paride Macario s Normom M20FC. Čeh Miloš Beneš na kraju je bio četvrti s Osella FA30. Među slovenskim sudionicima najbrži u ukupnom poretku bio je Patrik Zajelšnik koji je zauzeo peto mjesto, njegov brat Aleks (obojica s prototipom Norma M20F) zauzeo je jedanaesto mjesto.
Faggioli je dobio prvu vožnju

GHD
Talijan Simone Faggioli pobijedio je u prvoj vožnji brdske brze utrke u Buzetu. S vremenom 2: 11.661 pretekao je drugoplasiranog Čeha Miloša Beneša za gotovo 7 sekundi, a Fausto Bormolini, treći najbrži, ipak je bio sporiji za 1.8 sekundi. Najbolji Slovenac Marjan Smrdelj bio je šesti najbrži među mnogim formulama i prototipovima, a trčao je nešto manje od 17 sekundi sporije od Faggiolija. U slovenskom državnom prvenstvu ponovno miriše na laganu pobjedu Matevža Boha (Mitsubishi Lancer EVO IX). Sva vremena prvog pokretanja možete vidjeti na ovoj poveznici: -link
Faggioli je pobijedio u Verzegnisu, Prek najbolji Slovenac

GHD
  Brdsku brzu utrku u talijanskom Verzegnisu pobijedio je Talijan Simone Faggioli, koji je s trkaćim automobilom Osella FA30 bio deset sekundi brži od svog sunarodnjaka Christiana Merlija. Treća je bila Michele Fattorini. Od slovenskih sudionika najbolje je rangiran Aleš Prek s Porscheom 977 GT3 na XNUMX. mjestu. Drugi je bio Slavko Zorman s Renault Cliom, a treći Denis Žbogar u drugom Clio Williams, koji je tijesno pobijedio Marka Mlakara u VW Golfu. Bio je tri sekunde bolji od Žirovca.