Označiti: Singapur

Formula 1 otkazuje utrku u Singapuru

Formula 1
Karavana Formule 1 ove godine neće stati u Singapuru, jer je utrka otkazana drugu godinu zaredom zbog pandemije virusa Covid-19. Time je oslobođeno još jedno mjesto u kalendaru ovogodišnjeg F1 prvenstva koje bi mogle zauzeti Turska ili Kina za ostvarene željene 23 utrke, a nudi se čak i druga utrka u Sjedinjenim Državama. Prema neslužbenim informacijama, utrke u Japanu i Brazilu uskoro bi mogle biti otkazane.
Vettel je slavio u Singapuru, dvostruka pobjeda Ferrarija

Formula 1
Sebastian Vettel pobjednik je utrke u Singapuru, Charles Leclerc zauzeo je drugo mjesto da bi Maranello dobio dvostruku pobjedu. Na pozornici im se pridružio Max Verstappen. Za prva tri mjesta završili su Mercedesove trkače, Hamilton ispred Bottasa. Alexander Albon završio je na šestom mjestu. Najbolji od ostatka ovog je puta bio Lando Norris na sedmom mjestu. Pierre Gasly, Nico Hulkenberg i Antonio Giovinazzi također su završili među prvih deset. Utrku je najbolje započeo Charles Leclerc, koji je poveo u prvom krugu. Lewis Hamilton, međutim, morao je obraniti drugo mjesto protiv Sebastiana Vettela. Straga su se u prvom zavoju sudarili Daniel Ricciardo i George Russell. Pored njih, sudarili su se i Carlos Sainz i Nico Hulkenberg. Među vođama su prvi koji su promijenili gume
Leclerc je lako došao do najboljeg početnog položaja pod svjetlima Marine

Formula 1
Charles Leclerc pobjednik je kvalifikacija za VN Singapura na trkalištu Marina Bay. Monacan je za volanom Ferrarija osvojio peti "pole position" u karijeri. U posljednjem pokušaju Lewis Hamilton prišao mu je za 0.191 sekunde, a Sebastian Vettel je u drugom pokušaju napravio mučnu grešku nakon munjevite brze prve runde i nije uspio popraviti svoje vrijeme. Nijemac će utrku započeti s trećeg mjesta.
Ferrari je s "poboljšanjima" automobila gubio 0.7 sekundi po krugu!

Formula 1
Njemački Auto Motor und Sport izvještava da je talijanski Ferrarijev tim napravio korak unatrag s inovacijama koje je koristio na utrci u Singapuru, jer su Sebastian Vettel i Kimi Raikkonen sada pola sekunde sporiji od svojih rivala u Mercedesu. U AMuS-u su izračunali da će crveni automobil prije noćne utrke u uvali Marina biti brži za dvije desetine po krugu, što znači da su inovacije na automobilu donijele neto gubitak od sedam desetina po krugu. Međutim, u Mercedesu su ovaj put upotrijebili trkaće nadogradnje, učvrstivši prednost i dovevši Lewisa Hamiltona potpuno nadomak petom svjetskom naslovu, nakon pet uzastopnih pobjeda. Hamilton tako mora osvojiti samo osam bodova više od Vettla na sljedećoj utrci u Austinu, što je, s obzirom na to da je tamo pobijedio na svim utrkama od uv.
Hamilton je kvalifikacije stekao u Singapuru

Formula 1
Lewis Hamilton izborio je najbolju startnu poziciju prije utrke u Singapuru. Max Verstappen započet će utrku pored njega. Sebastian Vettel i Valtteri Bottas utrku će započeti s druge startne linije. Kimi Raikkonen i Daniel Ricciardo utrku će započeti iz trećeg startnog reda. Najbolji od ostalih ovaj je put bio Sergio Perez, koji je startao iz četvrte startne postave zajedno s Romainom Grsjeanom. Esteban Ocon i Nico Hulkenberg također će započeti utrku među prvih deset. U drugom dijelu kvalifikacija Ferrari je pokušao najbrže vrijeme staviti na ultrasoftove gume, taktika nije uspjela pa su brzo navukli hipersoft gume baš kao i svi ostali. Iz pozadine će utrku započeti oba Williamsova trkača, Sergey Sirotkin ovaj je put bio brži od svog suigrača.
Ferrari na vrhu prije kvalifikacija

Formula 1
Sebastian Vettel postavio je najbrže vrijeme trećeg slobodnog treninga s vremenom 1: 38.054. Nijemac je bio 0,362 sekunde brži od suigrača Kimija Raikkonena. Mercedesovi trkači jedini su bili manje od sekunde iza Vettela. Lewis Hamilton postavio je treći put, a Vaaltteri Bottas četvrti. Daniel Ricciardo bio je na petom mjestu brži od suigrača Maxa Verstappena. Najbolji od ostatka bio je Romain Grosjean ovaj put na sedmom mjestu. Nešto bolju formu ovog puta pokazali su oba Racin Point Force Indie trkača, Ocon ispred Pereza. Deseto mjesto zauzeo je Fernando Alonso.
Raikkonen najbrži na drugom treningu

Formula 1
Kimi Raikkonen postavio je najbrže vrijeme drugog slobodnog treninga u Singapuru s vremenom 1: 38.699. Lewis Hamilton je na drugom mjestu zaostao 0,011 sekundi. Treće i četvrto mjesto pripalo je trkaču Red Bulla Danielu Ricciardu ispred Maxa Verstappena. Valtteri Bottas bio je posljednji na petom mjestu, manje od sekunde iza Raikkonena. Carlos Sainz potvrdio je Renultovu dobru formu na šestom mjestu. Romain Grosjean, Fernando Alonso, Sebastian Vettel i Nico Hulkenberg također su završili među prvih deset.
Red Bull povrh prvog slobodnog treninga

Formula 1
Daniel Ricciardo postavio je najbrže vrijeme prvog slobodnog treninga u Singapuru. Australac je postavio vrijeme 1: 39.711, Max Verstappen i Sebastian Vettel približili su mu se na drugom, odnosno trećem mjestu. Kimi Raikkonen je na četvrtom mjestu zaostajao 0,775 sekundi. Nešto sporije startala su oba Mercedesova trkača, Lewis Hamilton završio je šesti, a Valtteri Bottas osmi. Iznenađujuće, Renaultovi trkači bili su među najboljima. Nico Hulkenberg završio je na petom, a Carlos Sainz na sedmom mjestu. Charles Declerc, koji je u sudaru sa zidom slomio prednji desni ovjes, i Romain Grosjean također su završili među prvih deset. Pos Racer Chassis Motor Laps Time Lag 1 Daniel Ricciardo Red Bull TAG 27 1'39.711 2 Max Verstappen R
Staza u Singapuru skraćena je za dva metra

Formula 1
Duljina kruga u Singapuru skraćena je za dva metra zbog manjih korekcija na dva okreta. Organizatori utrke malo su promijenili šesnaesti i sedamnaesti zavoj, poznati po nesreći Nelsona Piqueta mlađeg u sezoni 2008. Za trkalište to znači da je duljina samog kruga skraćena s 5065 na 5063 metra. Cijela utrka ove godine bit će duga 307,706 kilometara. Uz ove dvije manje promjene, ove su godine ponovno okrenuti neki zavoji. Novi asfalt postavljen je tako u prvom zavoju, između petog i sedmog, između petnaestog i sedamnaestog, te dvadeset i trećeg zavoja.