Označiti: Vettel

Vettlu kažnjen zbog vožnje skutera

Sebastian Vettel sjeo je na jedan od skutera koje je unajmio od upravitelja nakon završetka svog prvog slobodnog treninga, gdje mu je motor Mercedesa otkazao u njegovom trkaćem automobilu Aston Martin, i odvezao se niz stazu prema garažama. Gest je zabavio gledatelje, ali suci FIA-e nisu bili toliko oduševljeni i kaznili su četverostrukog svjetskog prvaka s 5000 eura. Nijemca, kojem je navodno upravnik smio voziti, optužen je da je u roku od pet minuta nakon završetka treninga nezakonito ušao na stazu, kada su samo "određene osobe, ali ne i trkači, smjeli ući na stazu bez posebne dozvole". https://twitter.com/F1/status/1512291019798495232
Vettel: Hamilton i ja stojimo iza globalnih problema

Četverostruki prvak Formule 1 Sebastian Vettel smatra da su on i njegov kolega Lewis Hamilton, kao veterani Formule 1, preuzeli teret društvenog primjera ovog sporta, te se zalagali za određena globalna pitanja i pokrete. Hamilton se posljednjih 16 mjeseci fokusirao na pokret Black Lives Matter, dok je radio na povećanju udjela crnaca u motosportu. U međuvremenu, Vettel iz Aston Martina se više usredotočio i educirao na pitanja okoliša i LGBTQ+ pokret. "Vremena su se promijenila i mi to više ne možemo izbjeći. Ne možemo se više kriti iza profesionalnih interesa i uspjeha. Ne može se sve raditi samo o tome koliko bodova skupimo i koliko utrka pobijedimo. Ima stvari u svim našim životima koje su veće i važnije od toga, moram
Vettlov brat utrkivat će se za Mercedes

Mlađi brat Ferrarijevog trkača Sebastiana Vettla, Fabian, pridružio se Mercedesu prije ove sezone, za koju će se utrkivati ​​u seriji ADAC GT Masters. Dvadesetogodišnji Nijemac dosad se utrkivao u serijama Audi Sport TT i Lamborghini Super Trofeo, ali prije potpisivanja ugovora s timom njemačkog proizvođača automobila imao je određenih zabrinutosti, jer se njegov brat u Formuli 20 bori protiv ove vrlo njemačke marke. "Mercedes nam je uvijek bio protivnik", rekao je Fabian za njemački Bild. "Cijela obitelj bila je protiv toga, jer se moj brat uvijek utrkivao protiv njih, pa je u početku bilo pomalo smiješno. Ali na kraju, nemam problema s bratom u Formuli 1 koji se bori s Mercedesom i utrkujem za njih u GT Masters klasa. " Njegov je stariji brat, međutim, bio vrlo profesionalan i razumljiv u vijestima: "S
Vettel se nada boljoj brzini u utrci

Sebastian Vettel nada se da će automobili Ferrarija također pokazati bolju formu u utrci za VN Kine nego u kvalifikacijama. Nijemac je završio treći, iza oba Mercedesova trkača, s gotovo sekundom lošijim vremenom, ali nakon što je drugačijom taktikom pobijedio Srebrnu strijelu u Maleziji, slično će pokušati i u Šangaju. "Radije bih bio bliži, ali moramo ostati na stvarnom terenu. Obojica (Mercedesovi trkači) dokazali su se, posebno u posljednjem dijelu kvalifikacija. I možemo biti što sretniji. Mercedes su definitivno favoriti za pobjedu, ali možda smo im malo bliži. "Spasili smo jedan set mekih guma, koji bi nam mogli pomoći. Iznad svega, moramo biti oprezni da ne izgubimo prostor u prvim krugovima, a onda ćemo vidjeti kako će ispasti", rekao je.
Raikkonen je razočarao rezultatom

Kimi Raikkonen rekao je nakon plasmana na VN Kine da je razočaran svojim postignućem nakon što je završio na šestom mjestu, dok je Sebastian Vettel završio na trećem mjestu. Finac je rekao da u prvom dijelu kruga nije pronašao stisak. "Vozio sam loš krug na zadnjem setu guma. Iz nekog razloga, stražnji dio automobila previše je klizio u prva dva zavoja", objasnio je Raikkonen. "Tamo sam izgubio dragocjene desetinke, tako da sam mogao samo pokušati voziti najbolje u ostatku runde. Svi smo razočarani gdje sam završio kvalifikacije." Tehnički direktor Ferrarija, James Allison, bio je uvjeren da obojica njihovih trkača mogu stajati u drugom startnom redu. "Pomalo smo razočarani što nismo stigli do trećeg i četvrtog mjesta, jer smo imali dovoljno brz automobil, ali takav
Lauda: Vettel više nije dosadan

Niki Lauda nije tražio izgovore nakon utrke u Maleziji. Priznao je da su jednostavno radili bolji posao u Ferrariju i premda je u prošlosti bio kritičan prema pobjedniku Sepanga Sebastianu Vettlu, sada je rekao da Nijemac više nije dosadan. "Danas su jednostavno bili nepobjedivi", rekao je Lauda. "Odabrali su savršenu taktiku i Vettel je odvezao sjajnu utrku. Ispao je trkaći automobil i gume su se izdržale. Morali smo s nama promijeniti tri gume. Zašto? Jer vozili smo gume do krajnjih granica i bilo nam je važno napraviti tri zaustavljanja. .Ferrarijev trkač bio je blaži prema gumama, pa su gume mogli mijenjati samo dva puta.Čestitao sam Arrivabeneu od srca jer je pravi konkurent i natjecanje je dobrodošlo.Ako Ferrari pobijedi, Bernie se ne može požaliti da je Vettel dosadan
Vettel je Ferrariju donio prvu pobjedu od 2013. godine

Sebastian Vettl uspio je doći na vrh postolja u drugoj utrci u momčadi Ferrarija. Iako su se i u Maleziji Mercedes smatrali favoritima, četverostruki je prvak fantastičnom vožnjom uspio pobijediti Lewisa Hamiltona i Nic Rosberga. Bila je to prva pobjeda Ferrarija nakon VN Španjolske 2013. godine, kao i prva pobjeda Vettla nakon VN Brazila 2013. godine. inačici guma, jer je ostao bez paketa mekih guma koji bi bili brži. Na postolju je bio i Hamiltonov suigrač Rosberg, a uspjeh Ferrarija nadopunio je Kimi Raikkonen koji je utrku započeo s jedanaestog mjesta u kvalifikacijama. Fincu
Za Ferrari je postolje poput pobjede

Sebastian Vettel rekao je da se, kada je u prvoj utrci s Ferrarijem završio na trećem mjestu, osjećao kao da pobjeđuje. Momčad Maranello prošle je godine doživjela jednu od najgorih sezona u povijesti Formule 1993. Sezonu su završili bez ijedne pobjede prvi put nakon 34. Na utrci Albert Park, međutim, Vettel se još više približio Mercedesovim trkačima, iako je ciljnu liniju prešao nevjerojatnih XNUMX sekunde kasnije od pobjednika Lewisa Hamiltona. "Jako sam sretan i počastvovan što sam se utrkivao za Ferrari", rekao je Nijemac. "Iza nas je sjajna zima i zahvalio sam svima u momčadi. Ponosan sam, ali imamo puno posla ako želimo pobijediti Hamilton, Rosberg i Mercedes. Naravno, treće mjesto nije pobjeda, ali nam je važno i nakon prošle sezone. jer je to znak da smo dobro učinili svoje
Također i drugom Rosbergu

Također na popodnevnom treningu u Albert Parku, Mercedesovi trkači Nico Rosberg i Lewis Hamilton vladali su na vrhu tablica. Još jednom je Nijemac bio bolji od aktualnog prvaka, kojem je najavio tešku borbu za ovogodišnji naslov. Treće i četvrto mjesto pripalo je Ferrarijevim trkačima Sebastian Vettelu i Kimiju Raikkonenu. Potonji je bio sporiji, ali je Finac iznenadio dugim nizom krugova na mekoj mješavini guma u završenoj simulaciji utrke. Trkač Williamsa Valtteri Bottas bio je peti, Red Bull Danil Kvjat šesti, a Carlos Sainz, pastor Maldonado, Romain Grosjean i Nico Hulkenberg završili su s deset. Vremenski krugovi trkačkih ekipa 1. N. Rosberg Mercedes 01: 27.697 29 2. L. Hamilton Mercedes 01: 27.797 25 3. S. V
Vettel je snimio Alonsovu nesreću

Glasine i nagađanja da je Fernando Alonso bio u nesvijesti i prije nego što se njegov automobil sudario s betonskim zidom na testovima u Barceloni postaju sve glasniji. Ulje na vatru dodalo je izvješće talijanske Gazzette dello Sport da je Španjolčevu nesreću snimio trkaći automobil Ferrari kojim je upravljao Sebastian Vettel nakon dvostrukog prvaka. Iz videa je jasno da je automobil McLaren Honde iznenada naglo usporio, a zatim se neobjašnjivo zabio u betonski zid pored staze. Bivši dužnosnik i povjerenik FIA-e Joaquin Verdegay rekao je španjolskom AS-u: "Bilo bi lakše povjerovati kad bi nam rekli da je Alonso izgubio svijest ili da je jednostavno dobio trovanje hranom, što se može dogoditi bilo kome. Ali nešto to se sigurno dogodilo.Da je izgubio svijest