Označiti: YAMAHA

Vinales je uspio ono što nije uspjelo ni Valentinu Rossiju

Pobjedom na Grand Prixu Amerike, Maverick Vinales postavio je vrlo jedinstvenu prekretnicu koju čak ni Valentino Rossi, koji se smatrao referentnom točkom, nije uspio postići. Vinales je postao jedini trkač koji je uspio pobijediti u klasi MotoGP (nakon 2002.) na motociklima tri različita proizvođača, a Španjolac je tek peti trkač u povijesti kojemu je to pošlo za rukom. Vinales je slavio svoju prvu pobjedu na motociklu Suzuki, potom je upisao još nekoliko pobjeda na Yamahi, a nakon prelaska u Apriliju 2021. već ima pobjede na sprinterskim utrkama koje su službeno zabilježene u drugim statistikama.
Rins: Moram nešto promijeniti

Alex Rins je rekao da mora malo promijeniti svoj pristup ako želi ubrzati svoju prilagodbu na motocikl Yamaha. Kopiranje postavki Fabia Quartarara nije donijelo željene rezultate. Španjolac je završio trinaesti u svojoj utrci za Yamahu u Portimau, šest mjesta iza momčadskog kolege Fabia Quartarara. Unatoč napretku u odnosu na prvu utrku u Kataru, koju je završio bez bodova na šesnaestom mjestu, ipak nije zadovoljan svojim nastupom. Kako bi se brže priviknuo na Yamahin motocikl, inspirirao se postavkama Fabia Quartarara, no sada je shvatio da će morati malo promijeniti taj pristup kako bi poboljšao rezultate. "Bila je to vrlo izazovna utrka", rekao je Rins novinarima nakon nedjeljne akcije. “Prve dvije utrke s Yamahom nisu održane
Quartararo je malo optimističniji u pogledu budućnosti u Yamahi

Iako se u posljednje vrijeme dosta priča o tome da Fabio Quartararo na kraju sezone napušta Yamahu, prema njegovim posljednjim riječima čini se da momčad iz Iwate može malo optimističnije gledati u budućnost s francuskim trkačem. Svjetski prvak sezone 2021. u posljednjim je intervjuima naglasio kako su u tijeku razgovori i s drugim momčadima. Ipak, nije nemoguće da će produžiti ugovor s Yamahom. Priča se da se iza kulisa kod japanskog proizvođača događaju velike promjene, ali trenutno još nisu vidljive na stazi. "Ne znam", odgovorio je Francuz na pitanje gdje će nastaviti karijeru sljedeće sezone. "U karijeri sam već bio u puno lošijoj poziciji. U jednoj od sezona u klasi Moto 2 nisam ni znao hoću li imati zagarantirano mjesto iduće godine
Yamaha u Portimau na privatnom testu

Momčad Yamahe u ponedjeljak je ostala na stazi u Portimãu, jer su imali zakazan privatni test. Za sada se ne zna puno o tijeku ovoga. Prema slici koju je objavio novinar Simon Patterson već su vidljive neke od inovacija koje su danas testirali tvornički trkači Fabio Quartararo i Alex Rins. https://twitter.com/denkmit/status/1772221200149696818?t=HiuOtU-JJ_xMGseOAn6puA&s=19 U japanskom proizvođaču odlučni su uloviti najbolje konkurente. Privatni test dopušten je Yamahi kao dio novih pravila koncesije. Iste pogodnosti imaju i u Hondi, koju su testirali u Jerezu prije prošle utrke. Yamaha će htjeti upotrijebiti inovacije kako bi uvjerila Fabia Quartarara da ostane u timu. Fraceru, kao i većini, ugovor istječe na kraju ove sezone. Zbog nekoga
Meregalli: Neće biti brzih promjena

Yamaha ne očekuje veće promjene na nadolazećoj utrci u Portimau nakon lošeg starta sezone. Optimizam koji je vladao u garaži Iwata tima uoči prve utrke sezone u Kataru brzo se raspršio u nedjelju nakon što je Fabio Quartarara završio jedanaesti, a Alex Rins šesnaesti. "Rezultati posljednje utrke pokazuju pravi odnos snaga", rekao je šef Yamahinog tima Massimo Meregalli. "Jasno je da je pred nama puno posla. Pred nama je tako naporan vikend. Za promjene koje želimo napraviti treba vremena. Neće se dogoditi preko noći. Trebat će puno vremena i napornog rada." "Međutim, mogu reći da su svi jako motivirani i da naši trkači imaju punu podršku tima. Nadolazeći vikend bit će nam jako koristan jer ćemo moći testirati ne
Quartararo: Zaostatak za konkurentima je veći nego ikada prije

Nakon prve utrke sezone u Kataru, Fabio Quartararo bio je jako razočaran nekonkurentnošću svog motocikla. Kako je istaknuo, zaostatak za konkurentima veći je nego ikada prije. Momčad Yamahe prošle je godine upisala prvu sezonu bez pobjede u 20 godina. Već nakon prve utrke nove sezone čini se da će biti potrebno pravo čudo da se to ne ponovi ove godine. Quartararo je subotnju sprint utrku završio na dvanaestom mjestu nakon velikih problema s trošenjem guma, au nedjelju je kroz cilj prošao kao jedanaesti. Momčadski kolega Alex Rins završio je šesnaesti. Nakon završetka utrke francuski je trkač bio vrlo oštar u procjeni situacije u kojoj se nalazi tim iz Iwate. Na pitanje je li mu ovo najgori motocikl u karijeri, odgovorio je: "S obzirom na trenutnu razinu
Rea ostala neozlijeđena: Pad me potpuno iznenadio

WSBK
Jonathan Rea je srećom prošao neozlijeđen nakon sudara u drugoj današnjoj utrci klase Superbike. Šesterostruki svjetski prvak ima vikend koji će htjeti što prije zaboraviti. Na svom debiju za Yamahu u subotu je završio na sedamnaestom mjestu, a nakon obećavajućeg starta nedjeljnu utrku završio je u trećem krugu padom u jedanaestom zavoju. "Prije svega bih želio reći da je sa mnom sve u redu. Malo me boli pad, ali srećom nije bilo ozljeda." "Dva puta sam završio na tlu ovaj tjedan, ali sam srećom ostao u jednom komadu. Današnji pad je bio potpuno neočekivan. To me još više ljuti jer se to dogodilo baš kad sam se bolje osjećao na motoru." "Kada je Toprakov motor eksplodirao, dobio sam nekoliko mjesta i odjednom se našao u vrlo dobroj poziciji. Čim
Rea: Trenutno smo izgubljeni

MotoGP vijesti, WSBK
Nova sezona klase Superbike nije krenula po željama Jonathana Ree. Sjeverni Irac, koji je na kraju prošle sezone nakon devet godina napustio Kawasaki i ove godine sjeo na motocikl Yamahe, imao je dosta problema u prvoj utrci na Philip Islandu. U kvalifikacijama je zauzeo tek jedanaesto mjesto. U uvodnom dijelu utrke uspio se probiti među najbolje, ali je potom izgubio dosta vremena tijekom obveznog zaustavljanja radi promjene guma. Na stazu se vratio kao osamnaesti zajedno s Alvarom Bautistom, koji je pao u uvodnom dijelu utrke, ali je uspio podići motocikl. Rea nije mogao pratiti tempo španjolskog trkača i završio je sedamnaesti. "Za mene je to jedna od najzahtjevnijih utrka u mojoj karijeri. Loše sam startao sa startne pozicije, ali sam onda uspio prestići nekoliko trkača. Odlučio sam s
Unatoč napretku, Quartararo nije zadovoljan

Fabio Quartararo nije bio baš sretan nakon završetka prvog testnog dana u Sepangu. Unatoč napretku u pogonskom sklopu, kažu da još uvijek dosta zaostaju za najboljima. Nakon završetka prvog dana, koji je završio na trećem mjestu, francuski vozač je rekao: "Novi pogonski sklop je bolji nego prošle godine, ali još uvijek ne koristimo puni potencijal motocikla. Ovo je mnogo agresivniji godini u usporedbi s prošlom. Danas smo se dosta fokusirali na elektroniku." Vjeruje li vozač Yamahe da bi se od početka sezone mogao boriti za pobjede? "Samo borba za individualne pobjede nije mi dovoljna. Cilj je opet postati svjetski prvak. Trkači su međusobno jako ravnopravni, tako da svaka sitnica odlučuje." "U boljoj smo poziciji nego prošle godine, ali nisam siguran da mogu pobijediti s ovim motorom. Najv
Stoner: Yamaha me dva puta odbila

Casey Stoner je u nedavnom intervjuu priznao da je dva puta u karijeri bio blizu prelaska u Yamahu, ali su oba puta pregovori propali u zadnji tren. Prvi put to se dogodilo 2005. godine, kada su vođeni pregovori oko sezone 2006. u kojoj je Australac debitirao u elitnom razredu. "Istina je. Dva puta sam bio u pregovorima s Yamahom i u oba slučaja na kraju nije bilo ništa. Prvi put tijekom sezone 2005., kada sam još nastupao u srednjoj klasi i razgovarali smo o prelasku u MotoGP razreda. Prve godine je navodno bio član njihovog satelitskog tima, a onda je 2008. dobio tvorničko mjesto." – Nedugo nakon tih razgovora sve je utihnulo, u meni su vidjeli samo mamac kako bi mogli nekoga dobiti za manje novca. Tako je umjesto Yamahe u MotoGP klasi debitirao Stoner