Označiti: Yuki Tsunoda

Penali u Monzi i za Verstappena, Sainza i Pereza

Vodeći u poretku F1 prvenstva Max Verstappen izgubit će pet startnih mjesta uoči nedjeljne utrke zbog korištenja dodatnog motora, a uz Lewisa Hamiltona kazne će u utrci odrađivati ​​i Carlos Sainz i Sergio Perez. Verstappen je već koristio potpuno novi motor na utrci u Belgiji, gdje je utrku započeo s petnaestog mjesta, no zbog velike prednosti Red Bullove trkaćeg automobila na ravninama, momčad je odlučila dodati još jedan motor na zalihe u Monzi , jer nadolazeće utrke u Singapuru i Japanu ne dopuštaju tako lak proboj iz drugog plana. Očekivano, dodatni četvrti motor koristio je Perez, koji će tako izgubiti deset mjesta, au Monzi će Meksikanac koristiti novi, četvrti mjenjač, ​​koji mu neće donijeti kaznu. Španjolci će Ferrarijevu domaću utrku započeti od samog početka
Predstavljamo AlphaTauri AT03

Red Bullov drugi tim, AlphaTauri, predstavio je svoj trkaći automobil AT03, a ovog tjedna slijede trkaći automobili Williamsa, Ferrarija i Mercedesa. AlphaTauri je peti tim koji je ove godine predstavio svoj trkaći automobil, a prethodno je to učinio u Haasu, Red Bullu, Aston Martinu i McLarenu. Kao i u slučaju Red Bull tima, i ovoga puta nismo vidjeli potpuno pravi trkaći automobil koji će ostati skriven do idućeg tjedna, kada počinje zimska testiranja u Barceloni. https://twitter.com/AlphaTauriF1/status/1493178696391348229 Vozačka postava momčadi ostaje nepromijenjena. Pierre Gasly i Juki Tsunoda pokušat će nastaviti trend prošle sezone ove godine, kada su momčadi iz Faenze osvojile najviše bodova od igranja pod Red Bullom. AlphaTauri je prošlu sezonu završio na šestom mjestu
AlphaTauri: 2021. Tsunoda umjesto Kvjata

20-godišnji Red Bull Juki Tsunoda utrkivat će se za momčad AlphaTauri u sezoni 2021. i postat će novi suigrač Pierrea Gaslyja. Japan će sljedeće godine ponovno imati trkača Formule 1. Mladi Tsunoda završio je ovogodišnju sezonu Formule 2 na trećem mjestu, iza Micka Schumachera i Calluma Ilotta, stekavši potrebne bodove za super licencu. Ovim su Japanci za samo dvije godine uspjeli iz Formule 4 preći u Formulu 1. Franz Tost, šef AlphaTaurija, rekao je: "Red Bull cijelo vrijeme prati svoju karijeru i sigurni smo da je veliko pojačanje za našu momčad. Oduševio je i testom tehničkog razumijevanja i agresije, a impresionirao je i testom u Imoli dvogodišnjim trkaćim automobilom, gdje je pokazao napredak i vozio besprijekorno.