Označiti: VN Algarvea

Bagnaia je pobijedio u prerano prekinutoj utrci za Veliku nagradu Algarvea

Francesco Bagnaia je svoju najbolju startnu poziciju u Portimau uspješno pretvorio u pobjedu na VN Algarvea, koja je u pretposljednjem kolu prekinuta zbog pada domaćeg Miguela Oliveire, koji se upetljao s Ikerom Lecuonom. U padu, srećom, nitko nije teže ozlijeđen. https://twitter.com/MotoGP/status/1457342470480711681 Bagnaia je suvereno vodila od početka utrke od cilja. Druga je bila Joan Mir (Suzuki), a treća nakon dvoboja s Alexom Marquezom, Jack Miller. Australac je zajedno s pobjednikom Bagnaiom Ducatijem već osigurao naslov konstruktorskog prvaka sezone 2021. U utrci se nije istaknuo svjetski prvak sezone 2021. Fabio Quartararo. Nakon lošeg starta odvezao se izvan prvih pet, a zatim pao četiri kruga prije cilja i prvi put ove godine dao otkaz. https://twitter.com/
Bagnaia osvaja MotoGP kvalifikacije u Algarveu

Francesco Bagnaia krenut će u utrku za Veliku nagradu Algarvea s najbolje startne pozicije, a trkačici Ducati, koji je peti put zaredom osvojio pole position, u prvom redu pridružit će se timski kolega Jack Miller i Suzukijeva trkačica Joan Mir, kojemu je ovo prvi plasman među prva tri u kvalifikacijama MotoGP klase. https://twitter.com/MotoGP/status/1456998390751956992 Četvrto i peto mjesto pripalo je još dvojici Ducatijevih trkača, Jorgeu Martinu i Johannu Zarcu. Pol Espargaro bio je šesti, ispred ovogodišnjeg svjetskog prvaka Fabija Quartarara i Alexa Marqueza. Franco Morbidelli i Iker Lecuona također su završili među prvih deset. MotoGP kvalifikacije, Velika nagrada Algarvea 2021.: