Označiti: banja

Serija W: Dva vozača sletjela u bolnicu u sudaru šest trkaćih automobila (video)

Ayla Agren i Beitske Visser, vozačice W serije, prevezene su u bolnicu nakon današnje teške nesreće u Spa-Francorchampsu, u kojoj je u zavoju Raidillon sudjelovalo čak šest trkaćih automobila. Masovni sudar izazvala je kiša koja je očito iznenadila trkače na usponu od Eau Rougea do Raidillona, ​​a sve sudionike na trkalištu je pregledao liječnik, a dvojica vozača prebačena su u obližnju bolnicu na dodatne preglede. Utrka je kasnije počela ponovno, a na startu je stajalo preostalih dvanaest vozača, a radi se o novoj nesreći u sada još ozloglašenijem zavoju Raidillon, gdje je 2019. smrtno stradao Anthoine Hubert. https://twitter.com/toe_toe_wolf/status/1431270480888086531
F1 GP Belgije: Bottas na FP1 ispred Verstappna, Hamilton 18.

Valtteri Bottas bio je najbrži na prvom slobodnom treningu za Veliku nagradu Belgije, koji je počeo na mokroj stazi. Fincu u Mercedesu Max Verstappen prišao je za manje od dvije desetinke sekunde, dok je još jedan Mercedesov trkač, Lewis Hamilton, završio trening na 18. mjestu. Britanac je testirao drugačije stražnje krilo, za koje je rekao da je krivo za manje brzine u zrakoplovima. Iako se staza nakon nekoliko minuta presušila, ostala je skliska, što je izazvalo nekoliko pirueta na stazi, no trening je prošao bez težih nezgoda. Kiša se vratila u posljednjim minutama treninga i spriječila natjecatelje da poprave svoje vrijeme. Tako je Bottas ostao na vrhu ispred Verstappna i Pierrea Gaslyja, a četvrto i peto mjesto zauzeli su Ferrarijevi trkači Charles Leclerc i Carlos Sainz. Šest
RED BULLA racer ostao je BEZ motora

Max Verstappen i Sergio Perez, Red Bullovi trkači, ostali su bez jednog od tri pogonska sklopa koje mogu koristiti ove godine bez kazne zbog posljedica nesreća na utrkama Formule 1 u Silvertonu i Hungaroringu. Verstappnov motor je oštećen u Velikoj Britaniji kada ga je nokautirao Lewis Hamilton u prvom krugu utrke, a Perezova utrka kasnije u Mađarskoj kada je sudjelovao u sudaru nekoliko trkaćih automobila u prvom krugu. Honda je u utorak prije utrke u Belgiji otkrila da su agregati obaju trkača previše oštećeni da bi se mogli popraviti. Perez će u svoj automobil u Spa Francorchampsu ugraditi treći i posljednji dostupni motor, a Verstappen je to učinio u Mađarskoj, no budući da se do kraja sezone očekuje još 12 utrka, to gotovo sigurno znači da će
Horner je bio uzbuđen zbog Albonovog nastupa

Čelnik Red Bulla Christian Horner bio je pun hvale nakon jučerašnje utrke na račun njihovog novog suigrača, Alexandera Albona. Kako je rekao, iznenadio je cijelu momčad izuzetno zrelom vožnjom nakon probijanja sa sedamnaestog startnog mjesta (zbog kazne pri promjeni pogonske jedinice) pa sve do konačne petice. U isto vrijeme, impresionirao je i mnogim neustrašivim pretjecanjima puno iskusnijih natjecatelja. "Alex me impresionirao tijekom trkačkog vikenda svojim pristupom, povratnim informacijama i brzinom. Pokazao je vrlo zrele performanse na utrci. U prvom dijelu nismo bili konkurentniji na tvrđoj verziji guma kao kasnije na mekšim. U početku nije pogriješio, ali u drugom dijelu iskoristio je mekše gume t
Gasly: ​​Prije utrke rekao sam Leclercu da danas pobijedi za Anthoina

Pierre Gasly priznao je nakon današnje utrke da je to bila najemotivno najzahtjevnija utrka u karijeri nakon što je jučer izgubio svog dobrog prijatelja Anthoina Huberta. Francuski trkač osvojio je deveto mjesto nakon povratka u momčad Toro Rosso. "Sigurno mi je danas bio vrlo zahtjevan dan. Zbog svih događaja prije utrke, jer u 22 ili 23 niste navikli na takve trenutke kao što je gubitak jednog od vaših najboljih prijatelja. Proveo sam puno vremena s njim, zajedno smo se utrkivali u karting, spavanje u sobama, bili smo i školski drugovi u privatnoj školi od moje trinaeste do devetnaeste godine. " "Prije utrke morao sam zaboraviti na to, jer inače se danas ne bih mogao natjecati. Jednom kada navučete kacigu, u sasvim ste drugom svijetu, ali odmah nakon što stignete do cilja.
Hamilton: Treba nam puno napretka za utrku u Monzi

Lewis Hamilton traži od svog tima da pronađe rješenja za poboljšanje brzine u avionu do sljedeće utrke u Monzi. Nedostatak brzine Mercedesovog trkaćeg automobila u odnosu na Ferrari bio je dobro vidljiv tijekom trkaćeg vikenda u Belgiji, koji je Britanac završio na drugom mjestu. Što se tiče njihovog glavnog problema i činjenice da je utrka u Monzi na rasporedu sljedeći tjedan, Hamilton očekuje još jedan zahtjevan vikend. "U Monzi postoje samo ravnice, pa će ovo vjerojatno biti vrlo sretan vikend za navijače Ferrarija. Dakle, pred nama je još jedan vrlo zahtjevan vikend, jer u Monzi nema puno skretanja na kojima možete dobiti vrijeme izgubljeno na ravnici s Valtteriem. nekako napredujemo u našoj brzini u avionima. " "Očito, n
Leclerc je pobjedu posvetio pokojnom Hubertu

Charles Leclerc današnju je pobjedu posvetio svom pokojnom prijatelju Anthoinu Hubertu, koji je preminuo jučer nakon stravične nesreće na utrci Formule 2. Kao što je rekao, ova pobjeda za njega ima vrlo gorak okus. Zajedno su se natjecali i u nižim kategorijama. U intervjuu nakon utrke rekao je: "S jedne strane, ostvario sam svoj dječji san, a s druge strane, vrlo težak vikend je iza nas, jer smo jučer izgubili dobrog prijatelja. Volio bih mu posvetiti današnju pobjedu, odrasli smo zajedno. Utrkivao sam se protiv Anthoina, bili su tu i Esteban Ocon i Pierre Gasly, jednostavno ne mogu u potpunosti uživati ​​u svojoj prvoj pobjedi danas, ali definitivno ću zauvijek pamtiti ovaj vikend, Leclerc je dobro započeo današnju utrku i vodio praktički od početka.
Vettel je slavio u Toplicama

Sebastian Vettel pobijedio je u utrci u Belgiji. Nijemac je u prvom krugu pretekao Lewisa Hamiltona i vodio utrku do kraja. Lewis Hamilton i Max Verstappen također su završili utrku na pobjedničkoj etapi. Utrku je u prvom zavoju obilježila nesreća koju je izazvao Nico Hulkenberg. Renaultov trkač kočio je prekasno i sudario se s Fernandom Alonsom, koji je potom spektakularno preletio Charlesa Leclerca. U ovom sudaru dokazana je važnost zaštitnog luka haloa. Sva tri trkača odmah su završila utrku. Alonso je ozlijedio stražnja krila Daniela Ricciarda dok je letio iznad Leclerca. Australac je Kimiju Raikkonenu probio stražnju desnu gumu. Oboje su ušli u garaže, gdje su promijenili Fincovu gumu, a Australac je ostao malo duže u garaži kako bi mehaničari mogli
Hamilton najbrži u kvalifikacijama

Lewis Hamilton započet će sutrašnju utrku u Belgiji s najboljom startnom pozicijom, a pored njega utrku će započeti Sebastian Vettel. Obojica Force Indie trkača, Ocon ispred Pereza, utrku će započeti s druge startne crte, a Romain Grosjean utrku će započeti s petog mjesta. Uz njega će utrku započeti Kimi Raikkonen. Red Bull trkači završili su u četvrtoj startnoj liniji, Mx Verstappen je bio brži od svog suigrača Daniela Ricciarda. Kevin Magnussen i Valtteri Bottas, koji nisu odredili vrijeme u Q3, završili su među prvih deset. Kiša je počela padati na kraju drugog dijela kvalifikacija. Posljednji dio kvalifikacija započeli su trkači na gumama sa suhim stazama, koje su ubrzo zamijenili međuprodukti. U svom posljednjem pokušaju Sebastin Vettel postavio je vrijeme 1: 58.905, što je i učinio
Raikkonenov drugi slobodni trening

Kimi Raikkonen završio je na vrhu drugog slobodnog treninga. Finac je bio 0,168 sekundi brži od Lewisa Hamiltona. Najbolje korištene gume srednje tvrdoće - srednje na početku treninga. Lewis Hamilton bio je najbrži na ovima. Kimi Raikkonen tada je na automobil stavio supersoft gume i odredio vrijeme od 1: 43.355, koje kasnije nitko nije uspio poboljšati. Lewis Hamilton ubrzo je postavio vrijeme od 1: 43.523 i završio drugi. Valtteri Bottas završio je treći trening. Sebastian Vettel završio je na petom mjestu nakon prekršaja u četrnaestom zavoju, odmah iza Maxa Verstappena. Najbolji od ostalih bio je Sergio Perez na sedmom mjestu. Carlos Sainz, Marcus Ericsson i Charles Leclerrc također su završili trening u prvih deset. Pos Racer Chassis Engine Laps Vrijeme