Označiti: belgijagp

Rainy Spa - utrkivati ​​se ili ne utrkivati?

Članci, Formula 1
Utrka u Spa oduvijek je bila poznata kao jedna od najnepredvidljivijih u kalendaru, zbog lokacije staze na kojoj se vrijeme brzo mijenja. Tako je kiša čest začin utrka Formule 1. No, u posljednjih nekoliko godina vidjeli smo dosta kontroverznih utrka na Spau upravo zbog kiše. Zašto? Pa, iskreno, nije to zaplet koji se može dogoditi samo u Spama. Prije nekog vremena kvalifikacije ili utrke prekinute su zbog jakog pljuska i na drugim stazama. Ali najkontroverznije utrke u posljednje vrijeme bile su u kišnim Toplicama, nakon takvih događanja često vidim komentare "trkači plaču, prije 30 godina se normalno trkalo po ovakvom vremenu!". "Palo je par kapi, ali se ne usude trkati!" Definitivno se ne mogu složiti. Činjenica je da čak i kad bi sadašnjih 20 trkača ispalo usred uragana
Verstappen je slavio osmu uzastopnu pobjedu u Belgiji na putu do novog rekorda

Max Verstappen je na Velikoj nagradi Belgije slavio 45. pobjedu u karijeri, osmu uzastopnu. Nizozemac, koji je zbog promjene mjenjača izgubio pet startnih mjesta i utrku je započeo sa šestog mjesta, povećao je svoju bodovnu prednost u prvenstvu ispred Sergija Pereza, koji je bio drugi u utrci. Dvojici Red Bullovih trkača na postolju se pridružio vozač Ferrarija Charles Leclerc. https://twitter.com/F1/status/1685658299377598464 Verstappen je neporažen još od VN Miamija, ako osvoji VN Nizozemske izjednačit će rekord Sebastiana Vettela od devet uzastopnih pobjeda od VN Belgije 2013. do VN Brazila 2013. Četvrti je bio Lewis Hamilton ispred Fernanda Alonsa, Georgea Russella i Landa Norrisa, a slijede ga Esteban Ocon, Lance Stroll i Yuki Tsunoda.
Verstappen pobjednik sprinterske utrke skraćene kišom

Max Verstappen najbolju startnu poziciju sprinterske utrke u Belgiji uspješno je pretvorio u pobjedu. Drugi je bio izvanredni rookie Oscar Piastri ispred Pierrea Gaslyja. https://twitter.com/F1/status/1685323598267867136 Start utrke odgođen je za pola sata, no onda su vozači odvozili još četiri pripremna kruga na mokroj stazi iza sigurnosnog automobila. Sprinterska utrka bila je skraćena na jedanaest krugova, a počela je letećim startom. Odmah je pola startne linije otišlo na izmjenu guma, gdje su gume za jaku kišu zamijenjene gumama za slabu kišu. Prvi je na redu bio Oscar Piastri, koji je tada čak i vodio utrku i vodio do četvrtog kruga, kada je Fernando Alonso nakon greške izletio sa staze i završio u pijesku, a utrku je zaustavio sigurnosni automobil. Nakon letenja što
Verstappen ima samo 0.011 sekundi prednosti ispred Piastrija u kvalifikacijama za sprintersku utrku

Max Verstappen će današnju sprintersku utrku u Belgiji započeti s najbolje startne pozicije, nakon što je u posljednjem trenutku uspio pobijediti najbrži krug McLarenovog vozača Oscara Piastrija za samo 0.011 sekundi. Pridošlica će tako započeti utrku tik do aktualnog svjetskog prvaka, a iz drugog reda startnog reda na 100 kilometara startat će vozač Ferrarija Carlos Sainz ispred Charlesa Leclerca. https://twitter.com/F1/status/1685250564274475008 Peti je bio Lando Norris u drugom McLarenu, šesti Pierre Gasly ispred Lewisa Hamiltona, Sergia Pereza, Estebana Ocona i Georgea Russella. Današnja sprinterska utrka na rasporedu je u 16:30 sati.
Verstappen je najbrži u kvalifikacijama u Belgiji, ali utrku kreće sa šestog mjesta

Max Verstappen bio je najbrži u kvalifikacijama u petak na stazi Spa Francorchamps, ali će aktualni svjetski prvak Veliku nagradu Belgije započeti sa šestog mjesta nakon što je novi mjenjač postavljen na njegov bolid u garaži Red Bulla, čime je pao za pet mjesta. https://twitter.com/F1/status/1684961563952693248 Najbolju startnu poziciju naslijedit će Ferrarijev Charles Leclerc, dok će Red Bullov Sergio Perez stajati uz vozača Monaca u prvom redu. S trećeg mjesta u utrku će krenuti Lewis Hamilton, s četvrtog Carlos Sainz, s petog Oscar Piastri, sa šestog Verstappen, kako se navodi, sa sedmog Lando Norris, s osmog George Russell, s devetog Fernando Alonso i s desetog Lance Stroll. Ali hoće li povjerenici istražiti incident između Hamiltona i Russella,

Nakon nedavne tragične nesreće u Spa Francorchampsu u Belgiji, bilo je poziva da se promijeni izgled staze, čime bi se promijenio inače kultni, ali vrlo opasni dio staze kroz Raidillon, Eau Rouge i izlaz na Kemmel flat, koji već je prilično opasno u suhim uvjetima, a još više po kiši. Jedna od ideja je usporiti trkaće automobile prije Kemmel ravnice šikanom u zavoju Eau Rouge. Kako će izgledati vidjeli smo već 1994. kada je postavljen zbog zabrinutosti nakon tragične smrti Rolanda Ratzenbergera i Ayrtona Senne u Imoli četiri mjeseca prije. https://twitter.com/glennfreeman39/status/1675182713832128513
Verstappen u Belgiji s 14. mjesta do dvostruke pobjede Red Bulla i skoro sto bodova prednosti

Aktualni svjetski prvak i vodeći po bodovima Svjetskog prvenstva F1 Max Verstappen pobijedio je u utrci za Veliku nagradu Belgije koju je startao s četrnaestog mjesta nakon kazni zbog izmjena komponenti motora. Nizozemac je slavio svoju devetu ovogodišnju pobjedu, a zahvaljujući Sergiu Perezu, koji je utrku startao i završio na drugom mjestu, ekipa Red Bulla slavila je drugu dvostruku ovogodišnju pobjedu, povećavši svoju bodovnu prednost u odnosu na Ferrari na preko sto bodova u poretku konstruktora.. https://twitter.com/F1/status/1563896719523340290 Treći je bio vozač Ferrarija, Carlos Sainz, koji je utrku krenuo s prvog mjesta, ali među prvih pet završili su i George Russell i Charles Leclerc, ali on je iz Monaka za prebrzu vožnju dobio još 5 sekundi kazne u boksu, što ga je gurnulo
Verstappen unatoč kazni koketira s postoljem u Belgiji

Max Verstappen kaže da s takvim trkaćim automobilom mora završiti belgijsku utrku na postolju, iako će je startati tek s petnaestog mjesta. Bodovni vodeći F1 prvenstva već je na slobodnim treninzima pokazao iznimnu brzinu, a to je uspio prenijeti i na kvalifikacije. No, njegova će mu brzina ipak dobro doći u utrci u koju kreće s petnaestog mjesta, nakon taktičke promjene komponenti pogona, što rezultira kaznenim gubicima startnih mjesta. Vozač Red Bulla završio je kvalifikacije gotovo sekundu ispred svog najbližeg pratitelja Carlosa Sainza, tako da cilja na postolje u utrci. “Moramo ići naprijed”, rekao je. "S ovakvim trkaćim automobilom moramo doći na postolje. Imali smo izuzetne kvalifikacije, ali već smo bili brzi cijeli vikend. Auto radi savršeno, tako da smo završili samo f
Sainz kaže da Verstappen može pobijediti unatoč startu sa začelja

Carlos Sainz ne isključuje mogućnost da se Max Verstappen bori za pobjedu na Velikoj nagradi Belgije, iako će utrku startati s petnaestog mjesta. Nizozemac je bio najbrži u kvalifikacijama, ali će najbolju startnu poziciju zauzeti Carlos Sainz koji će se za pobjedu boriti s još jednim vozačem Red Bulla Sergiom Perezom koji utrku kreće s drugog mjesta.No Sainz ne isključuje Verstappena i njegov suigrač Charles Leclerc. Ako u utrci postoji sigurnosni automobil, on će moći smanjiti zaostatak, ali i brzinom koju ima može se vratiti u 44 kruga, što smo već vidjeli, rekao je Španjolac. "Međutim, nećemo se fokusirati na to, jer ćemo se u prvom i drugom krugu boriti s Perezom i Mercedesovim automobilima. Pokušat ćemo pobjeći, ali
Hamilton: 1.8 sekundi zaostatka je kao udarac u zube za Mercedes

Lewis Hamilton je priznao da je ekipa Mercedesa u Belgiju stigla uvjerena da će uspjeti smanjiti zaostatak za Red Bullom i Ferrarijem za pola sekunde, pa je zaostatak u kvalifikacijama od gotovo dvije sekunde bio kao udarac u zube. Britanac je u kvalifikacijama za najbržim vozačem Maxom Verstappenom zaostao 1.8 sekundi, a u borbi za mjesta pobjeđivali su ga oba vozača Red Bulla, oba vozača Ferrarija i oba vozača Alpine, no u nedjelju će utrku startati s četvrtog mjesta , kao što će Verstappen , Leclerc i Ocon morali su odslužiti kazne zbog promjene komponenti pogonskog sklopa. Došli smo vrlo optimistični, uvjereni da možemo smanjiti zaostatak za pola sekunde, priznao je sedmerostruki svjetski prvak. "Za mene je sada riječ o tome kako dizajniramo i gradimo di