Označiti: brdska brza utrka

GHD Gorjanci vraćaju se na put stare slave

GHD
Utrka na Gorjancima sinonim je za slovenske brdske automobilske utrke, jer je prvi put održana krajem 60-ih. Svakako i ove godine možemo očekivati ​​spektakl na zavojitim cestama prema Gorjancima. Međunarodna brdska brza utrka Gorjanci starta u petak, kada će na red doći provjere i tehnički pregledi od 12 sati, u subotu su na redu tri trening vožnje s početkom u 11 sati, a u nedjelju će zaista biti u 10 sati. , kada će tri utrke odrediti pobjednika GHD Gorjanci 2013. Svakako i ove godine možemo očekivati ​​spektakl na zavojitim cestama prema Gorjancima. Natjecanje će biti organizirano na tradicionalnoj relaciji Težka Voda - Veliki Cerovec, u ukupnoj dužini od 4300 metara. Također ove godine, vlasti su stazu presvukle asfaltnim premazom tako da će
Benešu pobjeđuje, Zajelšnik izvrsnu trećinu

GHD
  Čeh Miloš Beneš bio je i najbrži u drugoj vožnji utrke u Ilirskoj Bistrici. U drugom pokušaju štoperica je pokazala 2: 05.60, a drugi najbrži Fausto Bormolini bio je 1.74 sekunde sporiji. Treći je bio Slovenac Patrik Zajelšnik, kojeg je od pobjednika dijelilo manje od pet sekundi. Na ljestvici slovenskog DP-a pobijedio je Aleš Prek s 3.33 sekunde ispred Milana Bubniča, te 8.59 sekundi ispred Rada Raspeta.
Nakon prve vožnje na vrhu opet Beneš

GHD
  Miloš Beneš, koji je jučer pobijedio na oba treninga, bio je i najbrži u prvoj vožnji u Ilirskoj Bistrici. S Osella FA30 postavio je vrijeme 2: 06.69 i bio je 1.21 sekunde brži od Talijana Fausta Bormolinija u istom trkaćem automobilu. Izvrsni treći bio je naš Patrik Zajelšnik koji je zaostajao dvije sekunde i devet stotinki od Beneša. Na razočaranje gledatelja na utrci, Austrijanac Felix Pailer nije se natjecao s atraktivnom Lancia Integrale. Nešto se očekivalo da će Aleš Prek biti najbrži u DP klasifikaciji s vremenom 2: 25.82. Milan Bubnič bio je 2.34 sekunde sporiji od njega, a Rado Raspet treći s gotovo pet sekundi manje vremena od Preka. Pozvani ste i da o tome razgovarate na našem forumu.
Subotnji trening obilježila je teška Zormanova nesreća

GHD
  Oba treninga prije sutrašnje utrke u Ilirskoj Bistrici pobijedio je Čeh Miloš Beneš s Osella FA30. Najbolje doba dana bilo mu je 2: 08.75, što je postigao na drugom treningu. Najbliži je bio sunarodnjaku Otakaru Kramskom u Reynardu, koji je bio nešto manje od sekunde sporiji. Patrik Zajelšnik bio je najbrži među slovenskim formulama s Normom pobijedivši Marjana Smrdelja u Loli za gotovo dvije sekunde. Zajelšnik je bio šesti najbrži na posljednjem treningu, dok je Marjan bio za jedno mjesto lošiji. U državnom prvenstvu, Rado Raspet i Mitsubishi Lancer i Milan Bubnič vladali su na vrhu vremenske serije, postigavši ​​identično vrijeme s Rasciom kao Raspet, naime 2: 29.50. Treći najbrži bio je Aleš Prek. Današnji dan najviše je obilježila teška nesreća Slavka Zormana. Slavko, koji j
Ilirska Bistrica i ove će godine biti poslastica za ljubitelje benzina

GHD
  Godišnja brza utrka u Ilirskoj Bistrici svake godine privuče mnoštvo atraktivnih trkaćih automobila i najboljih trkača u Europi. Ni ova godina nije drugačija. Rok za prijavu na utrku istječe tek u ponedjeljak, ali već pronalazimo Igora Dekleva, povratnika na trkališta, koji će se natjecati s Mitsubishi Lancerom na nepotpunom popisu prijava. Gledatelji će moći vidjeti, kao i čuti najmanje dvije legendarne Lancie. Slovenska trkačka legenda Milan Bubnič odmjerit će snage s Deltom, dok će Austrijanac Felix Pailer impresionirati Integralkom. Među mnogim prototipovima i formulama stisnut ćemo šake za braću Zajelšnik i za Marjana Smrdelja. Na popisu prijavljenih trenutno je 58 trkača, ali taj će broj sigurno biti puno veći u ponedjeljak, kada ističe rok za prijavu. Možete navesti programe
Utrka na Gorjance nekad i danas

GHD
(Izvor: www.ghd-gorjanci.si) Prva automobilska brdska utrka u Sloveniji bila je na Gorjancima 1969. godine. Danas se vraća stazom nekadašnje slave. Utrka brdskih brzih automobila na Gorjancima zapravo je kolijevka ove grane moto sporta na slovenskim cestama. Prvi je put organiziran 1969. godine, kada je staza bila duga 6,8 km, a podržala ju je domaća automobilska tvrtka IMV. Dvije godine kasnije, kada je staza skraćena za 400 m, već je bila u kalendaru prvog državnog brdskog prvenstva u bivšoj Jugoslaviji. Posljednji je put izveden 1972. godine, a godinu dana kasnije u Sloveniji su zabranjene cestovne utrke zbog tragičnih događaja u Kamniku i Škofjoj Loki. I trka do Gorjanaca dugi niz godina nestala je sa scene. Oživljen je početkom devedesetih, tada
Natjecatelji na Lučinama odradili su trening prije sutrašnje utrke

GHD
  Trkači su danas odradili tri treninga u Lučinama prije sutrašnje utrke. Treninzi, na kojima su mnogi trkači prvi put u karijeri vozili automobile na stazi prema Lučinama, protekli su bez većih posebnosti, ali vidjeli smo neke tehničke kvarove i pogreške trkača. Među njima, ako ne i najveći, vjerojatno najskuplji od svih, onaj koji je na drugom treningu odradio Englez David White, koji se svojim legendarnim Porsche Spyder Specialom zabio u zaštitnu ogradu i oštetio trkački automobil vrijedan šest stotina tisuća dolara. U sva tri treninga redoslijed na vrhu nije se mijenjao. Federico Liber bio je najbrži na svim treninzima, dok su Vaclav Janik i Laszlo Szasz bili drugi i treći. Liber je svoj najbrži niz na trećem treningu izveo kad je to učinio
Preko obećava dobar rezultat

GHD
  Aleš Prek, aktualni državni prvak, rekao je prije utrke na Lučinama da prije svega želi uživati ​​u utrci. "Sve dok se osjećam dobro, dobar rezultat ne smije propustiti", rekao je. Jako mu se sviđa 3,9 kilometara duga staza od Todraža do Lučina, iako ne odgovara njegovom Porscheu 997 GT3. "Staza je prekrasna, ali ne odgovara mojem automobilu. Napravljena je za automobile s pogonom na sva četiri kotača, inače je vrlo lijepa i tehnički zahtjevna sama po sebi." Stranci su također oduševljeni njome, unatoč činjenici da je to kraća i sporija staza u odnosu na s onima drugdje u Europi. "Razgovarao sam s prijateljima iz Austrije i svi su oduševljeni stazom i gledateljima", objasnio je Aleš. "Istina je da postoje rute na europskoj razini koje su duže i brže, ali to je neophodno