Označiti: britanskigp

Marquezov novi pristup se isplati

Marc Marquez se srušio na VN Britanije, ali vozač Honde kaže da se njegov novi pristup već isplatio. Osmerostruki motociklistički svjetski prvak osvojio je samo 2023 bodova u prvoj polovici MotoGP sezone 15., zabilježivši četrnaest nesreća i propustivši pet od osam utrka. Španjolac je nakon ljetne stanke zauzeo drugačiji pristup utrkama, odlučio ostaviti rezultate po strani, voziti opreznije i pokušati izgraditi bolju bazu. Tako je subotnju sprint utrku u Silverstoneu završio na osamnaestom mjestu, kada je tijekom utrke usporio i pridružio se ostalim Hondinim trkačima koje je potom promatrao i tražio načine kako poboljšati motocikl. U nedjelju se popeo na deseto mjesto u prvom dijelu utrke, a zatim je pao nakon incidenta na utrci s Eneom Bastianinijem,
Marquez je u Silverstoneu imao potpuno drugačiji pristup

Marc Marquez bio je neprepoznatljiv u subotnjoj MotoGP sprint utrci u Silverstoneu. Umjesto agresivne vožnje, Španjolac je uzeo drugačiji pristup i čak je usporio tijekom utrke kako bi pratio ostale vozače na Hondama. “Iza nas je kompliciran, kišni dan”, rekao je. "Nisam imao pravi osjećaj na motociklu, pa smo iskoristili sprint utrku za učenje. Kad sam vidio da sam izvan bodova, potražio sam druge Honde i vozio se s njima da ih pratim i učim. Završili smo utrke, nešto smo naučili i iznad svega, nisam pao." Ali osmerostruki svjetski prvak možda neće biti zadovoljan samo gledanjem i učenjem u nedjeljnoj utrci. "Sutra će uvjeti na stazi biti drugačiji. Vidjet ćemo kako će biti." Marquez je čestitao svom bratu Alexu koji je pobijedio u utrci. “Želio bih čestitati Alexu koji je
Alex Marquez u sprinterskoj utrci na Silverstoneu do svoje prve pobjede u MotoGP-u

Španjolac Alex Marquez briljirao je u promjenjivim uvjetima staze koja se suši u Silverstoneu i slavio svoju prvu pobjedu u elitnom razredu motociklističkog prvenstva u MotoGP sprint utrci. Drugi je bio Marco Bezzecchi koji je u posljednjem krugu gotovo u potpunosti eliminirao prednost Španjolca, ali nije uspio pripremiti napad za vodstvo. Maverick Vinales i Johann Zarco završili su utrku iza para Ducatijevih trkača. Lider u prvenstvu Francesco Bagnaia završio je utrku na trinaestom mjestu.
Verstappen: Kao driftanje!

Max Verstappen je svojom 43. F1 pobjedom povećao svoje vodstvo u poretku prvenstva na gotovo 100 bodova, što znači da može završiti drugi u svakoj preostaloj utrci i još uvijek osvojiti naslov svjetskog prvaka. No, vozač Red Bulla nije startao na VN Velike Britanije kako se očekivalo, osjećajući se kao da "drifta" na startu, zbog čega je izgubio i vodstvo od Landa Norrisa. Norris je odmah nakon starta prestigao Verstappena, što je oduševilo domaće navijače u Silverstoneu, ali i približilo Piastrija vozaču Red Bulla. Norris je vodio prva četiri kruga utrke i uspješno se odupro prvim pokušajima da prestigne aktualnog svjetskog prvaka, ali je Verstappen uspio preuzeti vodstvo u petom krugu u zavoju Brooklands. Verstappen je na
Verstappen je slavio 43. pobjedu u Silverstoneu, Norris i Hamilton također na postolju

Max Verstappen svoju najbolju startnu poziciju u Silverstoneu lako je pretvorio u 43. pobjedu u karijeri, čime je učvrstio vodstvo u poretku prvenstva. Nizozemca je cijelu utrku za vrat držao domaći trkač Lando Norris s momčadi McLaren, koji je čak vodio u prvim krugovima utrke, a potom ostao na drugom mjestu, gdje se također uspješno branio od napada Lewisa Hamiltona . On je utrku završio na trećem mjestu, dok su Oscar Piastri i George Russell završili među prvih pet.
Verstappen pole position u Silverstoneu, senzacija za kromirani McLaren

Max Verstappen osvojio je najbolju startnu poziciju za Veliku nagradu Britanije F1 u Silverstoneu i 27. pole positionom u karijeri spriječio apsolutnu senzaciju momčadi McLarena na domaćoj utrci. Trkači domaćeg tima plasirali su se na drugo i treće mjesto, a iz prvog reda startat će Lando Norris, a iz drugog Oscar Piastri. https://twitter.com/F1/status/1677698452971565057 Trkači Ferrarija Charles Leclerc i Carlos Sainz zauzeli su četvrto i peto mjesto, vozači Mercedesa George Russell i Lewis Hamilton završili su šesti i sedmi, a Alex je završio kvalifikacije u prvih deset Albon, Fernando Alonso i Pierre Gasly.
Quartararo dodatno motiviran penalom u Silverstoneu

Fabio Quartararo će loviti pobjedu u MotoGP utrci za Veliku nagradu Velike Britanije, ali će u međuvremenu morati odslužiti kaznu dugog kruga koju je zaradio u utrci za Veliku nagradu Nizozemske, gdje je pogriješio prilikom pretjecanja Aleixa Espargara i pao, poslavši još jednog vozača sa staze Aprilia. Francuz s Yamahom definitivno se smatra favoritom i nakon završetka ljetne stanke za MotoGP trkače. Drago mi je da ćemo se opet utrkivati, rekao je. "Tijekom ljetne stanke sam se odmarao, ali sam i puno trenirao, jer jedino sam razmišljao o tome da se vratim na stazu u najboljoj mogućoj formi. Veselim se utrci u Silverstoneu, gdje sam pobijedio prošle godine. Nadam se da ću se vratiti na stazu u najboljoj mogućoj formi." Ovaj put će biti malo teže zbog penala duge runde, ali da budem iskren, to me samo dodatno motivira."
Espargaro se želi vratiti u staru formu nakon oporavka od ozljede

Pol Espargaro iskoristio je ljetnu pauzu za odmor, ali i za liječenje ozlijeđenih rebara koja su ga mučila još od pada na Velikoj nagradi Njemačke. Vozač Repsol Honde vraća se pod okrilje KTM-a u tim Tech3 na kraju sezone i pokušat će iskoristiti svoje prianjanje staze i postići dobar rezultat na Silverstoneu ovog vikenda, gdje je osvojio svoju prvu pole position u MotoGP klasa. "Bio je ovo lijep odmor, tijekom kojeg sam se uspio oporaviti od ozljede rebra u Njemačkoj i mogao sam se vratiti treninzima," rekao je Espargaro. "Imali smo jedan od najboljih vikenda u Silverstoneu prošle godine i još uvijek pokušavamo ponoviti taj rezultat, iako imamo još puno posla. Staza nam je odgovarala prošle godine, pa se nadamo da možemo započeti drugu polovicu sezonu s boljim rezultatom
Kišni prvi trening za Bottasa, poslijepodne na vrhu Sainza

Španjolac Carlos Sainz postavio je najbrže vrijeme u petak na poslijepodnevnom drugom treningu Formule 1 za Veliku nagradu Velike Britanije, dok je Finac Valtteri Bottas u Alfa Romeu bio najbrži na jutarnjoj mokroj vožnji. Kiša koja je padala na pola staze znatno je ograničila rad na stazi koja je inače na drugoj polovici bila suha. Trkači koji su izašli na stazu vozili su na gumama za slabu kišu, pa je s njima Sainz postigao najbrže vrijeme od 42.967:1. Lewis Hamilton izašao je na stazu na gumama za suho pred kraj treninga i postavio vrijeme od 42.781:1, dovoljno dobro za drugo mjesto, dok je Valtteri Bottas postavio vrijeme od 42.249:XNUMX na srednjim gumama, koje je ostalo neporaženo do kraja. Treće i četvrto vrijeme postavili su Sainz i Charles Leclerc, dok je peto bilo
MotoGP: Quartararo u Silverstoneu do 5. pobjede ove godine

Fabio Quartararo je svojom petom pobjedom na MotoGP utrci u Silverstoneu ove godine dodatno povećao svoje vodstvo u bodovanju na Svjetskom prvenstvu. https://twitter.com/MotoGP/status/1431961174388707331 Quartararo je vozio rutinsku utrku, gdje je diktirao tempo i vodio četiri kruga prije kraja s gotovo četiri sekunde prednosti, a najviše smo vidjeli u prvom krugu utrku, kada su Jorge Martin i Marc Marquez dvaput pogodili, a na kraju su obojica pali i dali ostavke. https://twitter.com/MotoGP/status/1432010459599843336 Alex Rins i Aleix Espargaro također su završili na postolju, više od 20 godina. https: /