Označiti: charles leclerc

Leclerc na vrhu trećeg slobodnog u Melbourneu

Charles Leclerc ostvario je najbrže vrijeme (1:16.714) trećeg slobodnog treninga u Melbourneu. Najviše mu se uspio približiti Max Verstappen s drugim mjestom. Treći je bio Carlos Sainz koji je svoje najbolje vrijeme ostvario kao jedini na srednje tvrdim gumama. Lewis Hamilton je na četvrtom mjestu zaostao samo 0,092 sekunde za najbržim. https://twitter.com/F1/status/1771365859040321790?t=6sheIrGFb5Xf5qU1Qd3A4g&s=19 Peto mjesto zauzeo je njegov momčadski kolega George Russell ispred Fernanda Alonsa i Sergija Pereza. Prvih deset kompletirali su domaći aduti Oscar Piastri, Lance Stroll i Lando Norris. Rezultati:
Leclerc: Pogreška u Q1 koštala me najbolje startne pozicije

Charles Leclerc je prve kvalifikacije u novoj sezoni završio na drugom mjestu, dvije desetinke zaostatka za najbržim Verstappenom. Unatoč ohrabrujućem startu, Monačanin je ostao malo razočaran jer je siguran da je mogao izboriti najbolju startnu poziciju. Prema njegovim riječima, momčad je pogriješila u prvom dijelu kvalifikacija (Q1) kada su ga odmah na kraju poslali na stazu s novim, svježim gumama. Zbog toga je u zadnjem dijelu (Q3) imao na raspolaganju samo jedan set novih, zbog čega je prvi put morao pokušati s rabljenima. To mu je trebalo dovoljno poremetiti ritam da na kraju ostane bez najbolje startne pozicije. "Malo sam razočaran. Unatoč izazovnom početku vikenda, imali smo dobre kvalifikacije. Nažalost, napravili smo pogrešku u Q1 kada smo upotrijebili dva seta novih guma
Leclercov zadnji ispitni dan

Charles Leclerc je postavio najbrže vrijeme zadnjeg dana testiranja u Bahreinu. Drugi je bio vozač Mercedesa George Russell, koji je na kraju dana postavio svoje najbolje vrijeme, a treći Zhou Guanyu. Posljednji testni dan ujutro je ponovno prekinut zbog problema s odvodnim šahtovima. Za otklanjanje svih problema radnicima je trebalo dobrih sat vremena, zbog čega je pauza za ručak, nakon koje obično u automobil ulazi drugi trkač u timu, ovoga puta otkazana. Max Verstappen, koji je poslijepodne zamijenio Pereza u bolidu Red Bulla, postavio je četvrto vrijeme. Pritom treba dodati da je aktualni svjetski prvak svoje najbolje vrijeme postavio na težoj, C3 smjesi od najbrže trojice. C3 smjesa, oko 0.6 sekundi sporija od C4 na stazi Sakhir, bit će najmekša tijekom vikenda utrke Bah GP
Leclerc ostaje u Ferrariju

Charles Leclerc potpisao je novi ugovor s momčadi Ferrarija koji će trajati "nekoliko sezona". Momčad Ferrarija potvrdila je glasine da će Monacov Charles Leclerc potpisati produljenje ugovora, ali Maranello nije želio otkriti na koliko sezona vrijedi novi ugovor. Sigurno je da će Leclerc ostati s timom dok ulazimo u novu eru utrka Formule 2026, koja počinje 1. godine. "Sretan sam što znam da ću još nekoliko sezona nositi zaštitni kombinezon Ferrarijeve momčadi, “ rekao je Leclerc. "Predstavljati ovu momčad bio je moj san od moje treće godine, kada sam s prozora prijateljevog stana na zavoju St. Devotea gledao utrku F2016 za Veliku nagradu Monaka i cijelo vrijeme čekao crveni automobili. Ovaj tim je moja druga obitelj otkako sam se pridružio njihovoj akademiji mladih trkača XNUMX. i zajedno sm
Leclerc je potpisao petogodišnji ugovor s Ferrarijem

Prema pisanju talijanske Gazzette dello Sport, Charles Leclerc bi trebao potpisati novi ugovor s Ferrarijem koji će vrijediti do kraja 2029. godine, a njime će Monačanin zaraditi 50 milijuna eura. Dok njegov timski kolega Carlos Sainz još uvijek pregovara o novom ugovoru, Leclerc navodno ima određena jamstva o konkurentnosti trkaćeg automobila u trećoj godini ugovora, što će mu omogućiti prijevremeni raskid. Očekuje se da će zaraditi 25 milijuna u prvoj godini, a zatim više svake sezone, do 50 milijuna u posljednjoj sezoni ugovora. Iako je Leclerčeva budućnost time riješena, pregovori sa Sainzom još uvijek traju. Iako je Španjolac bio jedini vozač koji nije bio Red Bull i koji je pobijedio 2023., Ferrari očito ne želi dugoročni ugovor pa mu nudi jednogodišnji ugovor
Na drugom F1 treningu u Abu Dhabiju najbrži Leclerc

Charles Leclerc bio je najbrži na drugom F1 slobodnom treningu u Abu Dhabiju, gdje je njegov momčadski kolega Carlos Sainz doživio tešku nesreću. Španjolac je neozlijeđen, a razmjeri štete na bolidu ne uključuju motor ili mjenjač, ​​pa je izgleda izbjegao gubitak startnih mjesta zbog promjena. Sainzova nesreća dogodila se nakon samo osam minuta, za koju je vozač Ferrarija rekao da ju je uzrokovala neravnina na stazi zajedno s prljavim zrakom iza drugog automobila kojeg je pratio. Zbog nesreće trening je prekinut crvenom zastavom, jer su morali popravljati zaštitnu ogradu na mjestu nesreće, a nakon pola treninga trkači su se ponovno mogli vratiti na stazu. No gotovo odmah trening je ponovno prekinut, ovoga puta zbog rotacije Nica Hulkenberga koji je sa svojim Haasom
Živio Las Vegas! Na ulicama grada svjetla, Verstappen se bori na putu do pobjede

Max Verstappen slavio je još jednu pobjedu na ulicama Las Vegasa za koju se morao boriti cijelu utrku. Stvari su se zakomplicirale na početku utrke kada je agresivnim pretjecanjima prestigao Leclerca i zaradio kaznu od pet sekundi koju je odradio tijekom sigurnosnog automobila na zamjeni guma, skliznuvši na deveto mjesto. Od tada je pobjeda izgledala izgubljena, ali krug za krugom probijao se do čela i ponovno preuzeo vodstvo trinaest krugova prije kraja. Drugo mjesto osvojio je Charles Leclerc koji je u zadnjem krugu napao i pretekao Pereza. Meksikanac je završio treći nakon što nije iskoristio Verstappenovu pomoć. https://twitter.com/F1/status/1726141978734465498 Max Verstappen je na startu agresivno napao Charlesa Leclerca u prvom zavoju i zbog vrlo kasnog
Ferrari najbrži u kvalifikacijama u Las Vegasu

Charles Leclerc izborio je najbolju startnu poziciju za VN Las Vegasa 2023. Njegov timski kolega Carlos Sainz završio je kvalifikacije na drugom mjestu, ali će startati kao dvanaesti, zbog zamjene oštećenih dijelova trkaćeg automobila nakon slobodnih treninga. https://twitter.com/F1/status/1725801752501354924 Max Verstappen, koji je već postao svjetski prvak za sezonu 2023., bio je treći u kvalifikacijama, George Russell četvrti. Pierre Gasly bio je peti, ali iznenađujuće su dva Williamsova trkača stigla do Q3 u kvalifikacijama i plasirala se na odlično šesto i sedmo mjesto. Alex Albon je bio brži od domaćeg trkača, Logana Sargeanta, a nakon Sainzove kazne obojica startaju utrku mjesto više. Osmo vrijeme kvalifikacija ostvario je Valtteri Bottas (Alfa Romeo), deveto Kevin Mag
Lewis Hamilton i Charles Leclerc diskvalificirani s VN SAD!

Lewis Hamilton ostao je bez drugog mjesta na Velikoj nagradi SAD-a nakon što je vodio u utrci i borio se za pobjedu sve do cilja, budući da je tehnički pregled bolida pokazao da je donji dio bolida istrošen više od dopuštenog. Ista sudbina zadesila je i Ferrarijevog Charlesa Leclerca, a na drugo mjesto napredovao je Lando Norris, čije je dno također provjereno, a na treće Carlos Sainz. Hamilton se ovog vikenda utrkivao s novim podom i osjetio značajan napredak, a zatim je pokazao solidnu brzinu u prvoj dionici VN SAD-a da bi završio nešto više od dvije sekunde iza pobjednika Maxa Verstappena, ali podnica njegovog automobila nakon utrke nije bila u redu skladu s pravilima. Timovi Mercedesa i Ferrarija provjerili su mjere FIA-inih tehničara i potvrdili da jesu
Leclerc se već greškom veselio postolju

Charles Leclerc bio je uvjeren u pobjedničko postolje na utrci u Suzuki nakon što je prestigao sporu momčad Red Bull Racinga. Monačanin je mislio da je upravo prošao pored Maxa Verstappena, ali u autu je zapravo bio Sergio Perez. Vozač Ferrarija započeo je i završio utrku za VN Japana na četvrtom mjestu, a pogrešku je napravio Perez koji je odustao u prvom dijelu utrke, a zatim se nekoliko krugova kasnije vratio u utrku kako bi odslužio pet sekundi kazna na stajalištu. Leclerc je tako smatrao da Perez više nije u utrci i bio je uvjeren da je Verstappen u problemu. "Mislio sam da se Verstappen umirovio", rekao je. "Mislio sam da ću zauzeti podij, pa sam se iznenadio kada sam vidio ploču u posljednjem krugu na kojoj je pisalo