Označiti: Dakar 2023

Mulec je svoj prvi reli Dakar završio na dvadeset i četvrtom mjestu, Marchič na pedesetom

Rally Dakar
Toni Mulec posljednju, četrnaestu etapu u svom prvom nastupu na reliju Dakar završio je na dvadeset i trećem mjestu. Mulecu je za brzinski ispit od 136 kilometara trebalo sat i 28 minuta. Time je ukupno zauzeo izvrsno dvadeset i četvrto mjesto. Korošec je najviše oduševio devetu etapu koju je završio na osmom mjestu. Naš drugi predstavnik Simon Marčič danas je završio na XNUMX. mjestu, što je bilo dovoljno za XNUMX. mjesto u ukupnom plasmanu. Pritom treba dodati da Marčič, kojemu je ovo bio već deveti reli Dakar, nastupa u kategoriji Original by Motul, gdje natjecatelji uz sebe nemaju mehaničare. Kod motociklista pobjedu je odnio Kevin Benavides (KTM), a kod automobilista Naser Al Atijah. Katarski Al Atijah već je snimio Fr
Reli Dakar: Gledatelj podlegao ozljedama

Rally Dakar
Organizatori ovogodišnjeg relija Dakar objavili su tužnu vijest da se tijekom današnje 9. etape relija dogodila nesreća sa smrtnim ishodom. Informacije su za sada vrlo šture, no organizatori su potvrdili da se incident dogodio ne na jednoj od pješčanih dina, gdje je teško ozlijeđen gledatelj iz Italije. Unesrećeni je helikopterom prebačen u bolnicu, no ozljede su bile preteške.
Toni Mulec u 9. etapi relija Dakar na visokom šestom mjestu

Rally Dakar
Toni Mulec, inače pridošlica na reliju Dakar, na današnjoj 9. etapi, koja se vozila od Rijada do Harada, završio je na odličnom šestom mjestu među motociklistima, osam minuta i 46 sekundi iza pobjednika etape Luciana Benavidesa. Mulec je na četvrtom međuvremenskom mjerenju čak držao treće mjesto, čime bi izjednačio najbolji slovenski plasman u nekoj etapi slavnog relija koji je 2003. godine zabilježio pustinjski lisac Miran Stanovnik, ali je na kraju brzinske vožnje od 358 kilometara testu, izgubio je tri mjesta. Drugi slovenski predstavnik Simon Marčič kroz cilj je prošao kao 42., dok je Australac Toby Price završio etapu na ukupnom drugom mjestu sa zaostatkom od 1:02 minute. Treća je bila Amerikanka Skyler Howes sa jedva tri minute zaostatka. “On obično ne gleda u cilj