Označiti: dana pedrosa

Marc Marquez: Nazvao sam Pedrosu nakon utrke u Japanu

Marc Marquez je priznao da je nazvao bivšeg timskog kolegu Danija Pedrosu za savjet o svojoj odluci nakon utrke u Japanu. Marquez je danas i službeno potvrdio da će sljedeće sezone igrati za momčad Gresinija. Španjolac će tako nakon deset godina napustiti momčad Honde. Kako je priznao, odluka je donesena tek nakon završetka posljednjeg trkaćeg vikenda u Japanu. U razgovoru za španjolski DAZN priznao je kako je na njegovu konačnu odluku važan utjecaj imao i Dani Pedrosa. "Nakon utrke u Motegiju nazvao sam Danija. Što sam ga točno zamolio da vam sam otkrije. Nazvao sam ga jer i on jako dobro poznaje momčad Honde. Htio sam čuti njegovo mišljenje, mišljenje trkača, kao on je trenutno član KTM-a, ali i može vidjeti stvari iz druge perspektive. Ima ogroman
Pedrosa je otkrio novi Ducatijev trik koji brine o prianjanju stražnje gume

Dani Pedrosa ovog vikenda ne sjedi na MotoGP motociklu, ali je prisutan na trkaćoj stazi Buddh International, gdje je sjedio u komentatorskoj kabini sportskog programa DAZN. Uz prijenos besplatnih treninga otkrio je Ducatijev trik koji navodno osigurava bolji kontakt stražnje gume s podlogom. Na utrci u Misanu, gdje je nastupio kao wildcard za KTM tim, Španjolac je odvozio dosta krugova iza aktualnog svjetskog prvaka Francesca Bagnaija, pri čemu je očito dobro pogledao stražnji dio svog Ducatija GP23. S gledateljima je tijekom prijenosa besplatnih treninga u petak podijelio neke detalje, a upozorio ih je i na neobično poskakivanje stražnjeg kotača na talijanskom motociklu. "Možda ste vidjeli odskakanje motocikla Ducati, ja sam to jasno vidio dok sam vozio iza njega u Misanu," rekao je
Pedrosa ne propušta utrke u MotoGP-u

Unatoč uspješnom nastupu na Velikoj nagradi San Marina, Dani Pedrosa kaže da mu utrke u MotoGP-u ne nedostaju, pa 37-godišnji Španjolac ne razmišlja o povratku redovnim utrkama. Pedrosa, koji se povukao kao stalni trkač na kraju sezone 2018., završio je četvrti u subotnjoj sprint utrci i nedjeljnoj Velikoj nagradi u Misanu na motociklu KTM, priznajući nakon utrke: "Lijepo je vratiti se i učiniti dobro utrka , ali ne nedostaje mi previše. Ne znam kako bih ocijenio svoju izvedbu, ali prilično sam zadovoljan s njom. Ali dao bih momčadi vrlo dobru ocjenu, jer su odradili dobar posao, i bez greške.Ne planiram se vraćati, a osim toga, vidite, ionako imamo problem jer imamo više trkaćih vozila nego motora. Sada na bicikl
Pedrosa nakon četvrtog mjesta: Nevjerojatno je da je Valentino ipak uspio pobijediti u svojim godinama

Nakon četvrtog mjesta u današnjoj sprinterskoj utrci, Dani Pedrosa je istaknuo kako je tek sada shvatio kakav je veliki uspjeh postigao Valentino Rossi, koji je s trideset i osam godina ipak uspio pobijediti u elitnom razredu. Španjolac, koji će krajem mjeseca proslaviti svoj trideset i osmi rođendan, danas je bio blizu svog prvog pobjedničkog postolja od pobjede u Valenciji 2017. Završio je četvrti, odmah iza Francesca Bagnaija, čime je dokazao da unatoč godinama i činjenica da se , koji se ne natječe redovito, ipak je konkurentan najboljima. Nakon utrke je priznao da je tek sada shvatio kakvo je postignuće Valentino Rossi uspio osvojiti u Assenu 2017. godine, koji je ipak uspio pobijediti u dobi od trideset i osam godina. “Kad pomislim da je Valentino Rossi uspio pobijediti u MotoGP klasi u toj dobi
Dani Pedrosa produžio ugovor s testnim vozačem KTM-a

Španjolac Dani Pedrosa ostaje testni vozač austrijskog proizvođača motocikala KTM, kojem se pridružio 2019. godine. Pedrosa je ove godine nastupio u Jerezu kao wildcard vozač, a ima još jedan nastup u Misanu. Osim Pedrose, KTM ima još dva testna vozača, Mika Kallia i Jonasa Folgera, a 37-godišnji Španjolac bit će u KTM-ovoj garaži najmanje do kraja sezone 2024. Za sada nije poznato hoće li on će također imati koristi od mjesta za nastupe s džokerom sljedeće sezone.
KTM je potvrdio nastup Pedrose na utrci u Misanu

Dani Pedrosa također će se natjecati na MotoGP utrci u Misanu kao wildcard vozač za KTM. Popularni Španjolac je ove godine vozio na svojoj domaćoj VN u Jerezu, gdje je završio na solidnom sedmom mjestu. 37-godišnji testni vozač KTM-a bit će podvrgnut dodatnim testiranjima nakon VN San Marina, koja slijedi u ponedjeljak. https://twitter.com/KTM_Racing/status/1670332752254607360
Pedrosa je u Jerezu bio na rubu suza

Dani Pedrosa dobio je toplu dobrodošlicu od domaćih navijača na jutarnjoj povorci uoči VN Španjolske. U nedjelju je 37-godišnji Španjolac sudjelovao u svojoj prvoj MotoGP utrci od 2021. i prvoj kod kuće od 2018. "Uživao sam u paradnom krugu", priznao je. "Kad smo stali i kad sam davao intervju, bio sam na rubu suza. Ne samo zbog navijača, koji su bili ogromni i skandirali su mi ime, već i zbog ostalih trkača. Bio sam iznenađen jer su se pridružili gledateljima na tribinama i prozivao moje ime." Pedrosa je trkaći vikend u Jerezu započeo s najboljim vremenom na prvom treningu, zauzevši šesto mjesto u kvalifikacijama, gdje je završio subotnju sprint utrku, a nedjeljnu veliku nagradu završio je mjesto niže, dok je njegov tim u obje utrke slavio kolega Brad Bi
Miller: KTM ima najboljeg test vozača u MotoGP-u

Jack Miller proglasio je Danija Pedrosu najboljim testnim vozačem u MotoGP karavani nakon što je KTM slavio pobjedu i treće mjesto u sprinterskoj utrci u Jerezu zahvaljujući Bradu Binderu i Milleru, a Pedrosa je također doprinio nekim bodovima sa šestim mjestom tijekom niza utrke. najbrži krugovi. Dani je jako dobro odradio svoj posao, pohvalio je Miller Španjolca. "Njegovo iskustvo s ovom stazom i njegovi podaci (s testiranja) su nam puno pomogli. S obzirom na to da se neko vrijeme nije utrkivao, ali danas je bio šesti u utrci, rekao bih da imamo najboljeg test vozača u MotoGP-u. Dani i ja imamo različite postavke, ja sam skoro trideset kila teži od njega, pa je sve malo drugačije, elektronika je također drugačija, ali mislim da je forma ovdje rezultat zadnjih nekoliko utrka.
Dani Pedrosa iznenadio svojom brzinom

Dani Pedrosa se prije nekog vremena povukao iz aktivnih MotoGP utrka, ali ovaj vikend u Jerezu nastupa kao vozač s džokerom za KTM tim. Nakon slobodnog treninga u petak, zahvaljujući brzom krugu prvog treninga, držao je treće vrijeme, što ga svrstava u najbržu desetoricu koja ima zajamčen nastup u zadnjem dijelu kvalifikacija. “Osjećaj je bio nevjerojatan”, rekao je. "I za momčad, ali i za navijače. Nisam očekivao takvu brzinu pa sam se stvarno iznenadio." Ove smo godine već vidjeli pobjedu KTM-ovog trkača u sprinterskoj utrci, kada je Brad Binder slavio s petnaeste startne pozicije u Argentini. Ali Pedrosa ne želi prognozirati rezultate, u svom prvom sprinterskom testu u karijeri. “Ne mogu ni sanjati, moramo razgovarati o mnogim detaljima s ekipom i fra