Označiti: f123

Verstappen u kišnim kvalifikacijama u Montrealu

Max Verstappen osvojio je najbolju startnu poziciju za Veliku nagradu Kanade u kišnim F1 kvalifikacijama u Montrealu. Nizozemac je bio izvan dosega svojih suparnika na jako natopljenoj stazi i osvojio je svoj 1.2. pole position u karijeri, drugi uzastopni na stazi Gilles Villeneuve, s prednošću od 25 sekunde. Nico Hulkenberg je u teškim uvjetima iznenađujuće ušao u prvi red, dok je treće mjesto zauzeo Fernando Alonso, ispred Lewisa Hamiltona i Georgea Russella. Finalni obračun za prvih deset startnih pozicija prekinut je sedam minuta prije kraja zbog nesreće Oscara Piastrija, a jaka kiša tijekom prekida onemogućila je natjecatelje da poboljšaju svoja vremena. Opet su doživjeli krah u Ferrariju u kojem je sudjelovao Carlos Sainz koji je kvalifikacije završio na osmom mjestu
Prvi video Las Vegas Stripa u F1 utakmici 23

Programer igrica EA Sports objavio je prvu "on board" snimku F1 trkaćeg automobila oko nove trkaće staze Las Vegas Strip, gdje će se održati prva ovogodišnja subotnja utrka Las Vegas Grand Prixa. Prezentaciju kruga možemo vidjeti zahvaljujući novoj igrici F1 23 koja će biti dostupna od 16. lipnja nadalje. https://twitter.com/F1/status/1661387347915579401 https://www.youtube.com/watch?v=kGP-3-KsQpg
Leclerc je rano završio kvalifikacije kako bi sačuvao gume za utrku

Charles Leclerc bio je vrlo blizu najbolje startne pozicije u Bahreinu, ali je vozač Ferrarija taktički odlučio ne napraviti novi pokušaj, čuvajući set guma za utrku. Zbog toga je Monačanin s drugog mjesta pao na treće kada ga je prestigao drugi vozač Red Bulla, Sergio Perez, a iako se činilo da je došlo do nekakvog kvara na bolidu, iz Ferrarija su objavili da je to bio taktički potez . "Moramo biti realni," rekao je Leclerc nakon kvalifikacija, Red Bull i Aston Martin će očito biti vrlo brzi u utrci, pa mislim da smo učinili pravu stvar kada smo bili spremni izgubiti jedno ili dva startna mjesta, ali smo startali utrka na novim gumama. Siguran sam da smo donijeli ispravnu odluku, ali je li to istina, vidjet ćemo sutra." Monačanin je rekao da je momčad iz Mar
Fernando Alonso najbrži na treningu u petak u Bahreinu

Španjolac Fernando Alonso bio je najbrži vozač u petak na slobodnim treninzima za Veliku nagradu Bahreina. Meksikanac Sergio Perez ostvario je najbrže vrijeme na prvom treningu, ali je Alonso s Aston Martinom bio odmah iza njega i ispred Perezovog momčadskog kolege Maxa Verstappena. Dvostruki svjetski prvak ipak je na poslijepodnevnom treningu postavio najbrže vrijeme današnjeg treninga, dok su vozači Red Bulla, Verstappen i Perez, završili desetinku i pol sekunde iza njega. Charles Leclerc bio je četvrti najbrži vozač drugog treninga ispred Nica Hulkenberga, koji se vratio među stalne vozače. Šesti je bio Kanađanin Lance Stroll, koji se nije u potpunosti oporavio od ozljede oba zapešća prije zimskih testiranja. Stroll je bio pola sekunde sporiji od svog momčadskog kolege