Označiti: F2

Schumacher prvak formule 2

Mick Schumacher osvojio je svjetski naslov s današnjim osamnaestim mjestom na posljednjoj utrci Formule 2. Nijemac je solidno započeo utrku, a zatim blokirao prednju gumu u četvrtom zavoju, zbog čega je na kraju devetnaestog kruga neplanirano stao. U tom se trenutku činilo da će Ilott ipak dobiti priliku za naslov. No, Englez nije uspio sustići vodećeg trkača i skliznuo je malo dalje niz ljestve. Posljednju ovogodišnju utrku, koja je opet poslužila vrlo zanimljivim događajem, pobijedio je Jehan Daruvala ispred Yuki Tsunode. Na pozornici im se pridružio Dan Ticktum. Guanyu Zhou zauzeo je četvrto mjesto. Jedini preostali kandidat za naslov je Callum Ilott, kojem je inače trebala pobjeda za naslov, a Nijemac je ostavkom završio utrku u desetom mjesecu.
Correa u kritičnom stanju

Ostali sportovi
Stanje Juana Manulea Correeja, trkača Formule 2 koji je sudjelovao u tragičnoj nesreći na subotnjoj utrci u Belgiji u kojoj je život izgubio Anthoine Hubert, vrlo je ozbiljno. Amerikanac je u nesreći zadobio ozljede nogu i kralježnice, uslijed čega je također hitno operiran u Liegeu u Belgiji. Prije nekoliko dana prebačen je u bolnicu u Londonu, gdje mu se stanje drastično pogoršalo. Njegova je obitelj izdala priopćenje za javnost u kojem stoji da je mladi trkač prestao disati nakon transfera i da je stoga sada u umjetnoj komi, dišući uz pomoć aparata. Za sada je njegovo stanje kritično, ali stabilno. U izjavi za novinare zahvalili su se svim dobrim mislima i željama i izrazili sućut rodbini i prijateljima Anthoina Huberta. “Naša su srca slomljena i možemo samo zamisliti lah
Potvrda FIA-e: Hubert je izgubio život u nesreći F2

Trkački vikend u Spa Francorchampsu duboko je zagorčila tužna vijest da je 22-godišnji Anthoine Hubert podlegao ozljedama u stravičnoj nesreći Formule 2. Hubert se sudario s Juanom Manuelom Correom na izlasku iz zavoja Radillion. "Medicinsko i spasilačko osoblje stiglo je na mjesto događaja, a svi uključeni trkači odvedeni su u medicinski centar", rekla je FIA ​​u priopćenju za medije. "Nažalost izvještavamo da je vozač automobila br. 18, Anthoine Hubert, ozlijeđen kao posljedica nesreće u 35:19. Vozač automobila br. 12, Juan Manuel Correa, nalazi se u bolnici, njegovo je stanje stabilno. Više informacija pružit ćemo kada dostupno, "glasilo je.
Russell je pobjedom potvrdio naslov

Mercedes trkački školski trkač George Russell konačno je potvrdio svoj svjetski naslov u ovoj kategoriji svojom sedmom pobjedom na ovogodišnjoj utrci Formule 2 u Abu Dhabiju. Russell, koji će sljedeće sezone igrati za Williams, trebalo je samo osmo mjesto za osvajanje naslova. Međutim, jučer je izborio najbolju startnu poziciju. S nešto lošijim startom pao je na drugo mjesto iza Nycka de Vriesa. Jedini koji ga je još uvijek mogao spriječiti u osvajanju naslova Aleksandra Albona. utrku je započeo s osmog mjesta, ali imao je problema s tim jer je ostao na startnoj poziciji. Njegov suigrač Nicholas Latifi imao je slične probleme, ali Arjun Maini naletio je na njega. Na stazu je uletio sigurnosni automobil, omogućavajući Albonu da vrati neka mjesta koja je izgubio na početku utrke.
Russell neposredno prije osvajanja naslova

Osim Formule 1, ovog vikenda na programu su bile i dvije utrke Formule 2. Vozač Mercedesove trkačke škole George Russell povećao je svoje vodstvo na 37 ispred jedinog preostalog kandidata, Alexadora Albona, pobjedom i najbržim krugom u sprint utrka. Na posljednje dvije utrke u Abu Dhabiju još je dostupno 48 bodova, pa se potvrda za Russella čini pukom formalnošću. Na ovoj je utrci Lando Norris, koji će se sljedeće sezone natjecati u Formuli 1 za McLaren, dao ostavku na borbu za naslov.
Je li se Alfa Romeo vratila na trkalište?

Očekuje se povratak legendarne talijanske marke automobila Alfa Romeo na trkalište sudjelovanjem u novom projektu Međunarodne automobilske federacije FIA. Sportsko vijeće FIE dalo je zeleno svjetlo za održavanje F2 prvenstva, koje bi trebalo biti međufaza između postojećeg F3 i Formule XNUMX. Detaljnija ideja za projekt Formule dva bit će predstavljena Sportskom vijeću u srpnju, nakon čega započinje lov na promotore, iako još nije poznato kada će se održati prvenstvo. Planiranje nove trkaće serije palo je na bivšeg šefa Ferrarija Stefana Domenicalija, koji je ujedno i predsjednik FIA-inog odbora za utrke u otvorenoj kabini. U prvenstvu će sve trkaće automobile izraditi jedan proizvođač, a izvori iz Italije tvrde da Ferrari već ima ruku na ideji da ih bruji.
Jean-Pierre Beltoise je umro

Bivši trkač Formule 77 i osvajač Velike nagrade Monaka Jean-Pierre Beltoise umro je u 11. godini. Pierre je ujedno bio posljednji koji je slavio s BRM-ima u Monacu, inače je karijeru započeo u motociklizmu, gdje je osvojio 12 naslova francuskog prvaka. Sjeo je i na četiri kotača, gdje je 1964. pretrpio ozbiljnu nesreću u 3-satnoj utrci u Reimsu, u kojoj je zauvijek ozlijedio lijevo rame. Ipak, Beltoise je nastavio trkati i osvajati naslove u F2 i F1, a zatim je prešao u Formulu 1967. Njegova prva F1971 utrka bila je VN SAD-a 1. godine, a iste je godine osvojio drugo mjesto na VN Nizozemske. S Matrasama je igrao do kraja XNUMX. godine, a zatim je prešao u Tyrrell, a zatim u BRM, kada je također izborio prvu pobjedu u FXNUMX. Godina je nakon toga