Označiti: fabio quartararo

Quartararo je malo optimističniji u pogledu budućnosti u Yamahi

MotoGP vijesti
Iako se u posljednje vrijeme dosta priča o tome da Fabio Quartararo na kraju sezone napušta Yamahu, prema njegovim posljednjim riječima čini se da momčad iz Iwate može malo optimističnije gledati u budućnost s francuskim trkačem. Svjetski prvak sezone 2021. u posljednjim je intervjuima naglasio kako su u tijeku razgovori i s drugim momčadima. Ipak, nije nemoguće da će produžiti ugovor s Yamahom. Priča se da se iza kulisa kod japanskog proizvođača događaju velike promjene, ali trenutno još nisu vidljive na stazi. "Ne znam", odgovorio je Francuz na pitanje gdje će nastaviti karijeru sljedeće sezone. "U karijeri sam već bio u puno lošijoj poziciji. U jednoj od sezona u klasi Moto 2 nisam ni znao hoću li imati zagarantirano mjesto iduće godine
Quartararo: Zaostatak za konkurentima je veći nego ikada prije

Nakon prve utrke sezone u Kataru, Fabio Quartararo bio je jako razočaran nekonkurentnošću svog motocikla. Kako je istaknuo, zaostatak za konkurentima veći je nego ikada prije. Momčad Yamahe prošle je godine upisala prvu sezonu bez pobjede u 20 godina. Već nakon prve utrke nove sezone čini se da će biti potrebno pravo čudo da se to ne ponovi ove godine. Quartararo je subotnju sprint utrku završio na dvanaestom mjestu nakon velikih problema s trošenjem guma, au nedjelju je kroz cilj prošao kao jedanaesti. Momčadski kolega Alex Rins završio je šesnaesti. Nakon završetka utrke francuski je trkač bio vrlo oštar u procjeni situacije u kojoj se nalazi tim iz Iwate. Na pitanje je li mu ovo najgori motocikl u karijeri, odgovorio je: "S obzirom na trenutnu razinu
Quartararo zabrinut: Ne znam što će se dogoditi u nedjeljnoj utrci

Iza Fabija Quartarara je vrlo zahtjevna sprinterska utrka koju je završio bez bodova na dvanaestom mjestu. Francuski trkač je zabrinut zbog istrošenosti guma za nedjeljnu utrku, jer bi ona već trebala biti vrlo visoka u sprinterskoj utrci. "Što se tiče rezultata u današnjem sprintu, nisam očekivao ništa bolje. Već smo imali sličan ritam na testiranjima i prvim treninzima. Više me brine kako ću završiti nedjeljnu glavnu utrku. Već sada danas smo imali izuzetno veliku istrošenost guma, koje više nisu nudile praktički nikakvo prianjanje. Jedva sam ostao na dva kotača. Ne znam što će se dogoditi sutra jer ćemo koristiti iste gume." Svjetski prvak sezone 2021. naglasio je da je sličan problem već otkriven tijekom testiranja, ali ne u tolikoj mjeri. “Imali smo slične težine tijekom testiranja
Unatoč napretku, Quartararo nije zadovoljan

Fabio Quartararo nije bio baš sretan nakon završetka prvog testnog dana u Sepangu. Unatoč napretku u pogonskom sklopu, kažu da još uvijek dosta zaostaju za najboljima. Nakon završetka prvog dana, koji je završio na trećem mjestu, francuski vozač je rekao: "Novi pogonski sklop je bolji nego prošle godine, ali još uvijek ne koristimo puni potencijal motocikla. Ovo je mnogo agresivniji godini u usporedbi s prošlom. Danas smo se dosta fokusirali na elektroniku." Vjeruje li vozač Yamahe da bi se od početka sezone mogao boriti za pobjede? "Samo borba za individualne pobjede nije mi dovoljna. Cilj je opet postati svjetski prvak. Trkači su međusobno jako ravnopravni, tako da svaka sitnica odlučuje." "U boljoj smo poziciji nego prošle godine, ali nisam siguran da mogu pobijediti s ovim motorom. Najv
Quartararo: Odluka o mojoj budućnosti bit će poznata na početku sezone

Fabio Quartararo je prošlu sezonu, koju je završio na desetom mjestu bez pobjede, nazvao najtežom u karijeri. Francuski trkač postao je svjetski prvak 2021., a sljedeće je godine završio drugi nakon što je u drugom dijelu sezone bio potpuno nemoćan protiv Francesca Bagnaije. Zaostatak u Yamahinom razvoju ove je godine bio još izraženiji. Uz nekoliko iznimaka, u većini je utrka bio daleko od prvih mjesta. "Već na početku godine očekivao sam vrlo tešku sezonu, ali nisam mislio da će biti ovako loša," rekao je Quartararo, koji ove godine nije pobijedio prvi put od svoje debitantske sezone 2019. " Prvi dio sezone je bio posebno težak, jer smo bili čak i lošiji nego što sam u početku očekivao. Osim toga, nisam uspio iscijediti maksimum iz motocikla. Ova sezona je definitivno bila n
Quartararo najbrži prije kvalifikacija

Fabio Quartararo postavio je najbrže vrijeme (1:53.531) na zadnjem slobodnom treningu prije kvalifikacija. Drugi je bio Jorge Martin, a treći s identičnim vremenom Aleix Espargaro, koji je pod lupom povjerenika utrke zbog incidenta s Francom Morbidellijem. https://twitter.com/MotoGP/status/1725854954278002927 Četvrto mjesto zauzeo je Fabio Di Giannantonio ispred Franca Morbidellija, Miguela Oliveire i Johanna Zarca. Prvih deset kompletirali su Maverick Vinales, Alex Marquez i Francesco Bagnaia. https://twitter.com/MotoGP/status/1725849208882663852
Quartararo: Yamaha mora unovčiti koncesije

Dok je sve jasnije da će novi sustav razvojnih koncesija stupiti na snagu u MotoGP sezoni 2024., Fabio Quartararo upozorava da će to vjerojatno biti sustav koji će proizvođačima olakšati dobivanje, ali i gubitak razvojnih koncesija, pa Yamaha će morati ponuditi da to dobro iskoristi. Svi proizvođači u klasi MotoGP ove su godine barem jednom utrku završili na pobjedničkom postolju, pa prema sadašnjim uvjetima za dobivanje koncesija samo oni ne bi pripadali nijednom od njih. Ali zbog dodavanja sprinterskih utrka, timovi imaju manje slobodnih treninga tijekom sezone na kojima bi mogli isprobati nove stvari, a ujedno postoji bojazan da će posebno Yamaha i Honda teško pronaći put do vrh. Yamaha, koja nema svoj polutvornički tim, u velikoj je mani u usporedbi s D
Razočarani Quartararo: Situacija je gora od očekivane

Fabio Quartararo bio je jako razočaran nakon događaja u Australiji od petka. Nakon što je cijeli protekli vikend u Mandaliki bio među najbržima, današnji je trening završio tek na ukupnom sedamnaestom mjestu. Na kraju drugog treninga, francuskog je trkača omeo Augusto Fernandez, koji je zbog svoje greške zaradio kaznu od tri starta. No, to nije razlog lošeg plasmana Yamahinog trkača. Za najbržim Binderom zaostao je gotovo sekundu. "U vožnji kroz zavoj imamo puno više problema nego što smo imali prošle godine. Zaostajem za najbržim cijelu sekundu. Moj momčadski kolega također ima slične probleme. Danas je bilo puno gore nego što smo očekivali." "Moje vrijeme je bilo pola sekunde bolje nego prošle godine, ali sam i dalje sedamnaesti. U Indoneziji imamo puno
Quartararo: Ovo je najbolji rezultat sezone

Fabio Quartararo opisao je današnje treće mjesto kao svoj najbolji rezultat sezone nakon što je završio samo pola sekunde iza pobjednika. Danas je Francuz iskoristio padove vozača ispred sebe i bio među najbržima na stazi, pogotovo u završnici utrke. U posljednjem dijelu eliminirao je zaostatak od tri sekunde za vodećim i u cilj stigao odmah iza prve dvojice. Unatoč tome što je bio čak i blizu pobjede, nije uspio prestići Mavericka Vinalesa u borbi za drugo mjesto koje bi mu onda otvorilo put do moguće iznenađujuće pobjede. "Ovo je najbolji rezultat sezone. Bio sam treći iu Indiji i Americi, ali s puno većim zaostatkom za pobjednikom. Danas sam odmah iza najbržeg." Najviše problema imao je u uvodnom dijelu utrke, kada nije uspio dovoljno dobro zagrijati zadnji krug
Quartararo: Ne znam zašto je utrka tako kasno

Fabio Quartararo završio je utrku u Motegiju na desetom mjestu i ostao je zakinut u rasporedu utrke. Sam misli da je utrka trebala početi ranije. "Potpuna zbrka. Stvarno mi nije jasno zašto je utrka na rasporedu tako kasno - u tri popodne, kad se već u pet počinje spuštati mrak. Danas je u takvim uvjetima bilo posebno zahtjevno", rekao je Francuz nakon utrke. Na kraju prvog kruga Francuz nije mijenjao motocikle kao većina trkača, već je ostao na stazi s gumama za suhu stazu još jedan krug. Odluka se pokazala pogrešnom. "Odlučio sam ostati na stazi još jedan krug. Istina je da je staza već bila mokra, ali kiša nije bila toliko jaka. Bila je to pogrešna odluka i izgubio sam dragocjene sekunde. Imamo sličnih problema na mokroj stazi kao na suhom.Imamo najviše problema