Označiti: fe

Villeneuve je impresionirao serijom Formule E

Formula E
Jacques Villeneuve, prvak Formule 1997 1., oduševljen je nakon današnjeg testa Formule E u Donington Parku. Naime, kako kaže, bijesan je što se većina serija, poput F1, usporava, ali ovdje se razvoj nastavlja: "Živcira me jer nisam bio tu prvu sezonu. Sad sam ovdje i moram reći da sam uzbuđen. Radimo na tome. da smo sve brži. Nitko nas ne ograničava i to je najvažnije za mene kao trkača. Nismo ovdje da bicikliramo po stazi, već da trkamo i brže. Komentirao sam VN Mađarske prije deset dana kad sam dobio poziv, ako bih došao testirati. Promijenio sam planove i sad sam ovdje. Prije sam gledao seriju, ali sada ću nastupiti u njoj. " Villeneuve je dosad utrkivao u mnogim serijama, FXNUMX, IndyCar i NASCAR, kao i u rallycrossu i tako dalje
Heidfeld i Senna za Mahindru

Formula E
U drugoj sezoni Formule E, Nick Heidfeld i Bruno Senna udružit će snage s ekipom Mahindre. Nick je veteran velikih nagrada, jer iza sebe ima 183. Završio je na dvanaestom mjestu ove električne serije, s najboljim rezultatom trećeg mjesta u Moskvi, gdje je propustio pobjedu nakon sudara u posljednjem zavoju s Prostom. Pa, Heidfelda je zamijenio Jacques Villeneuve, prvak Formule 1997. XNUMX. Heidfeld kaže da se raduje drugoj sezoni Formule E, gdje želi pobijediti i osvojiti naslov.
De la Rosa testirat će automobil Aguri Formule E

Formula E
Bivši trkač Formule 1 Pedro de la Rosa vratit će se danas u jednosjed kako bi testirao automobil Aguri Formule E u Donington Parku. Momčad Aguri prva je momčad koja je drugu sezonu počela testirati trkaćim automobilom, gdje će, između ostalog, testirati i njihov redoviti trkač Salvador Duran. Inače, jednom nije jasno može li de la Rosa dobiti trkaće mjesto u Formuli E Augier, ali sigurno će biti na popisu mogućih trkača. Momčad definitivno želi Antonija Felixa da Costu, koji također ovisi o kalendaru utrka DTM serije, gdje se utrkuje za BMW. Portugalci su morali propustiti utrke u Londonu i Pekingu.
Montagny je otkrio pozitivan doping test

Formula E
Bivši trkač Formule 2006 Franck Montagny otkrio je da očekuje kaznu nakon što je pao na doping testu nakon utrke Formule E u Maleziji. Montagny se XNUMX. godine natjecao u sedam utrka s momčadi Super Aguri, a ove godine utrkuje se u novoj seriji električnih trkaćih automobila gdje je osvojio prvo mjesto na prvoj utrci u Kini i petnaestu u Maleziji, gdje je bio pozitivan na kokain. Propustio je utrku u Urugvaju, službeno zbog zdravstvenih problema, a sada je te probleme otkrio i francuskim novinama. "Na kraju utrke vidio sam kako me čekaju muškarci", rekao je. "Odmah sam shvatila. Znala sam da je gotovo. Sjela sam u avion. Otišla sam kući i zatvorila se između četiri zida. Tada sam nazvala roditelje i rekla im. Bilo me je sram", objasnila je Montagny. što je po pravilima
Di Grassi je dobio svoj prvi trening

Prvi slobodni trening prije uvodne utrke sezone Formule E u Pekingu imao je Lucas di Grassi, koji se natječe za momčad Abt. Brazilac je bio najbrži u prvom, 1-minutnom slobodnom treningu s vremenom 41.937: 45. Drugi najbrži na pekinškoj stazi ePrix bio je Sebastien Buemi (E.Dams Renault), a treći Sam Bird (Virgin Racing). Nicolas Prost bio je četvrti u drugoj utrci ekipe E.Dams, a slijedi ga Karun Čandok (Mahindra Racing). Bruno Senna bio je pomalo razočaran sa samo petnaest puta. Rezultati prvog treninga: Racer Team Time 01 11 Lucas di Grassi Audi Sport ABT 1.41.934s 02 9 Sébastien Buemi e.dams-Renault 1: 42.510s 03 2 Sam Bird Virgin Racing 1: 42.902s 04 8 Nicolas Prost e.dams-Renault 1: 42.9