Označiti: formula 1

Tim MoneyGram Haas predstavio je trkaći automobil VF23

Nakon što je američki tim Haas prvi među timovima Formule 1 predstavio slikanje ovogodišnjeg trkaćeg bolida na kompjuteriziranoj verziji prošlogodišnjeg trkaćeg bolida, prije početka zimskih testiranja na svojim društvenim profilima objavili su grupnu fotografiju tima pored ovogodišnjeg VF23 trkaćeg automobila, s kojim su tada odvozili prve kilometre na trkaćoj stazi Silverstone. https://twitter.com/HaasF1Team/status/1624357487460622338
Gardner: MotoGP sve više nalikuje Formuli 1, Marquez je najbolji trkač, ali ne može pobijediti

Remyja Gardnera jako živcira činjenica da MotoGP sve više nalikuje Formuli 1. Trkač ima sve manje utjecaja. Slično kao u Formuli 1, bolid je puno važniji od vozača. "Nažalost, MotoGP sve više nalikuje Formuli 1, gdje je bolid puno važniji od vozača. Naravno, vozač klase MotoGP ima malo više utjecaja na rezultat nego onaj u Formuli 1, ali dva sporta sve su sličniji u tom pogledu." "Lewis Hamilton ne može pobijediti s Williamsom. Isto je i u MotoGP-u. Marc Marquez je najbolji trkač svih vremena, a ipak ne može pobijediti." Australac je nakon samo jedne sezone u elitnom motociklističkom razredu ostao bez mjesta u timu Tech 3. S trinaest bodova lani je zauzeo trinaesto mjesto u ukupnom poretku. Njegov najbolji rezultat u utrci bio je
Red Bull osumnjičen za prekoračenje proračuna: Ishod prvenstva 2021. mogao bi se promijeniti!

Očekuje se da će FIA ​​uskoro objaviti nalaze da su dvije F1 momčadi prošle sezone premašile budžetski limit, a prema pisanju britanskih medija, jedna od njih je momčad Red Bulla. Prošle godine proračun je bio ograničen na 145 milijuna dolara, ali je dodano nekoliko iznimaka proračuna, kao i naknade za dodatne utrke u sezoni. Najveća tri tima, Mercedes, Ferrari i Red Bull, bili su prisiljeni napraviti velike prilagodbe u svojoj organizaciji, a unutar budžeta su također morali razviti trkaće automobile za sezonu 2022. FIA je navodno sada dobila financijske izvješća svih ekipa, a kod dvije su utvrđeni prekršaji. Pretpostavlja se da se radi o Red Bullu i Aston Martinu, ali za sada nema službenih informacija. Unatoč svemu, to ne bi trebao biti veliki prekršaj, što znači da su dvije momčadi premašile proračun za manje od 5
Monaco u F1 barem do 2025

F1 će se nastaviti utrkivati ​​ulicama Kneževine Monako jer je u utorak potpisan novi trogodišnji ugovor. Budućnost prestižne utrke bila je pod velikim znakom pitanja posljednjih tjedana i mjeseci zbog brojnih prepreka i detalja, no Stefano Domenicali danas je najavio da će Monako ostati u kalendaru F1 utrka barem do 2025. Prema nekim procjenama Monaco je računao za mjesto u kalendaru "samo" 15 milijuna eura, ili barem upola manje od većine drugih trkališta, zbog čega je F1 pokušala ili povećati naknadu, ili bi mjesto u kalendaru pripalo drugom organizatoru. Vlasnicima F1 navodno se ne sviđa ni to što su za prijenos utrka angažirali vlastitog redatelja, umjesto da se o tome brinu djelatnici F1 TV-a. a također je osporavano da je Monako bio dovo na stazi
Verstappen će se utrkivati ​​s novim motorom

Max Verstappen će se na VN Mađarske natjecati s novim motorom u svom RB18 nakon što mu je ponestalo snage u kvalifikacijama. Zbog promjene motora, turbopunjača, MGU-K i MGU-H, Nizozemac neće izgubiti startna mjesta, jer nijednom komponentom nije premašio zadani broj jedinica. Isti dijelovi ugrađeni su iu garažu Red Bulla Sergiu Perezu, a kolege iz sestrinske momčadi AlphaTauri Pierreu Gaslyju.
Lewis Hamilton je očekivao više od Mercedesa u Francuskoj

Lewis Hamilton priznao je da je očekivao više od Mercedesovog W13 na Paul Ricardu nego što je mogao pokazati u prva dva treninga za Veliku nagradu Francuske. Sedmerostruki svjetski prvak ocijenio je da je trkaći automobil nekonkurentan na svim područjima. Hamilton je na prvom slobodnom treningu svoj bolid prepustio mladom vozaču Nycku de Vriesu, a na poslijepodnevnom treningu bio je peti s dvije desetinke zaostatka za timskim kolegom Georgeom Russellom. "Trening nije bio najbolji", priznao je Hamilton. "Pokušao sam uhvatiti ritam, ali zbog vrućine je trebalo dosta sporih krugova da ohladim gume, ali mislim da sam dobro prošao." Mercedes je otišao u Francusku, gdje su prije dolaska na trkalište procijenili da imaju najveće šanse za pobjedu, p
Carlos Sainz osvojio je prvi pole position u Silverstoneu

Španjolac Carlos Sainz krenut će u utrku Formule 1 za Veliku nagradu Velike Britanije s najbolje startne pozicije. Sinu bivšeg reli prvaka ovo je prvi pole position u F0.072, a u borbi za vodstvo do prvog zavoja prijetit će mu s drugog mjesta aktualni svjetski prvak Max Verstappen koji je za Sainzom zaostajao za 1 sekunde u borbi za najbolju startnu poziciju. https://twitter.com/F1543256720406978560/status/20?s=9&t=wDXAM6QN8opKLbJVwAGJXNUMXw Lom Charles Leclerc i Sergio Perez krenut će iz drugog startnog reda, a najbolje plasirani domaći vozač bio je Lewis Hamilton koji je bio peti, ispred lijepog Landa Norrisa. Sedmi je bio Fernando Alonso ispred još jednog vozača Mercedesa Georgea Russella i odličnog Kineza u Alfa Romeu Guanyu Zhoua. Stvarno
Leclerc: Pet pobjeda i dosljednost recept su za Ferrarijev naslov

Charles Leclerc iz Monaca uvjeren je da Ferrari ove godine može osvojiti naslov Formule 1 ako uspiju pobijediti na najmanje pet utrka. Momčad iz Maranella posljednju je titulu osvojila 2008. godine, no ove su godine sve riskirali s dizajnom trkaćeg automobila jer se žele ponovno zaletjeti u vrh. Trkaći automobil F1-75 prepun je inovacija, koje su temeljito testirane tijekom testiranja u Barceloni, gdje su trkači Charles Leclerc i Carlos Sainz odvozili čak 439 krugova. Naši ciljevi su jasni, rekao je Leclerc. "Zadnje dvije sezone bile su jako teške za momčad, a od Ferrarija se uvijek puno očekuje. Svi očekuju da će se Ferrari boriti za prva mjesta. Zadnje dvije godine bile su teške, ali mislim da smo dobro reagirali i pripremili se za ovo sezona." Leclerc je rekao da bi ih radije sve pobijedio