Označiti: formula 4

Mick Schumacher treći je novak u sezoni 2015

Njemačka formula 4 dobila je novog prvaka. Ovo je postao Marvin Dienst, koji je osvojio naslov dvije utrke prije kraja sezone. Mick Schumacher, sin sedmerostrukog svjetskog prvaka Formule 24 Michaela Schumachera, zasigurno je dobio najviše pažnje u seriji. Nijemac je u prvoj sezoni zabilježio prvu pobjedu u samo tri utrke, ali kasnije je bio prilično nedosljedan i često se upletao u sudare s drugim trkačima. Iako su ga na početku sezone smatrali jednim od najboljih novaka, na kraju su ga prestigli David Beckmann i Mike David Ortmann. Mali Schumacher tako je treći najbolji rookie sezone, kojeg je završio na desetom mjestu ukupno. U 92 utrke postigao je XNUMX poena, što je više od njegovog suigrača Harrisona Newa.
Neweyeva prva pobjeda u Formuli 4

Formula 1, Ostali sportovi
Harrison Newey, sin legendarnog tehničkog genija Formule 4 Adriana Neweya, zabilježio je prvu pobjedu u Formuli 17. Sedamnaestogodišnji Newey započeo je utrku britanske Formule 4 u Doningtonu s najbolje startne pozicije i vodstvo nije pustio do cilja. Newey je već pobjeđivao u prethodne dvije utrke, ali nekako mu je pobjegao, a ovaj je put utrku u potpunosti završio od starta do cilja. U posljednjim rundama napao ga je suigrač Will Palmer, koji je ove godine pobijedio devet puta, ali nije pronašao put mimo raspoloženog Harrisona.
Mick Schumacher sa slomljenom desnom rukom

Ostali sportovi
Na utrci Formule 4, koja se održala ovog vikenda u austrijskom Zeltwegu, Mick, sin sedmerostrukog svjetskog prvaka Michaela Schumachera, imao je tešku nesreću. Naime, u startno-ciljnoj ravnini s leđa ga je udario automobil, i bio je potpuno nemoćan. Nijemac je završio u zidu sa slomljenom desnom rukom. Nakon nesreće, naravno, prebačen je u lokalnu bolnicu. [vsw id = "Q2d040De5P0" source = "youtube" width = "600" height = "400" autoplay = "yes"]
Mick Schumacher

Kad se Michael Schumacher 1995. oženio svojom tadašnjom djevojkom Corinnom Betsch, neki su se pitali hoće li netko od njegovih potencijalnih sinova krenuti njegovim uspješnim trkačkim stopama. 1997. dobili su kćer Ginu-Marie, a u ožujku 1999. sina Micka. Upravo se Mick kasnije, zapravo, polako počeo baviti utrkama; ali budući da nije želio biti pod nikakvim dodatnim pritiskom medija kao sin poznatog oca, vozio je pod imenom Mick Betsch - s djevojačkim prezimenom svoje majke. Krajem 2014. godine počeo je voziti sa svojim "pravim" prezimenom u njemačkom prvenstvu Formule 4 u momčadi Jenzer Motorsport, 2015. prešao je u momčad Van Amersfoot Racing u istoj utrci - i odmah zablistao u prvoj utrci u Oscherslebenu. I prije je bio u kartingu
Schumacher je pobijedio već u svojoj trećoj utrci

Nakon što je u subotu u Oscherslebenu primio pehar za najboljeg novaka na prvoj utrci njemačke Formule 16, 4-godišnji Mick Schumacher već je zakoračio na najviše postolje u trećoj utrci na istoj trkalištu. U utrku je krenuo s drugog mjesta (startna mjesta određuju se obrnutim redoslijedom ljestvice u prethodnoj utrci), a nakon što je utrku završio sigurnosnim automobilom, završio je pola sekunde ispred Josepha Mawsona, koji ga je u potpunosti uhvatio u posljednjim krugovima ispred sigurnosnog automobila. . Schumacher je prvu utrku završio na devetom, a drugu na dvanaestom mjestu. Na petom je mjestu s 27 bodova nakon tri utrke u ukupnom poretku prvenstva. U međuvremenu je u francuskoj Formuli 4 još jedan sin slavnog prezimena krenuo u uspješnu sportsku karijeru. Giovanni Alesi, sin uspješnog trkača Formule XNUMX, Jeana Alesa
"Mali" Schumacher impresionirao je u prvoj utrci

16-godišnji Mick Schumacher, sin sedmerostrukog svjetskog prvaka Michaela Schumachera, primio je pehar za najboljeg novaka u svojoj prvoj utrci u njemačkoj Formuli Four. Schumacher se kvalificirao za subotnju utrku, prvu od tri u Oscherslebenu ovog vikenda, koja je završila na 19. mjestu i završila na devetom mjestu. Pehar za najboljeg došljaka primio je odmah na pozornici za pobjednike, a tako je i sudjelovao u točenju šampanjca za najbolju trojicu. Mick, koji je suigrač s Harrisonom Neweyem, sinom jednog od najtraženijih dizajnera trkaćih automobila Adrianom Neweyem, pokazao je dobre reflekse u utrci, kao i lijepa pretjecanja.
Sabine: Ne očekujte previše od Micka Schumachera

Menadžer Michaela Schumachera već neko vrijeme nije javno govorio, a sada se oglašava zbog sina sedmerostrukog svjetskog prvaka Micka Schumachera. Mick se ove sezone utrkuje u seriji Formule 4, gdje je sezonom započeo 26. travnja nesrećom. Svi očekujemo puno od Micka, obično se prezime Schumacher odmah povezuje s Formulom XNUMX, gdje je Mick svojedobno želio, ali Sabine Kehm kaže: "Moramo mu dati vremena. Ne bismo smjeli toliko očekivati ​​od njega. Mora steći iskustvo i znanje. , s kojim će moći napredovati. Ima na umu Formulu XNUMX, ali mora se koncentrirati na svoj trenutni posao. Držimo ga podalje od medija kako ga ne bismo previše pritiskali s previsokim ciljevima. Odgovarat će na nekoliko pitanja svakog trkaćeg vikenda. " Vrijedno je spomenuti da je Mic
Poznato prezime Schumacher uskoro se vratilo u Formulu XNUMX?

Mick Schumacher, sin devetostrukog svjetskog prvaka Michaela Schumachera, ove će godine iz kartinga preći u trkaće automobile s jednosjedom s otvorenom kabinom. Natjecat će se u njemačkoj Formuli Four s momčadi Van Amersfoort Racing, za koju se Max Verstappen prošle godine natjecao u Formuli 17, a u povijest će ući kao najmlađi trkač Formule 4 sa XNUMX godina. "Posljednjih godina nekako tradicionalno nudimo viceprvaka njemačkog juniorskog prvenstva u kartingu testiranja u našem simulatoru", rekao je šef nizozemskog tima Frits van Amersfoort. "Mick je proveo cijeli dan u našoj tvornici u Nizozemskoj, zatim smo ga gledali kako testira u Valenciji i na kraju smo se dogovorili da sudjelujemo u ovogodišnjoj sezoni Formule XNUMX", dodao je. Prezime Schumacher tako već (opet) snažno