Označiti: francescobagnaia

Quartararo ili Bagnaia? Tko će biti MotoGP prvak 2021?

Nakon utrke za Veliku nagradu Amerikanaca u Austinu, u borbi za ovogodišnji naslov svjetskog prvaka ostali su samo Fabio Quartararo i Francesco Bagnaia. Posljednje tri utrke prije kraja sezone za vodećim Francuzom zaostaju 52 boda, što znači da će Yamahin trkač u sljedećoj utrci postati svjetski prvak ako Misano ode s barem 50 bodova prednosti. Ovo možda i nije tako lak zadatak, s obzirom da je Bagnaia pobijedila na prvoj ovogodišnjoj utrci u Misanu. Quartararo kaže da će posljednjoj talijanskoj utrci ove godine pristupiti na isti način kao i ove godine. "Neću biti opsjednut time da postanem prvak", rekao je. "Imam lijepu prednost u prvenstvu i mislim da ne moram osvojiti naslov već u Misanu, gdje je Pecco bio vrlo brz u prošloj utrci. Dat ću sve od sebe. Ako uspijemo, bit će jako sjajno , ako ne, onda
Bagnaia je prestigla Quartararo u Austinu i osvojila pole position

Ducatijev trkač Pecco Bagnaia osvojio je najbolju startnu poziciju za Veliku nagradu Amerike u Austinu nakon što je pobijedio Fabija Quartarara u kvalifikacijama klase MotoGP. Talijan, kojemu je ovo treća uzastopna najbolja startna pozicija, prvi je trkač koji je na ovoj stazi pobijedio Marca Marqueza u kvalifikacijama. U utrku će krenuti s trećeg mjesta, a njemu je to prvi put od povratka od ozljede da u utrku kreće s prva tri mjesta. Osim Bagnaie, ispred njega će u prvoj početnoj postavi i Fabio Quartararo. https://twitter.com/MotoGP/status/1444390135416696834
Rossi: MotoGP će živjeti u Italiji bez mene

Valentino Rossi uvjeren je da će MotoGP prvenstvo živjeti u srcima talijanskih navijača, čak i kada svoju trkaću kacigu na kraju ove sezone objesi o klin. Rossi je uvelike zaslužan za popularnost MotoGP klase u Italiji, jer iza sebe ima 26 godina dugu i uspješnu karijeru. No, Talijan se oprašta na kraju ove sezone, no prije toga se svojom akademijom mladih VR46 natjecatelja pobrinuo da motociklizam ostane u dobrim rukama talentiranih talijanskih natjecatelja. Jedan od njih je Francesco Bagnaia, koji je u Misanu upisao drugu uzastopnu pobjedu u MotoGP-u, a sljedeće sezone ostaje trkač tvorničke momčadi Ducatija. Franco Morbidelli je također napredovao u MotoGP kroz Rossijevu VR46 akademiju, a sada je postao tvornički Yamaha trkač. Pored njih, međutim, mi smo u Misan videu
MotoGP, Misano: Bagnai 3. trening, Marquez u Q1

Francesco Bagnaia nastavlja pokazivati ​​dobru formu nakon svoje premijerne pobjede u klasi MotoGP. Trkač Ducati postavio je najbrže vrijeme trećeg slobodnog treninga na trećem slobodnom treningu za VN San Marina u Misanu. Među natjecateljima je bilo malo razlika, njih 16 rangirano je unutar jedne sekunde, pa će opet odlučivati ​​sitnice. Fabio Quartararo zaostao je samo 4 stotinke za Talijanom na drugom mjestu, dok su Bagnainov suigrač Jack Miller i Maverick Vinales s Aprilijom završili trening u prvih pet. https://twitter.com/MotoGP/status/1439153396666224642 ​​Zbog malih razlika, velike greške će se još strože kažnjavati. To je iz prve ruke iskusio šesterostruki svjetski prvak MotoGP-a Marc Marquez koji je pao i nije se plasirao
Francesco BAGNAIA nakon napetog duela s MARQUEZOM do 1. POBJEDE u MOTOGP-u

Ducatijev trkač Francesco Bagnaia ostvario je prvu pobjedu u kraljevskoj klasi Svjetskog motociklističkog prvenstva na MotoGP utrci u Aragonu, nakon napetog dvoboja s Marcom Marquezom u posljednja tri kruga. Marquez je na kraju bio drugi, a aktualni svjetski prvak Joan Mir treći. https://twitter.com/MotoGP/status/1437035639514488832 Marquez je pratio Bagnaija tijekom cijele utrke, pokušavajući prve napade tek u posljednjim krugovima, ali se Ducatijev trkač uspješno obranio i na kraju slavio dugo očekivanu pobjedu. https://twitter.com/autosport/status/1437035609428742148 Lider MotoGP Svjetskog prvenstva Fabio Quartararo završio je osmi u utrci, ali zahvaljujući lošoj utrci, njegovo vodstvo u prvenstvu ispred Bagnaia je nešto niže sa 53 boda.
MotoGP, Jerez: Francesco Bagnaia najbrži na drugom treningu

Francesco Bagnaia bio je najbrži trkač drugog slobodnog treninga u Jerezu. Većina natjecatelja, kao i obično, odradila je kvalifikacijske simulacije s mekšim gumama, ali Franco Morbidelli i Marc Marquez nisu postavili krug s mekšim gumama. https://twitter.com/MotoGP/status/1388116671223771139 Bagnaia je također preuzeo vodstvo na kombiniranoj ljestvici vremena treninga s najbržim vremenom. Povratnik u MotoGP Tito Rabat, koji u Pramcu zamjenjuje Jorgea Martina, pao je na treningu. https://twitter.com/MotoGP/status/1388111970100994048