Označiti: franco morbidelli

Marco Bezzecchi: Radije vidim da mi suparnici nisu prijatelji

Bodovni lider u MotoGP Svjetskom prvenstvu Marco Bezzecchi rekao je da je čudan osjećaj kada se bori sa svojim prijateljima iz VR46 akademije, pa se radije sukobljava sa suparnicima koji mu nisu prijatelji. Bezzecchiju nisu strani dvoboji s Francescom Bagnaiom, Lucom Marinijem i Francom Morbidellijem, barem što se tiče zemljane staze na ranču Valentina Rossija, no suparnički motori učinili su da prijatelji postanu suparnici i na MotoGP stazi. Talijan je preuzeo vodstvo na ljestvici prvenstva pobjedom u Argentini, prvom u karijeri i prvom za momčad VR46, a iako kaže da još ne razmišlja o borbi za naslov 2023., pričao je o natjecanju s ostalima članovi Rossijeve akademije. "Da budem iskren, više volim vidjeti svoje suparnike ne kao prijatelje. Već kao Peccu
Morbidelli je već skupio polovicu svih prošlogodišnjih bodova

Jučerašnjim četvrtim mjestom Franco Morbidelli ostvario je najbolji rezultat od utrke u Jerezu 2021. Iza talijanskog trkača dvije su iznimno zahtjevne sezone koje su osim ozljeda obilježene i izrazito lošim rezultatima. Ako je njegov momčadski kolega Fabio Quartararo za to vrijeme postao svjetski prvak i prošle godine završio drugi ukupno, on je sezonu završio na sedamnaestom i devetnaestom mjestu. Bilo je dosta glasina da bi ova sezona mogla biti njegova posljednja u tvorničkoj momčadi Yamahe. Ipak, ove je godine bodovno bolje krenuo u sezonu od prethodne dvije. Nakon samo dvije utrke već ima polovicu svih bodova (21) koje je skupio u cijeloj prošlogodišnjoj sezoni (42). U Portimau je s četrnaestog mjesta u glavnoj utrci osvojio samo dva boda. Točno tako
Morbidelli: Dugo nisam ovoliko uživao u motociklu

Franco Morbidelli bio je vrlo zadovoljan svojim rezultatom u jučerašnjoj sprinterskoj utrci. Talijan je utrku završio na četvrtom mjestu, što je njegov najbolji rezultat od Jereza 2021. Vozač Yamahe je vrlo dobro započeo utrku s četvrtog mjesta, čak je vodio, ali je na kraju izgubio tri mjesta i vratio se na četvrto. Za pobjednikom Bradom Binderom zaostao je samo 2,3 sekunde. "Uspio sam jako dobro startati. Još je bilo mokrih dijelova u prvom zavoju, pa sam vozio malo šire. Tada sam se uspio sabrati i čak povesti u utrci. Bio je to nevjerojatan osjećaj." "Naš motocikl je još uvijek u podređenom položaju u odnosu na Ducatije, ali dao sam sve od sebe da postignem što bolji rezultat. Izuzetno smo zadovoljni četvrtim mjestom. Svi u timu smo se trudili
Morbidelli zadovoljan početkom vikenda u Argentini

Ovo je vrlo ohrabrujući početak trkaćeg vikenda u Argentini za Franca Morbidellija. Talijanski trkač, koji je u posljednjem razdoblju dobio dosta kritika, u petak je osigurao izravan nastup u bržoj kvalifikacijskoj skupini. Pomalo iznenađujuće, na oba slobodna treninga bio je brži od momčadskog kolege Fabija Quartarara. Iza nas je jako dobar dan, jer sam uspio osigurati izravan ulazak u bržu kvalifikacijsku skupinu, rekao je Talijan nakon završetka dana. "Ovaj vikend je počeo puno bolje u usporedbi s onim u Portimau. Moramo nastaviti naporno raditi i biti još brži. Sutra bi bilo lijepo da se kvalificiram među prvih šest. To je cilj, ali vidjet ćemo može li postići." “Još uvijek smo dosta blizu najboljeg u ritmu za utrku
Još samo nekoliko sati do predstavljanja Yamaha tima

Još nas samo nekoliko sati dijeli od prve ovogodišnje prezentacije. U 4:1613825864344686593 ujutro po našem vremenu, tim Monster Energy Yamaha MotoGP predstavit će ovogodišnje boje u Jakarti, a nastupit će Franco Morbidelli i Fabio Quartararo. https://twitter.com/YamahaMotoGP/status/1 Yamahin tvornički tim predstavit će nove timske boje na prošlogodišnjem motociklu MXNUMX, s kojim je Quartararo osvojio naslov viceprvaka u klasi MotoGP.
Rossi je otvorio stare rane i ponovno udario Marqueza

Prošlog vikenda, Valentino Rossi bio je prisutan u MotoGP karavanskom paddocku, gdje se njegov mladi štićenik iz vozačke akademije, Francesco Bagnaia, borio i osvojio svjetsko prvenstvo. Rossi, koji je prije sedam godina izgubio titulu od Jorgea Lorenza, na inicijativu talijanskih medija ponovno se obrušio na Marca Marqueza kojeg je u prošlosti više puta optuživao da pomaže Lorenzu. Marquez i Rossi bili su u napetom dvoboju na malezijskoj utrci 2015. koji je završio incidentom koji je rezultirao time da su suci Talijana kaznili s tri kaznena boda, a posljedično je zbog već skupljenih kaznenih bodova startao utrci koja je definirala sezonu u Valenciji s posljednjim mjestom, što je Lorenzu olakšalo put do pobjede i naslova prvaka. Marquez je unutra
Yamaha: Morbidellijevo mjesto u timu treba ponuditi Razgatliogluu

Šef Yamaha MotoGP tima Lin Jarvis kaže da bi, s obzirom na nekonkurentnu formu Franca Morbidellija, bilo pametnije da je Yamaha prošle godine mjesto uz Fabia Quartarara ponudila Topraku Razgatliogluu umjesto Talijanu iz akademije VR46. Nakon solidnih rezultata na motociklu Petronas Yamaha, Morbidelli je promoviran u tvornički tim zajedno s Fabiom Quartararom. Ali Talijan, koji je potpisao dvogodišnji ugovor, imao je svoju najlošiju sezonu u MotoGP-u ove godine, pa Jarvis vjeruje da bi Turčina, koji je bio zainteresiran za prelazak u MotoGP samo ako bi imao tvornički motocikl na raspolaganju, trebalo ponuditi na barem jednogodišnji ugovor. “U srpnju 2021. Topraku bi trebalo ponuditi mjesto u tvorničkom timu”, rekao je Jarvis. “Ali Toprak je želio postati prvak u WSBK prvenstvu i tek onda koketirati s drugim mogućnostima
Crutchlow: MotoGP kvalifikacije postale su slične F1 kvalifikacijama

Cal Crutchlow završio je devetnaesti u kvalifikacijama za VN Aragona i bio je razočaran, unatoč tome što je za desetinku sekunde pobijedio regularnog vozača tvorničke Yamahe Franca Morbidellija, jer je smatrao da je mogao biti najbrži da se nije srušio na trećem slobodnom treningu. Britanac, koji će do kraja sezone zamijeniti Andrea Doviziosa u momčadi RNF-a, zadnji je put vozio prošle godine na VN Aragona, pa je i on bio pomalo iznenađen kako su se od tada razvijale MotoGP kvalifikacije. "Razočaran sam kvalifikacijama, što je malo čudno jer nisam mislio da ću biti konkurentan", rekao je Crutchlow. "Ali vidio sam da sam konkurentan i mogao sam biti još brži. Puno brži da nisam imao žute zastavice u brzom krugu. Srušio sam se na trećem treningu, ali sam
Yamaha i dalje vjeruje u Morbidellija

Franco Morbidelli i dalje uživa puno povjerenje Yamahinog tima unatoč prilično osrednjim rezultatima od povratka nakon ozljede. Kako je naglasio menadžer tima Massimo Meregalli, oni i dalje vjeruju da Talijan može vratiti formu koja ga je krasila u sezoni 2020., kada je završio kao svjetski doprvak. Podsjetimo, Morbidelli je sezonu završio na drugom mjestu kao trkač Petronas tima s motociklom 2019. Prošlu sezonu, u kojoj je izborio mjesto u tvorničkoj momčadi Yamahe nakon ranog odlaska Mavericka Vinalesa, obilježile su ozljede. Zbog toga je imao i dosta problema s prilagodbom na ovogodišnji motocikl. Trenutno je tek devetnaesti u ukupnom poretku s dvadeset i pet bodova, dok je njegov momčadski kolega Fabio Quartararo vodeći. Zato jesu