Označiti: francuskigp

Petrucci: Ovo bi mogao biti najbolji motocikl koji sam ikad vozio

Danilo Petrucci zamijenio je još uvijek odsutnog Enea Bastianinija u MotoGP utrci za VN Francuske u tvorničkoj Ducatijevoj garaži, a nakon utrke u Le Mansu suočen je s činjenicom da će se morati ponovno i ujedno oprostiti od MotoGP-a motociklu za koji kaže da je vjerojatno najbolji koji je ikad vozio. "Stvarno sam ponosan," rekao je Petrucci nakon utrke, koji se ove godine natječe u WSBK prvenstvu za Ducati. "Bio je to kao veliki dar od Ducatija. Ponosan sam što sam ovdje s tvorničkim Ducatijem, vjerojatno najboljim motorom koji sam ikada vozio u životu. Želio bih zahvaliti obožavateljima. Bio sam na postolje tri puta u Francuskoj, također sam jednom pobijedio i francuski navijači su bili stvarno dobri prema meni."
Marini: Alex bi me teško izbjegao

Luca Marini nazvao je sudar Alexa Marqueza trkaćim incidentom, jer kaže da bi Španjolac teško izbjegao sudar na Ducatiju. Mariniju je proklizala prednja guma na izlasku iz Dunlopove šikane, no on se uspješno spasio od pada, za dlaku promašivši timskom kolegi Marcu Bezzecchiju koji je osvojio utrku, dok Alex Marquez nije bio te sreće te se velikom brzinom sudario s Talijan, s kojim su se borili za peto mjesto. "S obzirom na to kako se dogodila nesreća i kako sam ležao nasred staze, mogu biti sretan što su stvari ispale kako jesu, jer moglo je završiti i puno gore. Sretan sam jer sada imam tri tjedna odmora do oporavka.Svejedno će mi dobro doći." https://twitter.com/VR46RacingTeam/status/1657750718118256641 VR Team Racer
Marquez: Radije bih pao u borbi za postolje nego jednostavno završio u prvih 10

Marc Marquez ne žali za pristupom MotoGP utrci u Francuskoj, gdje je u borbi za drugo mjesto s Jorgeom Martinom pao u pretposljednjem krugu. Vozač Honde, koji je utrku započeo s drugog mjesta, kaže da bi radije pao u borbi za pobjedničko postolje nego se zadovoljio samo s ciljem da završi u prvih deset. Španjolac je napravio tek drugi MotoGP Grand Prix ove godine nakon što se ozlijedio na prvoj utrci u Portugalu, a potom je propustio tri utrke. "Da budem iskren, jako sam, jako sretan današnjom utrkom", rekao je Marquez. "Šteta što nismo dobili nagradu za naš rad. No, vozio sam jako dobro, dugo nisam imao tako dobar osjećaj. Mogao sam ulaziti u zavoje s klizećim i kasnim kočenjem i boriti se s drugi trkači i sretan sam zbog toga. Ali naravno da nisam znao
Vinales i Bagnaia nakon sudara: Bilo je udaraca, ali na kraju bez zamjerke

Maverick Vinales i Francesco Bagnaia kažu da između njih nema ljutnje nakon što su se sudarili i zamalo potukli u boksovima na Velikoj nagradi Francuske. Vinales je napao Bagnaio za treće mjesto prije nego što su se dva trkača sudarila i srušila. "Pretjecanje je bilo čisto i tada mi je, s moje točke gledišta, Pecco mogao dati više prostora. Ali na kraju smo obojica završili bez bodova, iako smo bili brzi, možda čak i najbrži u utrci", rekao je Vinales. . "Nisam znao gdje je Bagnaia. Mislio sam da me vidio na promjeni smjera, ali ovakve stvari su često komplicirane. Svatko ima svoje mišljenje, ali na kraju je na povjerenicima." https://twitter.com/MotoGP/status/1657830991048605699 Stjuardi će ispitati incident, ali za sada se ništa ne zna o mogućoj kazni. “Mislim da je to bio trkaći auto
Martin je uživao u dvoboju s Marquezom

Jorge Martin je sretan što su se on i Marc Marquez pomirili na stazi nakon što je Ducatijev Pramac kritizirao osmerostrukog svjetskog prvaka nakon utrke u Portugalu. Martin i Marquez nekoliko su puta zamijenili mjesta tijekom VN Francuske i iako nisu baš najbolji prijatelji, u međusobnim duelima iskazali su veliku dozu međusobnog poštovanja. Na kraju je Martin prestigao vozača Honde, ali se poskliznuo i odustao pripremajući se za pretjecanje. https://twitter.com/MotoGP/status/1657726406216806401 "Kada sam sustigao vodeću skupinu, dugo sam se borio s Marcom. Uživao sam u dvoboju, jer smo u Portimau imali nesuglasica koje smo riješili na staza, koja mi je jako simpatična. Sviđa mi se Marc je bio brz i agresivan, ali dali smo jedan drugome dovoljno prostora, završio sam
Bezzecchi: Kazna je bila očekivana

Pobjednik Velike nagrade Francuske MotoGP Marco Bezzecchi rekao je da je očekivao kaznu za agresivno pretjecanje Marca Marqueza, kojeg je izgurao sa staze prije nego što je prešao u vodstvo za pobjedu. Vozač VR46 utrku je započeo iz trećeg startnog reda i probio se nekoliko mjesta ispred na startu, a zatim je nakon pada Mavericka Vinalesa i Francesca Bagnaije pronašao brzinu kojom je prestigao Marqueza i Jorgea Martina do vodstva. Ali i prije toga morao je ustupiti jedno mjesto za svoj agresivni manevar, što je i očekivao. "Potpuno se slažem s kaznom i očekivao sam je. Nisam planirao pretjecati, ali sam pogriješio pri kočenju i zakočio oko tri metra prekasno. Kad sam vidio da neću moći dovoljno usporiti, vozio u unutrašnjost zavoja kako bi izbjegao b
Martin pobjednik MotoGP sprint utrke u Le Mansu

Jorge Martin pobjednik je MotoGP sprint utrke u Francuskoj, dok je Južnoafrikanac Brad Binder bio drugi. U središnjem dijelu utrke vidjeli smo tijesnu borbu između Marca Marqueza i Francesca Bagnaija, za treće mjesto. U posljednjim krugovima uspješniji je bio vozač Ducatija koji je zauzeo treće mjesto i povećao prednost u bodovima prvenstva, dok je Marquez tri kruga prije kraja izgubio mjesto od Luce Marinija te se na kraju morao zadovoljiti petim mjestom. https://twitter.com/MotoGP/status/1657375726083928064 Loša sreća i dalje prati domaćeg vozača Fabia Quartarara, koji je pao i odustao četiri kruga prije kraja, drugi Francuz u utrci, dok je Johann Zarco završio šesti. https://twitter.com/MotoGP/status/1657378353924513792
Bagnaia tijesno pobjeđuje Marqueza u borbi za pole position u Le Mansu

Francesco Bagnaia osvojio je najbolju startnu poziciju za Veliku nagradu Francuske u Le Mansu s minimalnom prednošću ispred Marca Marqueza. Talijan Ducatija je za 0.058 sekundi pobijedio zvijezdu Honde, koja se vraća nakon ozljede na Velikoj nagradi Portugala, te će današnju sprintersku utrku i nedjeljnu VN Francuske startati s prvog mjesta. https://twitter.com/MotoGP/status/1657318975196262402 Luca Marini također će startati iz prvog reda, a Jack Miller, koji je pokazao odličnu brzinu na slobodnim treninzima, bio je četvrti ispred Jorgea Martina i Mavericka Vinalesa. Sedmi je bio Marco Bezzecchi, osmi Alex Marquez, deveti Johann Zarco, a deseti Brad Binder. Sprinterska utrka na rasporedu je danas u 15 sati.
Miller najbrži na MotoGP treningu, Marquez u Q2

Jack Miller bio je najbrži na dva slobodna treninga uoči VN Francuske, gdje se domaći as Fabio Quartararo nastavio boriti s problemima, a povratnik Marc Marquez nakon dva sudara s novom Hondinom šasijom uhvatio je najbržu kvalifikacijsku skupinu. Na prvom treningu najbliži vremenu Millera bio je Luca Marini koji je za vozačem KTM-a zaostao manje od desetinke sekunde, treće vrijeme ostvario je još jedan vozač KTM-a, Bard Binder, a četvrti je bio domaći jahač Johann Zarco. Marc Marquez, koji se vratio nakon ozljede na Velikoj nagradi Portugala, testirao je novu Hondinu šasiju koju je za japanskog proizvođača pripremio njemački Kalex i s njome na treninzima postavio dvanaesto vrijeme. Zabilježio je i prvi pad, no nije se ozlijedio. Trening je izvanredan
Perez: Dezinformacija o kraju VSC-a koštala me postolja!

Meksikanac Sergio Perez tvrdi da su ga krive informacije o kraju Virtualnog sigurnosnog automobila (VSC) koje je poslala FIA koštale trećeg mjesta na VN Francuske. Perez je bio u dvoboju s Georgeom Russellom za treće mjesto u posljednjim krugovima utrke kada je utrku usporio Virtual Safety Car zbog kvara na Alfa Romeu. Utrka je nastavljena u 51. krugu, a Pereza je Russell lako pretekao kada se činilo da vozač Red Bulla nije spreman za nastavak normalne utrke. No nakon utrke Meksikanac je objasnio da je dobio informaciju od FIA-e da će se utrka nastaviti ranije nego što se to dogodilo. Pravila nalažu da trkač mora biti upozoren na kraj VSC zelenom zastavicom 10 do 15 sekundi nakon poruke da VSC završava, a ovaj put Perez znak