Označiti: ghd Lučine

Liber s novim rekordom za pobjedu u Lučinama

GHD, Ostali sportovi
Na Gorskoj brzinskoj utrci na Lučinama postavljen je novi rekord! Zaslužan je za Federica Libera koji je sa svojim prototipom Gloria G8P Evo gotovo 1 kilometar dugu rutu od Todraža do Lučina završio za 59,39: 119,85, s konačnom prosječnom brzinom od 20 km / h. “U drugoj vožnji koristio sam gume koje su imale bolje prianjanje. Komplet guma koji sam koristio u prvoj vožnji imao je nešto lošiji zahvat na cesti dan prije zbog kiše, proklizavao sam. Možda bih mogao voziti i malo brže, ali i dalje sam jako zadovoljan vremenom ", komentirao je zapis simpatični Talijan i odgovorio na pitanje što je glavni faktor za iznimno vrijeme na grebenima do Lučina. Drugi u ukupnom poretku bio je Čeh Vaclav Janik u MXNUMXF Standardu, a treće mjesto pripalo je najboljem Slovencu Vladimiru Stankoviću
83 vozača iz 7 zemalja dolaze u GHD Lučine

GHD
Ovog vikenda, od 12. do 14. kolovoza, održat će se tradicionalna brdska brza utrka Lučina. Vozači dolaze iz sedam europskih zemalja. Posebno smo zadovoljni što se vraćaju prošlogodišnji vlasnici dva rekorda: Talijana Federica Liber u apsolutnoj konkurenciji i Švicarca Ronnieja Bratschija u turističkim vozilima. Ovogodišnja utrka, uz državno prvenstvo u brdskom brzom automobilizmu, prvenstveni pehar AŠ 2005. (vintage prvenstveni pehar, kup Slovenije Triveneto u brdskim brzinskim utrkama, Yugo kup), smatra se i FIA-inim međunarodnim planinskim prvenstvom srednjoeuropskoj zoni i FIA-inom međunarodnom planinskom prvenstvu srednjoeuropske zone. Na ovogodišnjoj utrci nastupit će i sedam starodobnih automobila među 83 vozača; osim domaćih, bit će tu i austrijski, švicarski,
Uspješan nastup ekipe OPV Šport na domaćoj utrci u Lučinama

GHD
Staza duga od 3900 metara od Todraža do Lučina, gdje je i sjedište kluba OPV šport, prošlog je vikenda ugostila brdske brzače. U pravim ljetnim vrućinama i pred velikim brojem gledatelja na utrci su sudjelovala i četiri vozača OPV Sporta koji su uspješno predstavljali klupske boje. S Peugeotom 208 R2 Rok Turk je osvojio visoko 5. mjesto u ukupnom poretku za državno prvenstvo Slovenije, a bio je najbrži u diviziji 2, donijevši tako OPV Šport pobjedu u domaćoj utrci. Još jednu pobjedu s Volkswagenovim polom odnio je i Simon Mlinar, koji je bio najbrži među vozačima mlađim od 21 godine. Jure Jereb, koji se natjecao u istom automobilu kao i Simon, osvojio je 7. mjesto u diviziji 1, a u istoj diviziji Matjaž Karner i Zastava Yugo završili su na 17. mjestu.
Rok Turk je također izvrstan u brdskoj brzačkoj utrci

GHD
Sunčane subote i nedjelje, veliki broj gledatelja i 90 trkača na startu staze duge 3900 metara između Todraža i Lučina - recept za uspješnu međunarodnu brdsku brzu utrku Lučine 2015, u kojoj se i ove godine natjecao Rok Turk. Rok obično možemo vidjeti kako se natječe uglavnom u relijima, ali budući da je cilj staze u rodnom gradu kluba OPV Šport, čiji je i Rok, ovaj put je otišao na brdsku brzu utrku. S vijugavom stazom izvrsno je nastupio s Peugeotom 208 R2 i bio na cilju na visokom 5. mjestu u ukupnom poretku slovenskog državnog prvenstva, najbrži i pobijedio u diviziji 2. "Bilo mi je zadovoljstvo natjecati se u kući utrka OPV Sport. Broj gledatelja, sjajna atmosfera i lijep rezultat na kraju su razlozi zbog kojih svi možemo biti zadovoljni sobom
Novi gospodar Lučina je Federico Liber

GHD
Nakon jučerašnjih treninga, u nedjelju se na Lučinama održala jedna od najatraktivnijih utrka do sada. Među 90 najboljih europskih vozača utrku je završilo njih 82. Atmosferu je u prvoj vožnji podigao Švicarac Ronnie Bratschi, koji je postavio rekord staze među putničkim vozilima i nadmašio ga u drugoj vožnji s vremenom 2: 13,55 . Apsolutni pobjednik i neprikosnoveni novi gospodar Lučina je Talijan Federico Liber, koji je postavio novi rekord staze - 2: 03,98. Kod Slovenaca najbrži je bio Vladimir Stankovič na ukupno 10. mjestu. Nakon što je prva vožnja danas ponudila neke duže pauze, i druga je odgođena, uglavnom zbog duže pauze nakon nesreće Austrijanca Karla Wernera, koju je prilično dobro prihvatio. Treći je bio prilično uglađen, s prekidom neposredno prije nastupa