Označiti: gorštaci

Klemen Trček nakon osam godina vraća se na slovenski asfalt na Gorjancima

GHD
Klemen Trček kupio je automobil MG ZR 105 prije sezone i sezonu je započeo ove godine na utrci u Rechbergu (Austrija), gdje je nakon divizije 3, nakon 1 godina stanke, ostvario odlično 8. mjesto. Sezonu je nastavio na utrci u Stubičkim Toplicama (Hrvatska), gdje je već sve mirisalo na nove postolja, nakon čega je uslijedila pogreška u posljednjoj vožnji i izlet sa staze i okretanje, ta je pogreška zauzela postolje i na kraju zauzela 6. mjesto u Divizija 1. Treća utrka sezone, međutim, bila je GHD Verzegnis (Italija), gdje je pojačavao vrijeme iz trke u trku i na kraju završio 4. u svojoj diviziji. Već ovog vikenda idemo na brdsku brzinsku utrku na Gorjance, kako za vozača, tako i za automobil, ova će utrka biti prvi put u karijeri za Klemna Trčeka kao i u prethodne tri utrke. Natjecat će se s trkaćim automobilom
Liber zajednički pobjednik Gorjanaca

GHD
Talijan Federico Liber zajednički je pobjednik dvije vožnje brdske brdske utrke Gorjanci nakon što je favorit Tiziano Riva dao ostavku. S ukupnim vremenom od 3: 25.92 slavio je pobjedu s nešto manje od tri sekunde prednosti nad dvojicom Čeha, Vaclavom Janikom i Peterom Trnkom, koji je za pobjednikom zaostao sekundu i pol više. Među Slovencima se očekivalo da će Vladimir Stankovič biti najbrži u ukupnom poretku, dok je Aleš Prek (Honda Type R) osvojio državno prvenstvo, ispred Mateja Grudnika (Renault Twingo RS) i Petera Marca (Mitsubishi Lancer EVO IX). Andrej Prelc (Suzuki Swift) zauzeo je najvišu stepenicu u državnom prvenstvu Divizije I, Aleš Žakelj (Zastava Yugo 65) zauzeo je drugo mjesto, a Janko Čebron (MG ZR 105) bio je treći.
Riva je prvi trening odradio na Gorjancima

GHD
Švicarac Tiziano Riva bio je najbrži na prvom treningu prije brdske brze utrke na Gorjancima. Kurs je završio za 41 sekundu u minuti i vozio prosječnom brzinom od 152 km / h. Drugi je bio Talijan Uberto Bonucci, koji je vozio nešto manje od osam sekundi sporije od Rive s prototipom Osella PA9 / 90. Čak je i sekundu sporiji bio Bonuccijev sunarodnjak Federico Liber. Najbrži među Slovencima bio je Vladimir Stankovič, koji je bio petnaesti među svima s vremenom 1: 56.75. Kliknite ovdje da biste vidjeli rezultate - Rezultati 1. treninga
Manje od mjesec dana do GHD Gorjanci

Formula 1
Od 19. do 21. lipnja brdska brdska utrka Gorjanci ponovno će biti na dnevnom redu. Na stazi dugoj 4,3 km natjecatelji će se natjecati na slovenskom i austrijskom prvenstvu, a utrka će se smatrati i Europskim prvenstvom starih automobila, Europskim brdskim kupom. Navedena natjecanja jamstvo su za sjajnu utrku, koju vrijedi pogledati. Ovogodišnje državno prvenstvo u brdskim brzinskim utrkama tradicionalno je započelo u susjednom Verzegnisu, gdje je prošlogodišnji uspjeh ponovio aktualni državni prvak Matevž Boh (Mitsubishi Lancer EVO IX), koji na Gorjance dolazi kao vodeći u slovenskom državnom prvenstvu, na drugom i trećem mjestu. Peter Marc (Mitsubishi Lancer EVO IX) i Denis Žbogar (Renault Clio R3) završili su utrku u okolici Udina. Utrku je propustio višestruki državni prvak Milan Bubnič
Janik, Stankovič, najbolje rangirani Slovenac, slavio je na Gorjancima

GHD
Brdska brza utrka do Gorjanaca odvijala se po lijepom sunčanom vremenu. Uz stazu se okupio dobar broj gledatelja. Događaj je prošao bez ozbiljnih nesreća, samo su u prvoj vožnji bila tri duga prekida, nakon što su sportski dužnosnici morali očistiti ulje s ceste i popraviti šikan uz stazu. Pobjednik je bio Čeh Vaclav Janik (Lola B02 / 50), koji je ponovio uspjeh iz 2012. godine i tako drugi put slavio na GHD Gorjanci. Janik je također imao najbrže vrijeme u sve tri vožnje i tako suvereno pobijedio svog sunarodnjaka Jirija Svobodu (Norma M20F), a Mađar Laszlo Szasz (Reynard Zytek), koji se inače natječe pod hrvatskom zastavom, završio je na trećem mjestu. Prije početka današnje utrke Janik je ulogu favorita prepustio Svobodi, jer je na jučerašnjim treninzima imao problema s elektronikom, koju je
126 prijavljenih trkača za Gorjance

GHD
Idući vikend, na tradicionalnoj 4,3 km dugoj ruti od Gornje Težke vode do Velikog Cerovca, održat će se međunarodni GHD Gorjanci, druga ovogodišnja utrka DP Slovenije u brdskom brzom automobilizmu. Prema utvrđenom programu, ove godine održat će se tri službena trening treninga u subotu, tri utrke u nedjelju, dok će se provjera dokumenata izvođača i tehnički pregledi njihovih vozila obavljati u petak popodne u restoranu Prepih, gdje će biti zona pružanja usluga. Ove će se godine, osim slovenskog Državnog prvenstva u brdskim brzinama, smatrati i FIA-inim planinskim prvenstvom povijesnih vozila, FIA-inim europskim kupom u brdskim utrkama, FIA-inim međunarodnim izazovom u brdskim utrkama, FIA-inim CEZ prvenstvom starodobnih vozila i Državnim prvenstvom Hrvatske u brdskim brzinama.
Silux Cup - prijeko potrebna diverzifikacija utrka!

GHD
Vrlo uspješna slovenska momčad Lema Racing i poznati IK Sport za ovu sezonu zajedno s tvrtkom Silux pripremaju zanimljivo kup natjecanje u brdskim brzinskim utrkama. Silux Cup sastojat će se od četiri utrke, što će se računati i kao slovensko državno prvenstvo u brdskoj brzini, a natjecatelji će se u njima natjecati sa šest Renault Clio kupa dvije generacije i dva Škoda Fabia R2. Kako bi se prvenstveno dokazali trkačima, a ne trkaćim automobilima, bit će odmjereni jači automobili, tako da će omjer težine i snage svih trkaćih automobila biti jednak. Hvalevrijedno obogaćivanje slovenske trkačke scene također će uživati ​​u izvrsnom medijskom izvještavanju, jer će Planet TV nakon svake utrke pripremati izvještaje s mnogo snimaka sa staze i trkaćih automobila, brojnim razgovorima s trkačima i još ne
Hoće li se Gorjanci sljedeće godine smatrati EP-om?

GHD
  Slovensko udruženje za moto sport, AŠ2005, usvojilo je 24. listopada upućivanje zahtjeva FIA-i Međunarodnoj automobilskoj federaciji za uvrštavanje brdske brdske utrke Gorjanci u kalendar Europskog brdskog brdskog prvenstva. Utrka, na kojoj je prva brdska utrka organizirana u Sloveniji 1969. godine, prema mišljenju mnogih vozača i gledatelja, zaslužuje da se uvrsti na popis utrka koje se smatraju europskom lovorikom, a organizatori su to željeli prije ovogodišnje utrke, kada je najavio je da će linija sljedeće godine doživjeti brojna poboljšanja. Najviše se radujemo produljenju s 4300 metara na 5 kilometara.
Liber pobjeđuje i na Gorjancima

GHD
Talijan Federico Liber pobjednik je brdske brdske utrke Gorjanci 2013. Talijan je prestigao Čeha Vaclava Janika za samo pola sekunde s formulom Gloria C8F nakon tri vožnje. Treća je bila još jedna Talijanka Marietto Nalon. Marjan Smrdelj bio je šesti, a sedmo mjesto pripalo je Radu Raspetu. Raspeti je ujedno i pobjednik ukupnog poretka državnog prvenstva. Drugi je bio Matej Grudnik s Renault Twingom R2, a treći Alojz Udovč s Renault Cliom. Sve rezultate i vremena možete pogledati ovdje.
Poznati popis kandidata za GHD Gorjanci

GHD
Organizatori brdske brdske utrke Gorjanci objavili su danas popis prijavljenih trkača. Ove godine je tek neznatno smanjen, pogotovo što se tiče slovenskih trkača, a prema riječima predsjednika organizacijskog odbora Viktora Leveca to su objektivni razlozi. Na utrku na Gorjancima prijavilo se 66 trkača, od toga trideset Slovenaca, a organizatori vjeruju da je to bilo zbog užurbane sezone. Ove godine u mjesec dana održat će se četiri utrke za državno prvenstvo. Unatoč malom broju izvođača, riječ je o kvalitetnom ansamblu, kako su napisali i na službenim stranicama GHD Gorjanci. Registrirano je jedanaest formula ili prototipova, a u njima će sjediti poznati i iskusni trkači. Jedan od njih je Vaclav Janik, prošlogodišnji pobjednik i bivši